Hiç tüm bu sığ ve günlük şeylerin bir üst mertebesini düşündünüz mü?

Acaba hiç sevgililer yakışıklı erkekler güzel kızlar, bakım vücut arabalar diziler alkoller uyuşturucular bunlardan arınan bir beynin neler yapabileceğini düşündünüz mü? Mesela okadar ilkelki şu an toplumun büyük bir kısmı din aldatmacasına kapılmış ve beyni köreltip düşünmeyi merak etmeyi engelleyen bir fantastik hikaye ile yıkanıyor. Çoğu bilim adamına göre insanın ulaşabileceği bir mükemmeliyet var ve bu mükemmelliğe ulaşmanın yolu birer birer insanlığa katkıda bulunmak insanlığı adım adım ileri taşımaktır. Hiç potansiyelinizi yeteneklerinizi doğru değerlendirseydiniz ne olurdu neler yapardınız bu dünyada nasıl eserler bırakırdınız düşündünüz mü? Bir dakika gözünüzü kapatın ve sizi uyuşturan tüm bu medya, maddiyat ve diğer herşeyden arınıp herşeyi bütün olarak görmeye anlamaya yorumlamaya çalışın. Beyninize asalak olan şu şeyleri bırakın bir dakika kenara.

Güncellemeler:
Çok güçlü bir işlemciye sahip olan ama sürekli gereksiz şeyleri derleyen işleyen bir bilgisayar düşünün. İşte dünyanın en güçlü işlemcisi ile donandınız hepiniz ama işlediğiniz şeyler tamamiyle geçici ve gereksiz şeyler.
Popüler medyanın, popüler kültürün size empoze ettiği şey sizi duygularınızın kontrol ettiğidir. Belki güzel bir kadınla ya da yakışıklı bir erkekle yağmurun altında ıslanmak kulağa güzel gelebilir. Ama bugüne kadar varolmuş ve başarılmış şeyler, hepsi eylemlerin ürünüdür. Eylem okadar önemlidir ki sevgi bile eylem ile pekiştirilir. Birisini mutlu etmek, mesaj atmak, önemsemek işte bu eylem sevgiyi anlatır sevgiyi var eder.

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Muhtemelen bu konuya dahil olan cok kisi göremeyeceksiniz. Kitle henüz bunlari vaadetmiyor.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Vallaha dedem şu saydıklarının hiç biri yok bende ne dünyaya güzel şeyler bırakmak gibi bir niyetim var nede kendimi güzelleştirmek gibi bir niyetim var nefes alıp veriyorum sigara içiyorum yemek yiyorum çay içiyorum kötü işlerden uzak duruyorum iyilik yapamasamda facebookta güzel sözler okuyorum paylaşıyorum bazen film izliyorum komik videolara felan bakıyorum ara sıra halısaha maçına gidyorum bazen işe grip çalışıtyorum sonra ayrılıyorum hepsi bu banane ya dünyadan ben mi kurtaracam dünnyayı çocukları katleden dünyaya sessiz kalan milyarlarca insan varken ben birde onlar için güzel şeylermi düşüncem hak ediyolarmı?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Senin kafandaki 40 tilki benim kafamdaki 1 topal tavşanı yakalayamaz rahat ol sen :)

0|0
    0|0
  • Beynimi kasti uyuşturuyorum. Çünkü onun gücünü kontrol edemiyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...