Neden Abdülhamid ve Osmanlıya karşısınız?

Bu soruyu şeriatçı osmanlıcı biri olarak soruyorum...

• Osmanlyı seviyorum
    67% (6)23% (3)41% (9)Oy Ver
  • Osmanlıyı sevmiyorm
    22% (2)38% (5)32% (7)Oy Ver
  • Kararsızım
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Hem Osmanlıyı hemde Abdülhamidi seviyorum
    11% (1)39% (5)27% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Osmanlı sadece tarih olarak kalmayacak yeni nesillere aktarılıp yaşattılacaktır.
Eveeeeeeeeeeeet

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• atasını bilmeyen it peşinde gezermiş.

Türkiyeyi bin yıllık geçmişinden koparıp, doksan seneye hapsettik. tabiatıyla tökezledik.
    yavuz bahadıroğu.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• Karartilmis bir tarihi düşünmeyen bir topluma yedirdiler

0|2
    0|0
  • Gerici olduğu için
    Elin gavuruna tanıdığı ayrıcalığı kendi ülkesinin insanına tanımadığı için (kapitülasyonlar)
    Teknolojiye ve bilime ayak uydurmayı ısrarla reddettiği için
    Ülke yönetimine doğru düzgün hiçbir şey bilmeyen insanlar getirildiği için
    Kanuniden sonraki osmanlıyı sevmiyorum bu sebeplerden ötürü

0|0
    0|0
    • Osmanlı tarihi nereden ne kadar okudum bilmiyorum atma senin yazdıklarını klasik haberden konuşulan cümleler akşemsettinin mikrobu keşfetmesi çiçek aşısı olayı dünyada kurulan ikinci tramvay Osmanlıda olması ABDÜLHAMİD HAN İn yaptığı rekor derecesindeki okullardan darülacezeden sadaka taşından petrol haritasından ve yapamadığı bir çok şeyden haberin yok galiba

• Daha fazla da konuşmak istemiyorum ayrıca

• Tablette yazıyorum ondan dolayı yazıda yanlışlık oluyor adı sanı duyulmayan mı senin tarihle alkan yok galiba ilber Ortaylı her zaman son dünya imparatoru Abdülhamid der Ahmet şimşirgil Mustafa armağanı tanımamak senin sorunun onları araştır tanıyan çok murat bardakçı Abdülhamid mi Atatürk mü sorusu hakkında konuşmasına bak onuda tanımıyorsan yuh pelin çifte bile Abdülhamid hakkında hutbe okunduğu meselesi geçti kaynak çoğaltan bilirim dedim daha da inanmaz isen müsait bir vaktimde daha da detaylı anlatabilirim

• ben osmanlı zihniyetine ve hükümdarlarına karşıyım.. dini esaslar üzerine kurulmuş bir hukuk sistemi , acımasız katil devlet adamları , devşirilip kendi milletine karşı düşmanca yetiştirilen çocuklar, boğazlanan bebekler...
    Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir.. Hz Ali

0|1
    0|1
    • Hz Ali'den örnek verdiğine göre Müslümanın İslamiyet'in kuranın gereğidir şeriat şeriat Allah'ın koyduğu kuralların bundan dolayı sistem şeriat. Bence fazla tarih kitabı okumamışsın Osmanlıda devşirmeler kendi milletine düşmanca yetiştiriliyor ama sen din konusunu diyorsan o farklı. Ben âlim değilim ama bebek katlinin fetvası âlimlerden alınıyor ve bebekler şehit sayılıyor bu sistemide Fatih Sultan getiriyor o kadar ileri görüşe sahipli onun vefatından sonra Cem sultan vakası çıkıyor ortaya ve katilin gereği çıkıyor.

• peki deseler ki türkiye cumhuriyetinin nüfusu yaklaşık 80 milyon, eğer ki bu oranı 50 milyona indirmezsek halk önümüzdeki yıl bir birini mesela doğrayacak açlıktan ve bu yüzden gelişi güzel 30 milyonu haklı haksız öldüreceğiz sorgusuz sualsiz sırf gelecekte daha büyük sıkıntılar yaşamamak için... sence bu katliam mıdır 1, 2 islamiyetle örtüşür mü? beni karıştırma benim bir canım var dinsiz olmamın etkisi yok..

• Ben âlim değilim ve bu konuda fetva verecek bilgiye sahip değilim ben verilen fetvalar açıkladım herkes fetva veremez ama o zaman fetva veren ve fetva isteyen kişiden emin olduğundan doğruluğunu açıkladım fetvanın

