Çocuğunuzun olmayacağını bilseniz yine de evlenir misiniz?

Çocuğunuzun olmayacağını bilseniz yine de evlenir misiniz ?

Çocuğunuzun (sizden kaynaklı) erkeksel /kadınsal bir rahatsızlık yüzünden büyük oranda olmayacağını bilseniz yine de evlenir misiniz?
Ben bile bile karşı tarafa yapılmış bir haksızlık olduğunu düşünüyorum.
Sizin düşünceleriniz neler?

Pey kıymetli Ks üyeleri sorumu cevaplayan herkese değerli yorumlarından dolayı teşekkür eder
İyi geceler dilerim...

• Haklısın , karşı tarafa haksızlık ben olsam evlenmem.
    22% (29)14% (13)19% (42)Oy Ver
  • Hayır, yanlış düşünüyorsun çıkmadık candan umut kesilmez.
    54% (71)54% (49)54% (120)Oy Ver
  • Hiçbiri değil ben şöyle düşünüyorum?
    24% (32)32% (28)27% (60)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
50|53

En İyi Erkek Görüşü

• karşımdaki insan bunu bilmiyorsa güzellikle ayrılırdım, çünki onunda canı yanıcak

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 52

• artık tip gelişti yani cocuk sahibi olmanında binlerce yolu var..
    ve diyelimki yollar denendi olmadı
    eger ben bir kadını sevdiysem.. hiç birşey umrumda olmaz
    binlerce annesiz babasız cocuk var.. onların birkaçına koruyucu aile olurum eşimle
    sorun olmaz

5|0
    0|0
  • Karşı tarafla paylaşılmalı er geç ortaya çıkacak bu yüzden senden daha da soğur söylemediğin için belki de. Bunu bilerek evlenirse de sorunlar olabilir mi kısmen olabilir ama o evlenmeden konuşulup halledilir. Herkesin düşüncesi farklı olabilir ancak insan aşık olduğu kişiyi bu yüzden bırakırsa bu acı verir. Herşeyin oluru nasip. Nasipten ötesi olmaz bakarsın Allah birinin temiz kalbi yüzünden ikisinide mutlu eder.

3|0
    0|0
  • Çocuk istemiyorum fark etmez. Ha çocuk istesemde sevdiğim insanı o kadar aramışım bulmuşum ondan vazgeçmem.

1|0
    0|0
  • Bu tip bir durumu karşı tarafa bildirmeden olacak iş değil tabi ki. Yalnız karşı taraf biliyor ve durumu kabul ediyorsa neyin haksızlığı olacak ki?

1|0
    0|0
  • Bence evlilik demek birisiyle kaderini birleştirmek demek evet çocuklar gerçekten çok önemli ama ben hergün onun kokusuyla uyanmak bana bakışında iyi ki dedirtmek için evlenmek istiyorum onu dünyanın en mutlu kişisi yapmak için. Bu konuda hiçbir zaman tereddüt etmedim ve bunu başaracağıma da inanıyorum çocuk meselesine gelince ben düşüncelerimi açıklarım ona istemezse zorlamam ama evleneceğim kişi için böyle bir durum söz konusu olsaydı problem etmezdim bunu çok bence yine de büyük konuşmamak istiyorum tabi :)

2|0
    0|0
  • Hayır, yanlış düşünüyorsun çıkmadık candan umut kesilmez. neden evlenmeyim sevdiğim insandan vazgeçecek değilim yaa bu yüzden aynı şekilde onunda olmasa bırakmam Allahtan ümit kesilmez tıpta çare bol tüp bebek diye bir şey var bitkisel ürünler vs...

1|0
    0|0
  • Evliliğe karşıyım

1|0
    0|0
  • Sevdiğim insana dürüst olurum ortaklaşa alınması gereken bir karar
    Eğer benim gibi düşünüyor ise çocuk için en kötü ihtimal evlat ediniriz

1|0
    0|0
  • Ya şimdi diyelim ki karşı tarafın çocuğu olmuyor. Tamam eyvallah derim seviyorsam. Ama evlat ediniriz, tüp bebek deneriz. Eğer bunlara da hayır diyorsa yallah derim.

