Şarkıcıların konser kazancı helal mı haram mı?

2 saat konser vererek 70-80 bin tl para almaları helal sayılıyor mu sonuçta emek var ama bilemedim şimdi

Güncellemeler:
arkadaşlar bende şarkıcı olmak istiyorum şarkı yazıyorum. ama haram ve helale dikkat ediyorum o yüzden sordum. bazı hadislerde haram olduğu söyleniyor ama güvenilirliği tartışılır tabi
Ömrünün sonuna kadar şarkı söylerek para kazanmak bu işten geçimini sağlamak Allah katında nasıl değerlendirilir, yardımcı olanlara teşekkür ederim.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• şimdi şöyle birşey var , birincisi şu o sanatcı gecımını o sanattan saglıor es kaza sesının gittigni dusun hayatı pert ve elinden baska birseyde gelmez asırı fazla olmadıgı surece aldıkları parada sıkıntı yok, ikincisi helal haram olayıuna girersek zaten şarkı soylemek cok caiz bir durum değil ,

0|0
    0|0
    • Maleyani değilse eğlence için söylenen şarkılar caiz. Tabi günümüzde hep dünyaya yöneltiyor ama. Direk caiz değil demek yanlış

• Ben de size laf çarpıtma amacıyla yazmadım. Kusuruma bakmayın

• @güntülü_ hayır yanlış anlamadım merak etmeyin. Sadece bilgilendirilmek istiyorum. Sıla gibi şarkılarımı kendim yazıp kendim şarkı söylemek istiyorum. Ama İslamiyet beni durduruyor

En İyi Kız Görüşü

• Şarkının sözlerine, söyleyenin cinsiyetine, her şeye dikkat ederse neden caiz olmasın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• bir dilenciye sormuşlar ne kadar kazanıyorsun diye, Dilencide o günkü enayilerin durumuna bağlı olarak değişiyor demiş... Yani burada suçlu Sanatçımı yoksa seyircimi?

0|1
    0|0
    • ay öyle deme şimdi. şöyle düşündüm ben bir konser ücreti 50 tl olsun 2000 kişi geliyor sanatçı yaklaşık 80-90 bin tl para alıyor. yani diyor ki beni izlemek istyeyen 50 tl verir izler diyor. bu açıdan mantıklı

• ya tabi ki orkestra parası koruma parası albüm masrafı. ama ben Allah katındaki değerini merak ediyorum. yorumunuz için teşekkkürler

• Rica ederim

• Adam zorla almıokı parayı benım fıyatım budur dıo kabul ederlerse gıdıo kanks

0|0
    0|0
    • ay ne biliyim bazı hadislerde şarkıcıları kiralamak haramdır felan diyor

• Dine göre müzik haramdır derler hatta tamamen ama ben müzisyenim. Ve haramsa da yapacağım çünkü aşık olduğum tek şey müzik ve haram olmasını gerektirecek bir konu yok ortada sonuçta zorla almıyorlar o parayı..

0|0
    0|0
    • bende öyle düşünüyorum ama öbür tarafı da düşünmek lazım. konserlere çıkıyor musunuz

• şan dersi aldın mı peki aldıysan ne kadar süre?

• Şan dersi almadım zaten bu sene konservatuvara hazırlanıyorum. Şan dersi almadan da çok geliştirebilirsin..

• Siyasetçilerin ihalelerden trilyonluk komisyon almalarından daha helaldir.

0|0
    0|0
  • Tabikii karşılıksız mı yapsn :)

0|0
    0|0
  • helaldir tabiki neden haram olsun çalmadı çırpmadı oraya o hangi aşamalardan geldi düşünün

0|0
    0|0
  • helal

0|0
    0|0
    • biraz daha açabilir misiniz

• ama 2 saat şarkı söylerek 70-80 bin tl para alıyorlar. normal insanlar günde 7-8 saat çalışmayla aylık max 5-6 bin tl felan anca alıyor. bu adaletsiz mi diye düşündüm ve Allah katında nasıl değerlendirilir merak ediyorum. Bende bu işi yapmak istiyorum çünkü

• Türkiye de birçok devlet memuru işçi mühendis doktor var ama 1 tane murat boz bir tane Arda Turan Sibel can var

• bnce konsere göre değişiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• helaldir bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...