Ölünce Kredi kartı borcu nolur?

Ben öldüğüm zaman kredi kartı borçlarımı aileme devretmiş olurmuyum? Banka bu parayı annemden babamdan tahsil edebilir mi? benim üzerime hiç bir gayrimenkul yok.. Evli değilim babamın evinde oturuyorum lütfen bilgi sahibi biri cevap yazabilir mi?

Güncellemeler:
Siz gerçek hayatta nerdesiniz ya.10 senedir hasbel-kader içine düştüğüm girdaptan kurtulmak için, yakınlarımın dertleriyle çırpınmaktan borçlarım dağ oldu kıpırdayacak yerim kalmadı. bir taze nefese, arkada duran arkadaşa hasret kaldım , öldüm zaten ıssızlıktan.. aldığım nefes nefes değil bu ten bu cana artık kafes değil... hiçbişeyim yoktukalanlara bari acı bırakmayayım diye sordum. teşekkür ederim ilginiz için. Allah bana vermedi size mutluluklar versin

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• sadece babandan istiyorlar babanın borcundan sen sorumlu değilsin fakat seninkinden sadece baban sorumlu

1|0
    0|0
    • o da kanser hastası zaten doktoru kanserin 4. evresinde diyo

• he yalnız şunu söylim maaşlı sigortalı bir işe girdiğinde aradan 3 ay geçince iş yerine maaşının 4/1 oranında haciz kağıdı yolluyolar diyelim sigortan 1000 tl den yatıyorsa 250 tl sini borcuna istinaden kesiyolar bunu bil

• ay sende sanki bize çok verdi de öyle yazmışssın

inadına ayakta duracaksın inadına sadece senmisin sanıyosun herkez kendi yaşadığını bilir beterin beteri var bizde neler yaşadık öyle pes etmek yok öyle hemen arkadaş koyver me kendini dur bakalım hele en karanlık gece bile güneşe aydınlığa kavuşurken sana ne oluyor hemen böyle

Erkekler Ne Diyor 18

• sen ölürsen kredin veya kredi kartı borçlarının hepsi fes edilir ve silinir

kefil ya da mal beyanı olarak her hangi bir şey göstermediysen ailene hiç bişe olmaz

öte yandan bankacı kadının aklını almıştım :D kredi çektim onayladım , ben ölsem bu borç nolcak dedim

estağfurullah beyfendi niye ölüyosunuz dedi :D

ya farzedin ki ölcem nolcak bu borç dedim

karı 2 saat ölmeyin efendim dedi :D

en son siz ölürseniz borcunuz da sistem tarafından silinir dedi. kefil göstermediysen kimse senin borcunu ödemek zorunda değil

1|0
    0|0
    • Oh Allah razı olsun senden şimdi rahatlıkla ölebilirim:)

• saçmalama L an :D yalan söyledim sakın ölme arıza mısın abi :D

Ey kulum neden o kıza öyle yorum yaptın

öleceğini bilmiyodum Allahım

ama öldü , sen o yorumu yapmasaydın ölmeyecekti

bilemezdim Allahım

:D beni ateşe attırma hatun saçmalama :D bak kızıl saçlı gencecik hatun muşun , ne ölümü , kocaman hayat var önünde , hem bak ödeme kolaylığı taksit falan yapıyolar , hay elime S. K im nerden yorum yaptım ya :D

• normal kredi çekerken hayat siğortası yapılıyor sen öldüğün zaman siğorta borcunu karşılıyormuş kredi kartında ise mirascılarına kalıyor ama miracıların alamya bilirler bu borcu :D

1|0
    0|0
  • Ölüm borcu sona erdirmez. Miras kalır. 1.2. Ve 3. Derece akrabalarına. Reddi miras yaparlarsa borç yanar..

1|0
    0|0
    • reddi mirasta babadan kalma eve kardeşlerim benden kalan hisseden olurlar mı?

• Senin üzerine ne varsa herşeyden olurlar tabiki

• çok üzücü bir soru detayı keza kanser olup öleceğini ve ailene borç bırakmak istemediğini düşünmem yanlış mı?

1|0
    0|0
  • mirasçılarına kalır onlar da 10 gün içerisinde reddi miras yaparlar ve bankan avucunu yalar

1|0
    0|0
  • Seninle beraber ölür o para.

1|0
    0|0
    • Gerçekten böyle mi durum.. dediğim gibi bana ait bir taşınmaz yok hiçbişeyim yok ailemden başka.. onlara borç bırakmam değil mi?

• Ama Ailen borcunu ödemek isteyebilir, ödemek istemezseler reddi miras. banka avucunu yalar

• Ailene Gelir Heralde :)

1|0
    0|0
  • Sen kredi borcunu değilde namaz borcunu dusun bacım öteki tarafta o lazım..

0|1
    0|1
  • Reddi miras yaparlarsa borç kalmaz ama yapmazlarsa mirasçılarına kalır.

0|0
    0|0
  • Mirasçılarına kalıyor.

0|0
    0|0
    • üzerimde bir mal yok ki mirasçım olsun

• Kapanmıyor. Mirasçı demek senin ailen. Borcu onlara yürüyorlar. Malın olsun olmasın fark etmiyor.

• Kül borcu da önemli tabiki ben işin esprisiyle karışık cevap verdim dostum..

• yakınların öder

0|0
    0|0
  • ölmeyen birine kaptırıyorlar eğer intihar etmeyi düşünüyorsan çok değil yarım valiz eşya var onu bir götürüver sana zahmet arkadaş ölürken valizini evde unutmuştu da sevaba girersin dua ederim sana

0|0
    0|0
  • birincisi intihar eden bir insan cehennemlik olur İkinci soruna gelırse sen olursen borcun anne baba ve kardeslerıne kalır onları perısan edersın

0|0
    0|0
    • nefes alıp verirken böyle bir kader verdiği için rabbine isyan eden kişi nereye gider?

• Kul hakkı olarak cehennem de yanarsın

0|0
    0|0
  • evli değilsen en yakın arkadana gider anne bana

0|0
    0|0
  • ailene kalır direk sigorta yoksa

0|0
    0|0
  • intihar mı etcen töbe bismillah

0|0
    0|0
  • Reddi miras yaparlar. Çek kredi borçları kapat. Bir sey olursa da kredinin sigortası var 😀

0|0
    0|0
    • kredi vermiyo banka

• maaş az kredi kartı limitide sıfıra yakın

• Kara listeye düştüysen ya da kredi notun düşükse vermez.

Kızlar Ne Diyor 2

• eder

0|0
    0|0
  • Borc icin intihar mi edeceksin yoksa

0|0
    0|0
Yükleniyor...