Hiç tüm bu sığ ve günlük şeylerin bir üst mertebesini düşündünüz mü?

Acaba hiç sevgililer yakışıklı erkekler güzel kızlar, bakım vücut arabalar diziler alkoller uyuşturucular bunlardan arınan bir beynin neler yapabileceğini düşündünüz mü? Mesela okadar ilkelki şu an toplumun büyük bir kısmı din aldatmacasına kapılmış ve beyni köreltip düşünmeyi merak etmeyi engelleyen bir fantastik hikaye ile yıkanıyor. Çoğu bilim adamına göre insanın ulaşabileceği bir mükemmeliyet var ve bu mükemmelliğe ulaşmanın yolu birer birer insanlığa katkıda bulunmak insanlığı adım adım ileri taşımaktır. Hiç potansiyelinizi yeteneklerinizi doğru değerlendirseydiniz ne olurdu neler yapardınız bu dünyada nasıl eserler bırakırdınız düşündünüz mü? Bir dakika gözünüzü kapatın ve sizi uyuşturan tüm bu medya, maddiyat ve diğer herşeyden arınıp herşeyi bütün olarak görmeye anlamaya yorumlamaya çalışın. Beyninize asalak olan şu şeyleri bırakın bir dakika kenara.

Güncellemeler:
Çok güçlü bir işlemciye sahip olan ama sürekli gereksiz şeyleri derleyen işleyen bir bilgisayar düşünün. İşte dünyanın en güçlü işlemcisi ile donandınız hepiniz ama işlediğiniz şeyler tamamiyle geçici ve gereksiz şeyler.
Popüler medyanın, popüler kültürün size empoze ettiği şey sizi duygularınızın kontrol ettiğidir. Belki güzel bir kadınla ya da yakışıklı bir erkekle yağmurun altında ıslanmak kulağa güzel gelebilir. Ama bugüne kadar varolmuş ve başarılmış şeyler, hepsi eylemlerin ürünüdür. Eylem okadar önemlidir ki sevgi bile eylem ile pekiştirilir. Birisini mutlu etmek, mesaj atmak, önemsemek işte bu eylem sevgiyi anlatır sevgiyi var eder.

0|0
13

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...