İstiareye yatmak nedir? Amacı ne olmalıdır?

İstiareye yatmak nedir? Ne amaçla olmalıdır bilen biri varsa beni aydınlatabilir mi?

0|0
48

En İyi Erkek Görüşü

• Senin için hayırlı mı yoksa şer mi olan bişey hakkında kararsız kaldığında, bir karara varabilmen için ilahi vasıtalarla haberdar olunan uykudur. Belli şartları ve kuralları var elbette

3|0
    0|0
    • Kuralları ve şartları neler

• Hayır Problem değil istediğiniz zaman paylaşabilirsiniz

• Peki tamam yarın yazarım buraya

En İyi Kız Görüşü

• Hayır dileme, yapmak istediği bir şeyin kendisi hakkında hayırlı olup olmadığını anlamak için iki rekât namaz kılıp dua ederek rüyasında manevî bir işaret almak amacıyla uykuya yatma olarak tarif edilir. Ancak istiharede as olan “uyumak” veya “rüyaya yatmak” değildir. Hatta vakit dar olup uyuyacak zaman bulunmazsa herhangi bir hayırlı mesele için yine istihare namazını kılmak sünnettir. Ancak Şerh Şir’atü’l-İslam kitabında şöyle denilir: Namaz ve dua yaptıktan sonra abdestli olarak kıbleye doğru yatar. Rüyada beyaz veya yeşil görürse o işte hayır vardır, siyah veya kırmızı görürse hayır yoktur. Ondan sakınmak daha iyidir.

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim, siz denediniz mi acaba hiç?

• Rica ederim, inşallah sizde de istediğiniz gibi işe yarar..

• İnş :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• valla ben denemiştim lisede ve o gece rüyalandım. sonra dedim ki kendi kendime ullan bora senden bir bokk olmaz

1|0
    0|0
  • İstiare değil İstihare namazı
    http://www.istiharenamazi.com/

0|0
    0|0
  • bir işin senin için hayırlı olup olmadığını anlaman için yapılır

1|0
    0|0
  • bir amaç bulup onu görmek için yatıyorlar :D

1|0
    0|0
  • istiare bir olayın hayırlı olup olmadığını görmek için yatılır ama istihareden sağlıklı verim alabılmek için tavsiyem regl olmamış yanı daha ergenliğe girmemiş bir kızın yatmasıdır

0|0
    0|0
  • istaire nedir

0|0
    0|0
  • Saçmalıktır. Kendi kendini kandırma amaçlı belki işe yarayabilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bir işe kalkışmadan Onun senin için hayırlı mı hayırsız mı olduğunu ögrenmek için.
    Örnegin bir nasibin çıktı evlenmek korusunda kararsızsan yatarsın.
    Veya bir iş teklifi geldi. Hayirli olup olmadigini öğrenmek için canım

1|0
    0|0
    • Peki sadece niyeti yeterli mi? Teşekkür ederim buarada

• Inşallah görürsunuz ya :)

• İnş :)

• Geleceği görmeye çalışıyorlar. Var öyle yapanlar çok. Günah bence

1|0
    0|0
    • Günah mı? Duayla yapılan bir şey değil mi

• Belli bir konu senin için hayırlı mı değil mi diye yapılır. Gece yatmadan önce abdest alıp 2 rekat istiare için namaz kılıp, ne için yapacağını düşünüp o niyetle, istiare duasını okuyup (istiare için özel bir dua var) kimseyle konuşmadan yatıp uyuyorsun. Rüyanda diyelim birşey görüyorsun ama bu şey zaten direk gözüne çarpar rengi, genelde o renk şeyler görürsğn meesela siyah güvercin , kırmızı elma, beyaz gelinlik, yeşil ışık vb. Renk görüyorsun bu gördüğün renklerin bir anlamı okuyor beyaz yeşil olumlu kırmızı olumsuz gibi mesela. İlk yaptığında belki göremeyebilirsin bunu bir kaç kere tekrar etmen gerekebilir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...