1|0
    0|0
  • Üzülürüm evlenirsem bebek sahibi olmak için olmasını isterim

#Türkerkeğii

1|0
    0|0
  • Kısır bir yemektir yanınada demli çay yakışır.

1|0
    0|0
  • durum ile karşılaşmadan yüz yüz cevap veremem!

1|0
    0|0
  • Benim yaşımdaki birisinin cevabıyla,
    gençlerin vereceği cevap farklıdır elbette.
    Ama seviyorsan fedakar olmalısın.
    Yaş farketmez.

1|0
    0|0
  • bilemedim.. büyük konuşmamak lazım.. ama sanırım evlenmem... Anne olmaya hakkı var sonuçta

1|0
    0|0
  • eğer bu sorun bendeyse üstüne basa basa söylerim çocuğumuzun olamayacağını. kabul ederse benimdir etmezse ona bu haksızlığı yapamam ve kendi haline bırakırım.

1|0
    0|0
  • Çocuk olmaması ona karşı olan aşkımı sevgimi bitirecek değil bu yüzden yinede evlenirim

1|0
    0|0
    • Bir de şu açıdan bak hiç ilişkiye başlamayabilir böyle kişiler karşısında ki insanı hiç kendine bağlamadan.

• Bilmiyorum ki zaten evlenmeyecegim degisen bisi olmaz hayatimda ama bu nedenden biriyle olmayacaksa olmasin zaten evlilik demek sadece cocuk demek olmamali bu kadar sig. dusunulemez, dusunenlede isim olmaz

1|0
    0|0
  • önceden bilinen bişeyse Evlenmeyi düşünmem sanırım... çünkü her insan ilk zamanlarda olmasa bile sonradan Anne-Baba olmayı ister. bu anlatılmaz yaşanır olan hakkı bile bile kimsenin elinden almak istemem.
    Çocukları seven biri olarak şahsen kendime yapılmasını da istemem.

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim yorum için bende aynen böyle düşünüyorum.

• Evet Pamir erkeğede koyuluyor :)

• :) erkek çocugum olursa olabilir :D Pamir EFE.. yakıştı :D

• karşı tarafa sölemeden evlenmek ona haksızlık yapmak demektir o yüzden mutlaka sölerim zaten sorun olusursa sonradan illaki olusacaktır

1|0
    0|0
  • 2 tane var ama bu saatten sonra yine de evlenmem. Kız zengin olursa başka.

1|0
    0|0
  • Varsıın çocugun olmasın. dünyada evlatlık edinebilicek birsürü cocuk var. sahsen ileride edıneceegın bir durumdur.

1|0
    0|0
  • Çocuk her şey değil

1|0
    0|0
  • çocuğun olunca anlarsın çocuk herşey mi değil mi? bekara karı boşamak kolay ! evlat dan öte birşey yok, gerisi laf ı güzaf

1|0
    0|0
  • karşı taraf kabul ediyorsa olur ama sevdiğim biri olsa sorun olsa cocuk ben kabul ederim

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum yasamam lazim..
    ayrica kadinin nasil biri oldugu çok önemli bu konuda bu fedakarliga deger mi diye sorarım kendime ki degmeyecek birinede bos zamanimi bile vermezken sevgilim yapmam
    Galiba evlenirim :)

1|0
    0|0
  • Açıklarım kabul ederse evlenirim abi gerekirse tıbbı yöntemlere başvururuz olmadı evlat ediniriz

2|0
    0|0
    • Ama karşı tarafı yıpratacaksın.

