Engelli insanlar gerçekten hayatlarından memnun mu?

Mutlu gözükmeye çalışıyorlar, acaba gerçekten mutlular mı?

Ben 2 kilo alsam moralim çöküyor

0|1
12|29

En İyi Erkek Görüşü

• hiç sanmıyorum. zor durum ya Allah hepsine yardım etsin

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Umarım memnunlardır çünkü onlar mutluluğu herkesten daha çok hak ediyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Değildir tabi

0|0
    0|0
  • Engelli olan onların o durumu değil be kardeşim, Engelli olan bizim zihniyetimiz ve görüşlerimiz ona karşı. normal birey gibi sevebilsek bu onlara hic zor gelmeyecek..

1|0
    0|0
  • Onlar yine de şükretmesini biliyorlar ve özellikle bu ülke şartlarında çok zor bir şekilde yaşıyorlar (Çoğu insanın saygısı yok) Hiçbir insan bir engelinden dolayı mutlu olmaz ama bizim gibi eli ayağı tutan insanlar, elimizdekinin değerini ancak kaybettiğimizde anlarız. Ne kadar nankörüz ve şükretmiyoruz.

0|0
    0|0
  • Kabullenmek ile alakalı bir durum

0|0
    0|0
  • Benim arkadaşımın teyzesi kör, senden benden daha aktif, daha tutkulu, daha sosyal pek bir farkımız yok. Ama Allah yardımcıları olsun tabi zor.

0|0
    0|0
  • Pek memnun odluklarını sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • degildir

0|0
    0|0
  • herkes mutlu olmasada yaşamak zorunda, ki hayat herşeye rağmen istesekde istemesekde biz ölsekde devam ediyor.

0|0
    0|0
  • Kimse Mutlu değil

0|0
    0|0
  • onlar o halde yaşamayı ögrenmek zorunda başka alternatifleri yda şansları yok. sn ise 2 kilo aldım kompleksi o pembe dünyadan cıkda onlar için faydalı bişey yap

1|0
    0|0
  • halamın kızı engelli yatalak. o kadar güçlülerki... ama hep eksikler. en zor günüde en küçük kardeşimin evlendiği gün oldu sanırım daha 25. hala umut dolu bir gün her şeyin düzeleceğine inanıyor.

0|0
    0|0
  • Değildirler

0|0
    0|0
  • Öyle büyük bir engelim yok lakin. Olanı arada keşke olmayaydı dedirtiyor. Tabi yine şükür her halimize Rabbim daha kötü durumda olanlara yardım etsin.

0|0
    0|0
  • BenCe Allah'ım Bir yerden alıp Bir yerden vermiştir Rabbim Bulmuştur bir çözüm Allah kimseyi o durumlarda bırakmasın

0|0
    0|0
  • mutlu olmaktan baska çareleri yok ki :/ hayata tutunmaları içiin :(

0|0
    0|0
  • memnun olmasalar da yapacak bir şey yok. Allah yardımcıları olsun

0|0
    0|0
  • Hiç sanmiorum nekadar görünsede bir yanları paramparçadır

0|0
    0|0
  • onlar küçük şeylerle mutlu olurlar ama sen kilo aldım diye kafayı yiyorsan henüz olmamışsın :)

0|0
    0|0
  • herkesın ayrı bır derdı var ıste sen kıloyu dusunuyon o parayı dusunuyo baskasıda saglıgını hayat bu işte herkesın bır derdı sıkıntısı var be gulum

0|0
    0|0
  • deıller bnce

0|0
    0|0
  • Şükret o yüzden

0|0
    0|0
  • Allah sabır versin metin senturk idolum

0|0
    0|0
  • Ben 30 kilo aldım moralim sıfırın altında ve hayatım kaydı

0|0
    0|0
  • Çok zor bir durum olmalı gercekten.

0|0
    0|0
  • saçma sorularını kendine sakla istersen zombi :D

0|0
    0|0
    • Böyle düşünmeniz beni üzdü. Sadece toplumsal bir soru sormak istedim :)

• Soru detayını farklı anlamışsın. Ayrıca bu soru, yönetim tarafından süper soru seçilmiş demek ki onlar saçma bulmadı :)

• Demekki ikimizde birbirimizi yanlis anladik

• O insanlar hepimizden mutlular. Çünkü kıymet biliyorlar.

0|0
    0|0
  • değil tabiki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Çevrelerine göre değişiyor.

0|0
    0|0
  • Onlar eksik görmüyorlar kendilerinde. Evet her insanla iletiseme gecemeyebilirler. . ama normal bir insan dan daha mutlular ve arkadaş bağları çok kuvvetli. .:)

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum... Allah herkesin yardımcısı olsun

0|0
    0|0
  • Ülkemiz hiç anlayışlı olmadığı için mutlu değiller.

0|0
    0|0
  • psikopat_hatun diyorki: çoğunda ölüm endişesi var ya da 'ölsemde kurtulsam' gibisnden konuşuyolar. onlar öyle söyleyince ne diyeceğinide şaşırıyosun. ama bizden çok hakediyolar yaşamyı

0|0
    0|0
  • Kilo almakla engelli olmanın alakasını çözemedim?
    Ben onların hayatından memnun olduklarına inanmıyorum.

0|0
    0|0
    • Alakası yok zaten. Orada kişisel sıkıntı örneklemesi var.

• Memnunlar napsınlar işte. Ellerinden ne gelir. Yani bazen üzülüyorlardır tabii

0|0
    0|0
  • Ablam işitme engelli eşi ve oğlu da öyle. çok mutlular.

0|0
    0|0
  • Kim memnun olabilir ki

0|0
    0|0
  • Benim "engel"imi bazısı engel olarak görüyor, bazısı görmüyor ama sağlıklı olup da vücudundan nefret eden insanlardan gizliden gizliye nefret ediyorum.

0|0
    0|0
  • neden mutlu olmasınlar onlar sizden ayrı değillerki bırakın gözleri kulakları elleri ayakları sağlam olmayıversin onları düşüncesizlikler üzer mutsuz eder sosyal hayata katıldıklarında 2. guruptan olmak zavallı diye adlandırılmak mutsuz eder sen normal değilsin demek acımak mutsuz eder evet ben bir engelliyim ve burada bunları yazabiliyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...