• Yaa birak bu geri kalmisligi osmanliyla kastettigin ne? Avrupayi ornek al. osmanlida ne? Pc kullan laptop kullan metro kullan akilli trlefon kullan tv izle kot pantolon tjsort giy hamburger ye pizza ye sosisli ye universiteye git sonra osmanli de? Osmanli diye diye insanlari gerilestiriyorlar osmanlica dersi yerine ingilizce ogren bilmem ne yap. boyle kucuk dusunme. muhtemelen fakir bir insansin. aikende koylu. insanlarin luks yasamina gicik oldugun icin osmanli mosmanli ayaklari biseylerden medet umuon iste. osmanli gibi yasamak istiyorsan yasa dis macunu kullanma misvak kullan. sehirde yasama git tarinla hayvancilikla ugras. basi acik guzell kizlara bakmaimam hatiplisesinden biriylr evlendirsinler. gul gibi yasa git iste. ama turkiyenin medeniyetten uzaklastiran goruslerine guzel ulkemi katma

0|0
    0|0
    • 1. si ben maddiyatı ön plana vurarak anlatmayı istemezdim ama sen sordun maddi durumum ciddi manada iyidir ama fazla detay vermeyeceğim, Anadolu lisesinde okudum, Anadolu lisesi dışında yaklaşık 25 bin tl ye mal olan bir eğitim gördüm İngilizce hazırlık okudum neyse bunları boş ver, Osmanlı geri kalmışlık değil tarihi yaşam tarzını ahlak anlayışını benimsemektir bende tablet laptop telefon kullanıyorum Osmanlıya sevmek bunları engellemez, senin medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar, ben şeriatçılık Müslümanım dinin gerekliliklerini göre davranmaya çalışıyorum, bundan dolayı bana helal olmayanlara bakmıyorum imamhatpliden kastın dini bütün biriyle evet ben dini bütün biriyle evlenmek istiyorum ama insanların dış görünüşleri dine olan bağlılığını kanıtlamak yani başı açık olan biriyle de evlenebilirim, kot pantolon gidiyordum ama onuda bırakınca çünkü erkek fırtına uygun değil, hamburger, pizza bunları da eskiden diyordum ama onlarıda artık yememeye çalışıyorum güzelim yerli yemekler

• Yahu cocuga tecavuz edeninin cezasi ne arkadasim soylesene. gercek seriat dedigin ne? Gercek seriat seriat kuran degilmi? 10 degnek vuracaksin diyor mesela kimi kirbac vurara kimi tahta vurur kimi plastik biseyle vurur. ceza ne olacak simdi aciklada ogrenelim. isidin kuran yorumu farkli nihat hatipoglunun farkli yasar nurinin farkli. ayrica. zenginlikten bahsetmemin anlamida seni dislamam degil. anlatmak istedigim sey. fakir insanlar zenginleri kiskandogi icin. ulkenin geri kalmasini arzu ediyorlar. mesela cafede oturan birine gicik kapiyorlar veya neseli gulen genclere gicik kapiyorlar. amann neyse yzma bana.15 yasindaki bebelerle tartisiom mallik bende. neyse by

• Yazma dedin cevaplamayacağım o zaman, ama kimin bebe olduğu belli ben araştırmalarımla konuşurum senin gibi ezbere konuşmam.

• Anti sağcı olduğum için onları sevip hürmet ettikleri hiç bir değeri sevmem.

0|0
    0|0
    • Yani sen baştan kaybetmişti bana göre ama bir şey merak ediyorum anti sağcılığın sadece siyasi olacakmış yoksa din konusunda dinine bağlı Müslüman birisimisin

• Kendisi varsa şayet bilir kimin ıslaha ihtiyacı olduğunu..

• Tamam o zaman sorun yok Allah kim yanlış düşünüyorsa onu ıslah etsin diyorum bunun üstüne sadece amin demek yeter. Amin, ha birde zaten senle benim anlaşamamızın başlıca sebebi bence çıktı sen varsa şayet diyerek bana göre inanmadığını gösteriyorsun

• saltanata karsıyım. babadan ogula iş olmaz.

şimdilik sadece bu konuda eleştirebilirim osmanlıyı.

0|0
    0|0
    • Ama doğdukları günden itibaren. Her alanda en iyi şekilde eğitim alan ve devleti atalarından miras olarak gördükleri için ihanet etmek çalmak gibi şeyler yapmayan alim kişilerdi neredeyse hepsi

• günümüz adına konustum o konuda.

ekber ve erşet sistemini uygulamaya koymak o kadar alimin aklına neden ilk önce gelmedi. kardeş katlini onaylamak yakısmış mı koskaca osmanlıya. insan canı almak bu kadar kolay mı.

bu kanun olmasa bile öyle ya da birbirlerini öldürcekler falan diyebilirsin varsın öyle olsun ama saçma yönleri var sistemlerinin. her güzelin kusur vardır. osmanlını ayakta uzun yıllar kalması diğer devletlerin geri kalmasıyla alakalı baska bişey değil. ne zaman biz durduk onlar tam gaz ilerledi sonumuzu hazırladık.

• Günümüzde padişahlık makamını yerine getirebilecek biri olmadığından veya buna ihtiyaç olmadığından seçimle yönetim olabilir atma şeriata uyarak olmalı ve halifelik kaldırılmamalıydı bebek katli konusunda uzunca konuşmak gerekiyor düşüncene saygı duyuyorum ama desteklemiyorum

• Osmanlyı seviyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...