Almanya'da şeriat kanunu yasalaşıyor?

2015'i 2016'ya bağlayan yılbaşı gecesi Almanya Köln'de yaşanan taciz olayları sonrası parlemento ciddi şekilde önemli bir mesela olduğunun vurgusunu yapmıştı. Regensburg Şehir Konseyi üyelerinin ise parlementonun gündemine getirmeye hazırlandığı bir uygulama var; kadınlar için özel otobüs ve yine kadınlar için özel taksiler. Evet evet, bildiğiniz haremlik-selamlık denilen şeriat uygulamalarından bir tanesi. Uygulamanın ayrıntıları bile bir miktar belli; iki katlı otobüslerin bir katı sadece kadınlara özel olacak. İki katlı otobüslerin hattaki sayıları artırılarak desteklenecek. Taksi için ise kadın şoförler gündemde. Teşvik paketleri bile var. İlerleyen haftalarda parlementonun gündemine gelmesi bekleniyor. Destekleyenler fazlalıkta.

Şimdi Avrupa'yı ileri bir medeniyet görenler, Almanya'yı medeniyetin bayrak tutucusu görenler; Almanlar bunu destekliyor. Yasalaşır ise bir şeriat kanunu yasalaşmış olacak. Bırakın şimdi bahaneleri, bu Türkiye'de olsa " araplaşıyoruz " derdiniz. Almanlar araplaşıyor mu şimdi? Müslümanlaşıyor mu?

Yorumları cidden merak ediyorum.

Güncellemeler:
Gizli kullanıcılara izin vermedim diye mi yorum yapılmıyor? Korkuyor musunuz düşüncelerinizi paylaşmaktan / savunmaktan? :)

0|0
10

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Kadını koruyan hükümete seriatci damgası vurmak ve bunu Türkiye ile kıyaslamak.. o beyin orada süs diye durmuyor kullanmanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • Bizde böyle bir şey olsa ortaya şeriat diye atlayıp " hükümet istifa " diyecek çok kişi var merak etmeyin. Asıl mesaj anlaşılmamış. Omzunuzun üstü nörolojik felç değil ise kullanmanızı tavsiye ederim.

• Tecavuzculere tacizlere en ağır cezalar uygulansin diyende kadınlar idam gelsin diyende. Sen neyin kafasını yaşıyorsun çok merak ediyorum

• Siz ne yazık ki Almanya'da gündemde olan " kadınlara ayrı otobüs, taksi " hazırlıkları ülkemizde olsa ( ki olması için fazlasıyla destek veririm buna ) aşırı tepkiler çıkacağını aks edemiyorsunuz. Orada niye böyle bir uygulama söz konusu olunca orası hakkında olumsuz yorumlar dönmüyor diye soruyorum. Nörolojik bir rahatsızlığınız gerçekten var.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...