Sizce tecavüz olayları neden bu kadar yaygın?

Az önce İzmir'den 16 yaşında bir kızın kendisine tecavüz eden erkeği facebook hesabında ifşa edişine tanık oldum. Yaşça büyük bir erkeğin, alkolün etkisinde olan ve reşit olmayan bir kıza cinsel duygular beselemesi ne kadar doğru sizce? Neden tecavüz eden yerine, tecevüze uğradığını iddia eden 16 yaşındaki kız suçlanıyor?

Sizce tecavüz olayları neden bu kadar yaygın?

0|0
8|48

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü kızın namusu var ne işi var orda gitmeseydi vsvs. Kimse orada o hayvanın yaptığını sorgulamiyor böyle geri kafalı bir toplum. Haliyle diğerleri cesaret alıyor. "Kardeşin olsaydı" sözü bile mazide kaldı, hatirlarsaniz aysun atalay yanlış hatirlamiyorsam, abisi tarafından tecavüze uğradı ve bir zaman sonra buna dayanamayip kalbine sıktı. Abisi. Abisi. Abisi. Babadan sonra seni koruyabilecek tek erkek. Bir başka haberde manisada ya da mersinde tam hatirlamiyorum baba iki kızına tecavüz etmiş, sanırım küçüğündu, piskolojisi bozulunca öğretmeni şüphelenmis ve gerçek ortaya çıkmış. Böyle çok kötü bir hal aldı bu dünya

3|0
    0|1
    • Çok kötü demedim iğ-renç dedim.

• Diyecektim onu da, ama demedim. Çoğu insan site hacklendi adam açıklama yaptı falan diyor onlarla uğraşamam bu saate. Herkes istediğine inanmakta özgür. Sapikca ya da değil o beni ilgilendirmiyor @çağdaşyılmaz

• bıraksınlar bu ayakları diyeceksin öncesinde bir sürü şıh şeyh olduğunu söyleyen namussuzda aynı şeyleri söylemişti o yüzden inancımlar gurur duyuyorum başkalarının değilde mantığımın ve aklımın dediğini yaptığım için :d

Erkekler Ne Diyor 47

• Hayda... Bu olay da bile kızı suçlayan geri kafalılar olmuş. Tecavüz ve onun gibi bütün pislik olayların tek sebebi cehalettir. Bak burada cahil insancıklar kızı suçlamış, o tecavüz eden de kız tahrik etti, kız şunu yaptı, kız bunu yaptı mantığı ile tecavüz etmiştir. Kız ne yaparsa yapsın kimsenin
    taciz-tecavüz etme hakkı yok.
    Şu erkekler için insanlık dersi verilse ne güzel olur. Keşke insan olmayı öğretseler...

1|0
    0|0
  • devletin caydırıcı bir özelliği yok çünkü

1|0
    0|0
  • Sana şöyle diyeyim. Ben açıkçası şöyle düşünüyorum hep çok farklı yönden bakıyorum. Şimdi bir erkeğe sevdiği kızı ailesi vermiyorsa ve göz göre göre başkasıyla evleniyorsa hele birde o erkek duygusalsa iyice çöker ve akıl hastanesine gidecek kadar kafayı yer. Bundandır diyorum ben. Tabikide normal karşılanmaz hatta keşke elime verselerde annelerini halletsem şerefsizlerin. idam istiyorum böyle insanlara yani. Sorunun mu var git psikoloğa bilader niye elin kızının namusuyla psikolojisiyle geleceğiyle oynuyorsun.

0|0
    0|0
  • Kur-an ahlakı ile ahlak edinmeyen , dinini kur-andan öğrenmeyen , aklını kullanmayan bu toplumda böyle şeylerin olması gayet normal. Din diye icmihlal , icma , sünnet , rivayet , hadis yani kur-ana aykırı şeylere inanan asla dinini ve inancını sorgulamayan insanların pislik içerisinde olacağı kur-anda yazıyor. Malesef kurunun yanında yaş ta yanıyor.