• Yıpranacak ne var afedersiniz ama onun fikrini almadan iş yapmam zaten bakma sen yok evlenmem diyenlere sevda başa geldikden sonra kıvırmak hikaye bunun bir sürü çözümü var öyle birşey olsun evlendikden sonra o bana çocuk sahibi olmak istediğini söylesin gözlerimi veririm ama sevdamdan vaz geçmem :) neyse dur kızı bulalımda bunları düşünmek kalsın :)

• Evlenmem , tartışmaya kapalı !!!

1|0
    0|0
  • Karşı tarafa söylerim seçimi o yapar

1|0
    0|0
  • Evlenmem.

1|0
    0|0
  • evlenmem...

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    22

Kızlar Ne Diyor 49

• Karşı tarafla konuşulur o da kabul ederse evlenilir. Karşıdaki kişi karar da değiştirebilir ilerleyen yıllarda bu da göz önünde tutulmalıdır. Ama ben bu tip insanların dul ve çocuklu kişilerle evlenmesini daha sağlıklı buluyorum. Hem eşinde bir çocuk özlemi oluşmaz, hem de o kişi suçluluk duygusu hissetmez.

1|0
    0|0
  • Hayır neden haksızlık olsun ki. Ben seviyorsam umurumda olmaz. Ki ben çok çocuk düşkünü biriyim, evlensem beklemeden çocuk yapmak isteyen biriyim. Ama olmuyorsa ve ben ya da o beni terk ediyorsa bu bana daha çok koyar. He çok çocuk istiyorsam eşimin de olmuyor ise bizde annesi babası olmayan çocukları evlatlık alırız. Hiç birşey ama hiç birşey benim sevdiğim adamın aşkının karşısında duramaz. Durmamalı da. Yanlış düşünüyorsun..

2|0
    0|0
    • Bende bu konuda aynısını düşünüyorum. Ayrıca herkes çocuk yapcak diye bişey de yok.

• Ben evin çocuğuda olurum kadını da sevdiğim adam yanımda olsun ensemde hissedeyim nefesini her daim o bana yeter.

• bana çok saçma geldi yani evleniceğim insanın tabiki seçme hakkı var bilicektirde sorunu ama anne baba olamıyoruz diye biz evlenemeyiz gibi bir karar alınamaz eş adayım istemesse zorlamam ama birçok yöntem var seviyorsa heryolu denemek lazım diye düşünüyorum

2|0
    0|0
  • yüzde 19 luk kısımdan çok var eski sevgilim sırf bu yüzden beni terk etti ben onun bu sorununu kafaya takmadım onun kadar

1|0
    0|0
    • 19 luk kısımı anlamak için onlardan biri olmak lazım.

• Hayır. hiç olmayan biri için çok sevdiğinden vazgecen biri varsa sevgisinden ya da mantığından şüphe ederim. çocuk yapmak hiç önemli bişey değil. İnşallah benim olmaz.

• Karşı tarafı bu durumdan haberdar ederdim ilk başta onun seçimine bağlı olur evlenip evlenmiyceğimiz hem tıp gelişti çocuk sahibi olmak için birsürü yol mevcut yetimhanelerde sokaklarda birsürü öksüz çocuk var en kötü evlatlık ediniriz birisiyle evlenme seviyesine gelindiyse karşılıklı duygular kuvvetli olmalıdır hiç bişey aradaki aşkı kolay kolay öldürmemelidir bence..

1|0
    0|0
  • umut kesilmez.

1|0
    0|0
  • Benim için sorun değil ama karşı tarafa bunu söylerdim. Onun kararı yani. Evlenmek istemezse de saygı duyardım. Her insan çocuğu olsun ister yani şimdi. Bende çok isterim. Tıp gelişti ama buna mecbur bırakamam evleneceğim kişiyi

1|0
    0|0
  • Evlenirim ama eşime de söylerim kabul ederse evleniriz.

1|0
    0|0
  • Karşı tarafa söylerim. Eğer sorun değil derse olur. Ama mutlaka söylerim.

1|0
    0|0
  • evleneceğim kişiden bunu saklamaz, durumu anlatır, kararı ona bırakırdım. evlendikten sonra da en kısa zamanda evlat edinme prosedürüne başvururdum, yıllar süren bir süreç çünkü...

