Ayetel kürsi okumaya korkuyorum?

Ben epey küçükken karanlıkta uyumaya çalışıyordum. Ayetel kürsi okuyup yattım. Daha sonra bir ses duydum "gul euzu Rabbena" diye. Ablamı; "deki, rabbime sığınırım " demekmiş. Yıllardır korkarım ayetel kürsi okumaya. Bu korkumu nasıl aşabilirim?

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bakara suresi 255 ( Namı değer ayet-el kürsi )

Allah'tan başka ilah yoktur; her zaman diridir; bütün varlıkların kendi kendine yeterli kaynağıdır. Ne uyuklama tutar O'nu, ne de uyku. Göklerde ve yerde ne varsa O'nundur. O'nun izni olmaksızın katında şefaat edebilecek olan kimdir? O, insanların gözlerinin önünde olanı da arkalarında olanı da bilir; O dilemedikçe insanlar O'nun ilminden hiçbir şey edinemez, hiçbir şey kavrayamazlar. O'nun sonsuz kudreti ve egemenliği gökleri ve yeri kaplar. Onların korunup desteklenmesi O'na ağır gelmez. Gerçekten yüce ve büyük olan yalnızca O'dur.

Bu ayetten sana hiçbir zarar gelmez kardeşim kafanda kurduğun şeyleri gerçek gibi görürsün. Bu ayetin ALLAH'ın mükemmeliyetini ve gücünü anlatan bir ayet olduğuna inan ve sana hiçbir zarar gelmeyeceğini bil yoksa ne yaparsan yap korkmaya devam edersin ki bu şeytandan.

1|0
    0|0
    • Haklısın şeytandan yenmem gerek korkumu

• Kardeşim hayatında herşeyi değiştirebilmek senin elinde , yokuşa sürmekte , yukarı çıkarmakta. AKlını kullan doğru ile yanlışı ayırt et ve kendine zulm etme.

En İyi Kız Görüşü

• Besmeleyi öekip okuyacaksın işte bu kadar. Böyle bir ses duydun da niye korkuyorsun? Allah'a sığınmanı söyleyen bir sesten ne zarar gelir? Böyle bir şeyden korkmaman gerek bence

1|0
    0|0
    • Anlamını sonradan başkasından öğrendim o zaman bilmiyordum

• Biraz önce hayatımın en kötü rüyasını gördüm küçüklüğümden beri bu olay bilinç altımda büyüdü şu an korkularım çok yoğun bilemiyorum

• Şeytan biliyor ki Ayetel kürsiyi okursan korunacaksın sana yaklaşamayacak bu yüzden sana böyle korku veriyor okuma diye.. Ama sen ona kanmayıp eüzü besmele çek ve oku Allah'a sığın ve oku

Erkekler Ne Diyor 18

• Bence çok güzel bir anı. Evet küçükken korkmakta haklısın ama şu an için buna sevinmen gerektiğini düşünüyorum

1|2
    0|0
    • Neden?

• Ayetel Kürsi nin manasına bakarsan dua içerikli bir surüdir. O duyduğun sesi ettiğin duaya karşılık olarak düşünebilirsin

• Benim duyduğum çok aşırı ama gerçekken çok aşırı okuduğun zaman melekler öyle diyor imiş. Doğru mu bilemem.

1|0
    0|0
  • ben hala neden korktuğunu anlamadım

1|0
    0|0
    • Çok küçüktüm odada tek başımayken çok net bir ses duydum ve bu ayetel kürsi okuduktan hemen sonra gerçekleşti ama küçüklüğümden beri bu korkuyu atamıyorum

• Onlarıda okudum ve inanır mısın korkularım azaldı şu an 😊😊

• her akşam yatmadan önce oku

• Korkma oku

1|0
    0|0
  • Ayetel kürsi o kadar etkili bir duadır ki seni koruyup kollar sana bir kalkan olur korkunu sen yemesin her kötü şeyden Rabbime sığınırım de sende oku zorla kendini ve oku

2|0
    0|0
  • ilginç

1|0
    0|0
  • aasssssss sen ne mübarek şahıssın öyle

1|0
    0|0
  • Asıl ayetel kürsi korur seni :)

1|0
    0|0
  • Okuyarak

1|0
    0|0
  • cok guzel bır olay bence

1|0
    0|0
    • Neden? 😳

• sen gece yatmadan ayetel kursı okuyup uyuyorsun ve bu gece uyurken bırnevı koruyucu zırhtır serre karsı ve o duydukların mukemmel bır olay

• ver odunu yansın denemeden göremezsin :)

1|0
    0|0
  • ben felak ve nas surelerini okumuştum hiç bir işe yaramadı. Allah seni sevmiyosa ztn dualarını kabul etmez öyle bir kuralı var onun

0|0
    1|0
  • Sakin korkma, ayetelkürsi tam tersine seni hertürlü beladan korur ve kollar.

0|0
    0|0
  • Ne kadar sanslisin.

0|0
    0|0
  • okuuu

0|0
    0|0
  • önce nas felak oku sonra ayetel kursı oku

0|0
    0|0
  • garip. sanki Allah tarafından bir çağrı var koruma için ama sen korkuyorsun...

0|0
    0|0
    • Küçüktüm ve korkularım benimle birlikte büyüdü

• rica ederim Allah yardımcın olsun

• Tekrar teşekkür ederim 😊

• korkmaa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• kız bişey olmaz

1|0
    0|0
  • Bund korkacak bisey yok ki

1|0
    0|0
    • Küçüksün, yanlızsın ve karanlıktasın. Kadın mı erkek mi olduğunu ayırt edemediğin bir ses sana anlamadığın bişeyler söylüyor. Korkmaz mıydın?

• Duadan değil, duayı okuduktan sonrasından

• Bilmem korkrdimgece gece nryse karanli sevmem ben

• Bence bu güzel bişey Besmele çek. Uyu. bütün bildiğin duaları oku. korkma. korkulacak bişey yok. aklından korkuyu cikart. başka bişey düşün ondan sonra duani oku.

1|0
    0|0
    • Neden güzel bişey? :/

• Rabbime siginirim demen gerek demekki. bence uyumadan önce Rabbim sana sığınarak yatıyorum de uyu.

• Zaten ben her seferinde derim euzu Rabbena diye çünkü cümlenin anlamı mükemmel ama yine de korkuyorum abdestim yok kabul olur mu dualarım bilmiyorum

• Bu cok guzel birsey korkmamali hatta sevinmelisin umarim bu korkundan kurtulmak nasip olur

1|0
    0|0
    • Neden sevinmeliyim?

• Masallah allah kabul etsin 😊

• Teşekkür ederim 😊

• yersz bir korku bilmiyorm bılıncaltınla ilgili

1|0
    0|0
  • ilginç ya

0|0
    0|0
  • Neden korktun ki, belki de bir işaretti o ses. Korkma ayetel kürsi seni bütün bela ve zararlardan korur, şeytanı uzaklaştırır. Okumadan yatma 😊

0|0
    0|0
  • Bundan sonra bende okuyamayacağım galiba korktum be😀

0|0
    0|0
  • Bir şey olmaz besmele çekip okuyabilirsin.

0|0
    0|0
  • Hahahahaah😁😁 okuma öyle şeyler

0|0
    1|0
Yükleniyor...