0|0
    0|0
  • bazen diyorum ki içimden ağır cezalar gelmeli diyorum böyle bir şey mi yaptı kırbaç cezası bilmiyorum yoksa kötüye giditor durum yazıkk

0|0
    0|0
  • nedenini söyleyelim hemen yaşça büyük kendisinden ve onunla alkol alıyor aynı ortamda ve başbaşa ne işi var kızımızın orda alkollu ve bit bşına adam hgaklı demiyorum alayı kardeşim her yerde kiralık kadın 50 lira kötü durumdaysan seçerek kiralıyosun zaten ama kızlarımızda kusura bakmasın bir çoğu hepsi değil tecavüz ve tacize açık davet veriyor tanrı her kızı korusun ama kızlarda tedbir alsın be bacı

0|0
    3|1
    • alkollu ve bit bşına adam hgaklı demiyorum alayı kardeşim ( vaylan site bize oooçççç dedi :D ) her yerde kiralık kadın 50 lira kötü durumdaysan

• 16 yaşında olan kız, alkolün etkisi ile sadece karşı koyamıyor. Ancak, sözlü uyarıda bulunuyor. Defalarca istemediğini söylemiş. Erkeklere hiç mi güvenmeyeceğiz? Güvenip başbaşa kalmamız suç mu? Güvenimizi suistimal eden erkek suçludur.

• ben erkek haklı demiyorum o durumda haklı bir taraf yok iki taraftan herhangi birisini savunamazsın kusura bakma tecavüzde haklı kız özgecandır 6 yaşında tecavüze uğrayanlardır ama 16 17 yaşında adamla başbaşa içim eğlendikten sonra tecavüz edilirsen haklısın diyemem kusura bakmicak kimse ha o insanlıktan nasibini almamış pij de yapmicak ayrı bir mesele

• çünkü ataerkil ve igrenç bir toplumda yaşıyoruz erkekler her türlü hakkı olduğuna inandırılarak yetişirken kadınlar 2. sınıf insan hatta insan bile sayılmayacak kadar düşük bir varlık olduklarına inandırılarak yetişiyor

1|1
    0|0
  • aile terbiyesi görmemeiş ar damarı çatlamış insalıktan nasibinin lamamış allah korkusu din iman olmyan itlerden bir gün bunklaradn hesabını soracğız :-(

2|0
    0|0
  • onların kafatasını skeym ben. tecavüzü haklı çıkarıyor orspu cocukları.

2|0
    0|1
  • Neden mini etek giyip götunu başını sergileyip erkekleri azdırip sonrada tecavüz edilen kızlar değilde tecavüz eden erkek suçlanıyor?

0|0
    1|0
  • tecevüz ne bir hastalık ne bir sarhoşluk nede bir arzudur..
    tamamen şerefsizlik pijlik adiliğin olduğu bir karaktersizliktir..
    burdan bana tecavüz etsin istiyorum diyen kızlarada sesleniyorum..
    sizinde mnza koyum.

2|0
    0|0
  • kızı kandırmış işte daha çocuk sayılır suçlanamaz

0|0
    0|0
  • 18 yaştan küçük kızla cinsel ilişkiye giren erkekte suçlu tabi ve gereken ceza veriliyor. Olayda rıza varsa, 2 yıldan 5 yıla kadar. Yok ise en az 8 yıl. Ancak, kız alkollü imiş. Kızın erkekle alkollü olarak takılması ne kadar doğru? Biraz kızdada suç var tabi. Ama kötülediğiniz devlet, kızdaki suça bakmazsınız, cezaları yağdırıyor. Avrupada bile reşit olmayan kızla cinsel ilişkinin bu kadar ağır cezası yoktur.

0|0
    0|0
  • Kızı suçlayan beyinsizleri muhatap almayabiliriz...

0|0
    0|0
  • suc kızın ailesinde kızına sahip cıkmazsa özgürlük derse 16 yasında alkolde alır evinede gider hiçmi haberlerde böyle tecavüzcüleri görmedi

0|0
    0|0
  • Olur böyle vakalar pikachu burası türkiye

0|0
    0|0
  • insanlığından çıkmış vahşi yaratıklar. bu tecavüz olayının insanlıkla bir olayı yok. deli yapsa deli dersin de o da yapmıyor. nedense bu olayı yapanların hepsi ayyaş meyyoş olup müslümanın üzerine yıkılıyor. müslümansa adam Allah korkusundan değil tecavüz o yaştaki çocuğun yüzüne bakmaz. ama eşşeklik toplumda çok insanda baki olduğu için bu olaydan o kişi değil toplumca sorumluyuz.

0|0
    0|0
  • ayy kara sevdada kıza nasıl oyun oynadı, kızlığını gitti şerefsize verdi o aklıma geldi kızı görünce.

