Esaret nedir? Neyin kölesiyiz?

Esaret nedir? Neyin kölesiyiz?

1|1
26|64

En İyi Erkek Görüşü

• Ciddi manada müziğin kölesiyim.
    Ve insanlara baktığımda, çoğu kişi teknolojiden vs. den öte sevgiye bağımlı. Aşk arayan kadından nefret ediyorum, çocukluğundan beri aşktan bir kez kafasını döndürüp başka bir b*k arayamayan kadın mekanizmasından başka zihnimi irrite ettiren başka şey yok. Aşk da aşk, aşk da aşk. Olmasa ne olur? Sürdürüyorsun işte yaşantını, farkında değil misin?

Bir kişi de ben içimdeki sevgiden önce onun incelemesini yapıp, öyle sevip sevmeyeceğime karar vereceğim desin, şaşar keserim kendimi. Nerde öyle derince analiz düşüncelerinden sonra bu işin gerçek ve anlamlı olabildiğini görerek sevebilen (!) kadın. Hep de şu mantık vardır: "armut piş, ağzıma düş." ya sevilmek için ne kadar anlamlısın sanki, küçüklüğünden beri varsa yoksa erkeklerle birliktelik kurabilmekten başka amaç gütmedin. Ne ara kendini düşünmeyi ve geliştirmeyi istedin de sevilmeyi bekliyorsun.

...

Aynısı birçok erkek için de geçerli.
    Kendini anlamadan başkalarını sevmeye kalkışırsan işte böyle sürükle sevgili değiştirir, kendini anlayan ve seven birinin düşüncesine köle olur; aşktan da bir fok anlamazsın.

Ben herkesten ayrı olarak sevginin köleliğine parmak basmak istedim. "Ne alaka bu yazdıkların?" diyen dallamaların çıkacağını bilerek belirtelim de.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 63

• Bakın! Toplumsal bunalımların, kavga ve dövüş ortamının tek ve en güçlü doğuş sebebi sevgi eksikliğidir. Bunun en doğru tedavi yolu ise SEVGİYİ aramak, yaşamak, uygulamaktır. Hoşgörülü olursanız seversiniz. Sevilirsiniz. Karar verirseniz ve de bu yolda çalışırsanız her şeye ulaşırsınız

0|0
    0|0
  • KS bağımlılık yapıyor

0|0
    0|0
  • biraz paranın kölesiyiz.. biraz.. sevdiklerimizin.. ve birazda teknolojinin..

0|1
    0|0
  • Teknolojinin kölesiyiz diyecektim ki, resmin zaten herşeyi açıklamış. Bir araç olarak kullanmaktan öte, ona bağımlı hale geldik, gelmedik diyen bir insan yalan söylemiş olur.

0|0
    0|0
  • Beden köle ama düşünceler özgürdür.

0|0
    0|0
  • Sevginin kölesiyim

#Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • yanlızlığımın, dolayısıyla özgürlüğümün kölesiyim

0|0
    0|0
  • Ben hayallerimin kolesiyim. hayallerimde yaşarım

1|0
    0|0
  • ruhlarımız esaret var mı ötesi

0|0
    0|0
  • Aslında hepimiz rutin yasamlarimizda hapsolmuş insanlarız

0|0
    0|0
  • Allah ın c. c kölesiyiz. Nokta

0|0
    0|0
  • Dün akşam arkadaşlarla her zaman gittiğimiz mekana gittik oturduk sohbet ediyoruz. Bi' ara durup etrafıma baktım bizim masa dışındaki tüm masalarda herkesin elinde telefon var. Hiç kimse muhabbet etmiyor bile...
    Bir nesil göz göre göre köreliyor.

0|0
    0|0
  • Paranın.

0|0
    0|0
  • Teknolojinin kölesiyiz.

0|0
    0|0
  • Kedilerin kölesiyiz

0|0
    0|0
  • Kapitalizmin kölesiyiz.

0|0
    0|0
  • Resme bakıyorum da teşefonsuzluk bayağa etkilemiş:)

0|0
    0|0
  • İnternetin

0|0
    0|0
  • Bedelin kolesi

0|0
    0|0
  • Teknolojinin esiriyiz malesef

0|0
    0|0
  • Teknolojinin evet

0|0
    0|0
  • Biçoğunun şeytanın kölesi olduğu doğrudur. Olması gereken şey kendine ve çevrene saygılı olarak özgür bir şekilde barış içinde yaşamaktır. Tanrıya vermiş olduğu nimetler için bol bol teşekkür etmektir.

0|0
    0|0
  • Sistemin, sistemi ne zaman hackelersen o zaman özgür olursun

0|0
    0|0
  • Nefsimizin kölesiyiz.

0|0
    0|0
  • Sistemin dostum

0|0
    0|0
  • Maddiyatın esiriyiz !

0|0
    0|0
  • hiçbir şey üretmeyen, her şeyi boş veren, hazırcı, ukala, yerinden kıpırdanmaktan bile kaçan ilaç şişesinde hapsolmuş birer köleyiz.

0|0
    0|0
  • Esaret; istemesekte yaptiklarimizdir

0|0
    0|0
  • Kapitalizmin kölesisiniz..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 25

Yükleniyor...