1|0
    0|0
  • Eğer gerçekten çok ümitsizse evlenmem
    Başkasına yapmaya hakkım yok o insanı terk eder kendime evlatlık alır onunla yaşardım

1|0
    0|0
  • durumu karşımdaki insana izah ederim, benden vazgeçmesini söylerim.

he vazgeçmiyorsa, evleniriz. cocuk ediniriz, kimsesiz birsürü cocuk var. biyolojk anne olmaktan ziyade anne olmak daha önemli değil mi?

2|0
    0|0
  • sevdiğim kişide bile böyle bir rahatsızlığı varsa evlenirim.
    belki kendi çocuğumuz olmayabilir ama evlat edinebiliriz. .
    diyorum ki gerçekten birbirine güvenip sevdikten sonra evlenmemizde bir sakınca olmaz..

1|0
    0|0
  • Evlenirim ama bu bilgiyi daha önce bnümle evlnemk isteyen insnala paylaşırım kabul ederse bide evlatlık almayı tklif ederim. Hiç kmse bnu kabul etmezse eger eşi vefat etmiş cocukları olan bir beyle evliliği düşünürüm ama ince eleyp sık dokuyarak tabiki. Ama yine de allah yasatmasın inşllh 🙏

1|0
    0|0
  • sadce biyolojik olarak taşıman gerekmiyor bence çocuğu iki insan birbirini seviyorsa bazı şeylerin üstesinden gelebilir

1|0
    0|0
  • evlenmezdim

1|0
    0|0
  • Evlenmem

1|0
    0|0
  • Ben neslin devamı için evlenme. aşk yüzünden evlenir. karşımdaki çocuk yapmak istemiyorsa bile ben yine soğumam. elinde olmayan nedenlerden dolayı da yine soğumam ve haksızlığa uğradığımi düşünmem. Aksine daha bir baglanirim

1|0
    0|0
  • Sevgilimle evlenirsek evlat edinmeyi düşünüyoruz.

1|0
    0|0
  • Karşı tarafa bunu evlenmeden açıklarım.

1|0
    0|0
  • O hiç belli olmaz doktor olmaz der mevla kün der oluverir

1|0
    0|0
  • doğurganlığımda sorun olmamasına rağmen çocuk yapmayacağım. genetiğime güvenmem ve bebekleri sevmem

1|0
    0|0
  • Evlenirim

1|0
    0|0
  • Gizlemem bunu söylerim ve lesine de söylerim. Eğer tek bir kısım bile anne veya babası yok olmaz derse ben evlenmem. Çünkü yarın öbürgün çok başıma kakarlar psikoloji savasına giremem

1|0
    0|0
    • Çok haklısınız önünde sonunda olacak kaçınılmaz son o psikolojik savaş zaten , yorum için teşekkürler.

• Çok sıkıntı çıkar koca kabul etse de anne baba amca şu bu çok konuşur o yüzden baştan uyarmak mantıklı rica ederim 😊

• Evlilikle yaklaşan kişiye durumu izah ederim, evliliğe adapte etmem kendimi çünkü bu durumu kabul edicek erkek nadir görülür ters tepki almamak için direk evlilik hayallerine girmemeye çalışırım. Net olurum.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle çocuk istemiyorum. Çocuk isteyen birini hayatıma almam bile

1|0
    0|0
  • karsidakine bunu acikca soylerim tercihi ona birakarim. Sorun etmezsw evlenirim hem kismet belki ilerde çaresi bulunur

1|0
    0|0
  • Bunu yapamam kendimi evlilik yerine kariyerime veririm ama bunu yapamam :)

1|0
    0|0
  • Neden evlenmeyeyim? Hayatı kendime zehir etmek zorunda değilim. Olması gereken buymuş..

1|0
    0|0
  • evlatlık edinirim

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    19
Yükleniyor...