0|0
    0|0
  • Çünkü günümüzde baktığında 15-16 yaşlarında ki kız çocuklarının 20-25 yaşındaki erkeklerle arkdaş olmayı tercih etmesi veya sadece kendinden büyüklere ilgi duyması bunun ilk sebebi tabi sadece suç onlarda değil yaşıtlarıyla değilde daha çocuklarla arkadaşlık eden gerizekalılardada var

0|0
    0|0
  • Erkeklerde de suc var kizlarda da. Erkekler abaza evlenme yasi gev genelde. Cok kisiyle yatmak istiyorlar erkekligin hamurunda bu var malesef. Kizlarda acik gitiniyor bazilari. Icinde olan da var onadina giyende masum duygularla giyen de. Mesela unide arkadasim vardi etek giymisti herkes laf atti dayanamadim. Gittim soyledim kiza ertesi gun gene onu giydi dedim yuh a... artik ben napim.

0|0
    0|0
  • Cezelar yetersiz ve eften püften şeylerden ceza indirimi söz konusu. Bide diyanetin verdiği traji komik fetvalar yüzünden olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Adam hadım edilsin kız da psikolojik destek ve yardım alsın konu kapanmıştır.

0|0
    0|0
  • neden tecavüz olayları arttı ben söyleyeyim
    çünkü dünya genelinde içinde Allah korkusu taşıyan insan sayısı azaldı
    cevabı bu kadar basit

0|0
    0|0
  • Abaza erkekler yüüznden mkk

0|0
    0|0
  • tecavüz eden cezalandırılsın en ağır şekilde. kızlar sizin suçunuzda dikkatli olmamak

1|0
    0|0
  • Su tecavüz cu itlerin hepsini hadim edip yagli kaziga oturtmali

0|0
    0|0
  • geçmişte tecavüz daha yaygındı ayıptı toplum baskısı vardı söleyemezlerdi hatta geçmişte kızlara ulaşmak zordu gençler birbirlerini düdüklerlerdi şimdi basın yaygın duyuyoz artı tecavüzde eskisi gibi toplum baskısı yok

0|0
    0|0
  • Her zaman demişimdir bir erkek ne zamanki Aklını Bacak Arasından Çıkarırsa O zaman Adam Olmuştur. olgunlaşmıştır.

0|0
    0|0
  • tecavüzün bahanesi olmaz bu bir suçtur cezasını bulmalı

0|0
    0|0
  • Bizde kucamiza duşeni ellemioz. kendini bilmezlik bence, bencillik empati kelimesinin bilinmemesi , ve bir sürî küfür hangini sayim ki.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 7

• Her şeyden önce insanı sevmeyi o koca benliklerine sığdıramayan mahlukların işidir bu. Hiçbir ceza, hiçbir suçlama olmayacak olsa dahi bir insanın isteği dışında ona dokunmak yüreğinde sevgi bulunan bir canlının yapacağı iş değildir. Çok acı, kadını ilk önce insan olarak görememelerinden, yetiştirilme tarzından, namusun komple kadınların omuzlarına yıkılmasından kaynaklanıyor bana göre. Dünya kötü ise bu insanlar yüzünden kötü.

1|0
    0|0
  • İğren. ç heriflerle dolu bu ülke

2|0
    0|0
  • İnsanlar şasırmış cidden.

0|0
    0|0
  • Turkiye.. Ayrıca öyle bir sapkınlıktır ki, Türkiye de bayandan çok erkekler tecavüze uğruyormuş diye duymuştum.. Bayanlar tahrik ediyor nidaları atanlar acaba erkeklerde ne bahane bulacaklar?

0|0
    0|0
    • İyi bir noktaya değindin. erkekler hem kadınlara hem de hemcinslerine tecavüz ediyor. düşünmedikleri tek konu şu eğer herkes kendileri gibi olsaydı çocuk yaşlarda mağdur konumda olanlar onlar olabilirlerdi. ya da o başka kıza zarar verirken millet onun annesine teyzesine kardeşine zarar veriyor olurdu. biraz empati gerek bu işlerde.

• Sanıyorum ki Cinsel bastırılmışlığın aşağılık kompleksiyle birleşmesi böyle bir sonucu ortaya çıkarıyor. Bir de caydırıcı cezaların olmaması etken bana göre. Hadım edip boynuna kolye yapmak lazım bunların daha da kimse cesaret edemez

1|0
    0|0
  • Insanlar kafayi yedi

0|0
    0|0
  • linkini verir misin haberin?

0|0
    0|0
Yükleniyor...