Suriyelilere hiç para verdiniz mi?

4 gün önce; 3 tane suriyeli çocuk önümü sıkıştırdı , abla lahmacun parası verir misin diye söylenip durdular bende 10 lira verdim bir şey yapamadım

0|0
14|29

En İyi Erkek Görüşü

• Lavuklara bak ekmek parasi da degil lahmacun parasi istiyolar, Portakal suyuna yatirilmis pekin ördeği parasi verelim oldu olacak

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Para yerine kıyafet ya da yiyecek yardımı yapıyorum genelde..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Vermedim, vermemde. Bu dilenci milletine para vererek dilenmeye teşvik edenlere karşıyım. Muhtemelen seni o parayı verirken görsem müdahale ederdim.

0|0
    0|0
  • Verdim.

0|0
    0|0
  • Bunu meslek edinmişler canınıza kast etmedikleri sürece vermeyin devlet her türlü imkanı sağladı onlara bilin...

0|1
    0|0
  • arabayla otobanda gıderken bellı sırayla dızılmıs bekliyor oluyorlar genelde , trafık olduğunda hepsine bırer lıra verıyorum bazen

0|0
    0|0
  • Kendi ülkende Suriyeliler seni nasıl sıkıştırıyor lan? Ne cesaret! Tokadı değil, yumruğu yerler valla.
    Tek kuruş vermedim, vermeyeceğim. Kızdım yine.

0|0
    0|0
  • Helal olsun benimde olsa bende verecem.

0|0
    0|0
  • Ben para vermem. Parayı satarım.

0|0
    0|0
  • insan gibi isteyene veririm önümü sıkıştıran tokatı yer

0|1
    0|0
  • bir aileue yardim icin 5 lira verdim

0|0
    0|0
  • Verdim.

0|0
    0|0
  • Vermemeye özen gösteririm

0|0
    0|0
  • Benden bisey alcam diye para istediklerinde ellerinde tutup bizzat kendim aliyorum.

0|0
    0|0
  • Vermedim, vermemde.

0|0
    0|0
  • yeni bir yöntem bulmuşlar demek ki. bundan sonra lahmacun yicem abi para ver diye karşımızdalar...

0|0
    0|0
  • siz verdikçe bunlar dilenmeye devam edecek

0|0
    0|0
  • 18 ustune 1200 tl 18 altina 400 tl aylık yardim yapılıyor bizden iyiler biz dilenelim onlara

0|0
    0|0
  • Verilmesi gerekenlere verilir yuzlerinden anlasilir gariban olup olmayisi :)

0|0
    0|0
  • Verdınmı kız yoksa

0|0
    0|0
  • yok ben dövüp gönderiyom.

0|0
    0|0
  • Bir lirayı altın sandılar para üstü aldım. ^^

0|0
    0|0
  • Sağ elin verdiğini sol elin bilmeyecek

0|0
    0|0
  • Verdim gercekden muhtac olani gozetmeliyiz. benim gorusum.

0|0
    0|0
  • ekmekten lahmacuna terfi etmişler galiba

0|0
    0|0
  • Vermem

0|0
    0|0
  • Bu soru ne sorusu? İhtiyacı olana vereceksin tabi.

0|0
    0|0
    • Herkes senin gibi vermiyor. Soruyu beğenmiyorsan az ötede oyna. Sıradan bir soru sordum

• Karşıma çıkmadı çıksa verir miyim bilinmez

0|0
    0|0
  • imkanım oldukça

0|0
    0|0
  • Bir kaç kez verdim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bir keresinde Suriyeli küçük bir çocuk 5-10 krş biriktirdiği parasıyla burger kingden kendine patates almıştı. Benimle paylaşmıştı. :) o günden sonra asıl fakirliğün kalpte olduğunu anladım

2|0
    0|0
  • Vermiyorum.

0|0
    0|0
  • Dilenir gibi isteyene vermiyorum. Görüyorum çünkü köşe başında saçını sakalını kaşıya kaşıya babaları olduğunu düşündüğüm birileri bekliyor gelecek parayı. Onun dışında veririm az da olsa.

0|0
    0|0
  • Evet verdim, veriyorum. Yemek ısmarladığım da oldu.

0|0
    0|0
  • bnde verdım kontr attım yanı :D

0|0
    0|0
  • asla vermem

0|0
    0|0
  • vermem.

0|0
    0|0
  • Para vermem, aileleri tarafından zorla dilendirilme durumları olabiliyor ama yiyecek bir şeyler alıyorum.

0|0
    0|0
  • vermedim vermem gitsin çalışsınlar.

0|0
    0|0
  • Vermedim vermem de

0|0
    0|0
  • Yolda vermedim ama tanıdığımız gerçekten ihtiyacı olan bir abla var. ona veriyorum

0|0
    0|0
  • Verdimm

0|0
    0|0
  • Veririm. Hatta eski eşyalarımızı vermiştik sonuçta onlarda insan onlar yerinde biz olsaydık onların bize kötü davranmasını ister miydik ben istemem onun için yardım ediyorum ama gerçekten ihtiyacı olana bir zararı olmayana.

0|0
    0|0
    • Bunu neden gizlenerek yazdığınızı merak ettim sanki kötü bir şey anlatıyor gibi

• Bu yaptığımı kötü yorumlayan insanlardan çekindiğim için.

• Tamam anladım senin durumunu. Bende eskiden senin gibiydim iyileştim

Yükleniyor...