Ne gibi toplum baskılarına maruz kalıyorsunuz? En çok şikayetçi olduğunuz konu nedir?

Ne gibi toplum baskılarına maruz kalıyorsunuz? En çok şikayetçi olduğunuz konu nedir?

0|0
16|4

En İyi Kız Görüşü

• "Kız vakti hava karardıktan sonra dışarıda ne işin var?
    Kim bilir neler yapıyordur?
    Kim bilir kimlerle sürtüyor?
    Hmm yanında kardeşi var demek ki güvenmiyorlar da yanına kardeşini veriyorlar.
    Kız dediğin erkek gibi dışarda o kadar dolaşmaz."
    Bunlardan sadece iki tanesi bana söylendi şimdiye kadar ve benim en geç geldiğim saat 10. Tek bir kez oldu bu ve bunda da okuldaydım. Yine de ben bile bunları duyuyorum ve çevredeki "her şeyi bilen" kişiler bunlardan çok daha fazlasını söylüyorlar. Bilip bilmeden. Ben sırf bu gibi çenesi düşük, abormal zihniyetlere sahip insanlar yüzünden, eve 7.30 da girdiğim için annemle kavga ediyorum. Sadece beş dakikalık yol yürüyeceğim zaman ki orda da beni bekleyen bir tanıdık oluyor, beni tek göndermediği için kavga ediyorum. Çünkü bir şey söyleyecekler. Bana olmasa da başkalarına söylediklerini duyuyor annem. Sana da söylerler diye sürekli korku taşıyor ve artık takıntı haline getirdi. Çevre temizliğinden önce insanların zihninin temizlenmesi lazım. Çünkü b. k kaynıyor ve koku artık dayanıkmaz hale gelmeye başladı.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Elalem ne der baskısı ve kendimiz oluşturuyoruz bunu yoketmekte bizim elimizde olan bir şey

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• - Erkek biriyle (sevgili olması şart değil) yolda selamlaşmak, konuşmak dahi ayıplanır. Aynı yolda yürümek düşünülemiyor bile :D
    - Dışarıda fotoğraf çekmeye kalksanız herkes döner ve size bakar.
    - Giyimine karışırlar şunu giyersen şöylesindir bunu giyersen böylesindir.

0|1
    0|0
  • Su sitede bile baskıcı toplum var var

0|2
    0|0
  • Kadın olarak en çok baskıyı ben ve hemcinslerim görüyor

0|1
    0|0
  • Adaletsizlik

0|1
    0|0
  • O ne der bu ne der diye yapmamız izin verilmeyen hersey mesela kısa giymek dövme yaptırmak Piercing saçı deisiklikli renklere boyamak geç saatlere kadar dışarda durmak erkek arkadaş vs

0|1
    0|0
  • Yaşın geçiyor evlen çocuk doğur vs.

0|1
    0|0
  • gülen, kahkaha atmaktan çekinmeyen mutlu kadınlara aranıyor gözüyle bakılıyor. çok sinir bozucu

0|1
    0|0
  • Maruz kalmıyorum ama rahat edemiyorum kendimi de değiştirmiyorum

0|1
    0|0
  • Toplu taşımada sevgilimin kucağına oturamıyorum toplum baskısından dolayı

0|1
    0|0
  • şüphesiz cinsiyetçilik

0|1
    0|0
  • Kadınların belli bir saatten sonra evde olması gerektiği

0|1
    0|0
  • Evlenecek yaşa geldin, evlen de torunlarımızı sevelim artık.

0|1
    0|0
  • Meslek

0|0
    0|0
  • taciz

0|1
    0|0
  • Eve geç gelme laf olur. Her gün dışarı çıkılmaz laf olur. Gerçi elalem ne der umursadığım da yok ben kendimi bildikten sonra.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Saçıma sakalıma karışıyorlar sonra da bu ülkede özgürlük var diyorlar.

0|1
    0|0
  • Boy Allah cezamı vereydide uzun olmayaydım

0|1
    0|0
  • Ezan okunurken müzik dinleyemezsin

0|1
    0|0
Yükleniyor...