Almanya'da şeriat kanunu yasalaşıyor?

2015'i 2016'ya bağlayan yılbaşı gecesi Almanya Köln'de yaşanan taciz olayları sonrası parlemento ciddi şekilde önemli bir mesela olduğunun vurgusunu yapmıştı. Regensburg Şehir Konseyi üyelerinin ise parlementonun gündemine getirmeye hazırlandığı bir uygulama var; kadınlar için özel otobüs ve yine kadınlar için özel taksiler. Evet evet, bildiğiniz haremlik-selamlık denilen şeriat uygulamalarından bir tanesi. Uygulamanın ayrıntıları bile bir miktar belli; iki katlı otobüslerin bir katı sadece kadınlara özel olacak. İki katlı otobüslerin hattaki sayıları artırılarak desteklenecek. Taksi için ise kadın şoförler gündemde. Teşvik paketleri bile var. İlerleyen haftalarda parlementonun gündemine gelmesi bekleniyor. Destekleyenler fazlalıkta.

Şimdi Avrupa'yı ileri bir medeniyet görenler, Almanya'yı medeniyetin bayrak tutucusu görenler; Almanlar bunu destekliyor. Yasalaşır ise bir şeriat kanunu yasalaşmış olacak. Bırakın şimdi bahaneleri, bu Türkiye'de olsa " araplaşıyoruz " derdiniz. Almanlar araplaşıyor mu şimdi? Müslümanlaşıyor mu?

Yorumları cidden merak ediyorum.

Güncellemeler:
Gizli kullanıcılara izin vermedim diye mi yorum yapılmıyor? Korkuyor musunuz düşüncelerinizi paylaşmaktan / savunmaktan? :)

0|0
10

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...