Pisikolojik sorunlarım var yardım edebilir misiniz?

şuana kadar bircok pisikoloğa gittim ama hiçbiri işe yaramadı. En sonunda soluğu pisikiyatride buldum. Antidepresan ve norolojik haplar verdi bana. Gerçekten kendimi sorunlu bir insan gibi hissediyorum ama bir yandan da öyle olmadığıma inanıyorum. ama bazen o kadar dengesiz oluyorumki kendim bile bu durumdan sıkılıyorum.

Çevremdeki insanlara bakıyorum. daha beyinler olgunlaşmamış o kadar kişi varki ve bütün insanlar böyle kişilerin çevresinde onunla arkadaş olabilmek için pervane olmuşlar bu nasıl oluyor anlamadım ben kendimi yalnız hissediyorum çünkü öyle kişilere cok kötü bakıyorum onlarla iletişim kurmuyorum ve böylece insanlarla etkileşimi koparıyorum artık kendi içime kapanık bir insan oldum.

Evde oturuyorum bikaç kişi cağırıyor beni ama gitsem nolucak ki cok anlamsız gidip geri dönücem hiçbişey olmıycak bişey değişmiycek gibi şeyler düşünüyorum. Bu hayatta yaptığım ve yapacağım herşey artık anlamsız gelmeye başladı yaşam cok anlamsız geliyor.

İnsan arkadaşları olmadan yalnız başına ve asosyal gibi yaşayıp sadece yemek yiyip uyuyup hergün bunu tekrarlayıp nasıl mutlu olabilirki. Pisikoloklar ve pisikiyatriler de bana çare olamıyor. gittikçe çürüyen bir elma ve küflenen bir peynir gibi hissediyorum kendimi. Yalnız ve çaresiz.

İntihar düşüncelerim de oluyor ara sıra kendimden artık sıkıldım hayattan da sıkıldım herşeyden sıkıldım. Gerçekten nerde nasıl davranıcağını bilmeyen insanlar ne kadar değerleniyor bu dünyada? ben de bazen cok konuşup insanları güldüren bir insan olurken birden somurtup insanların bana söyledikleri şeylere cevap vermek bile istmeiyorum hep bu duygu değişimleri oluyor bana yardım edin ne yapmam gerek?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle söyleyim türkiyede sorunlu insan sayısı felaket fazla büyük bölümüde kabul etmiyor psikolojiye merak sar insanların durumunu çözersin. Bende senin gibi düşünüyordum olayı kavrayınca takmamaya başlıyorsun. Sorunlu olduğunu kabul etmişsin bu seni sorunsuz yapar çevrendekilerin hiçbiri kabul etmez. Psikoloji forumlarına takıl kişiliğin gelişir kimseye çagırması için yalvarma değerini bil. Boş insanların ortamına gireceğine dolu insanlarınkine gir yeter. Git opera ve sinema izle müzik kursuna yazıl piano dehşet birşey öneririm. Burada sosyalim diyenler avrupaya gitse kendilerini asosyal ilan ederler kızlarla veya erkeklerle gezip içki içip gezmez sosyallik değil. Avrupadaki insanlar yamak paraşütü yapıyor dağ bayır geziyor bizimkiler barda gezim selfie çekilmeyi cool görüyor. Direk spor salonuna yazıl vücuduna bak sonra piano keman gibi şeylere merak sararsın. Evde al psikoloji kitaplarını oku çevrendeki çöpleri farkedersin. Bende bu olay başta psikoloji romanları ile başladı çevredeki insanları böyle çözdüm. Sonrasında avrupadaki sosyal hayatı falan inceledim bizim türklere baktım gerçekten çöpler. Bakıyorum adam kızla yatıyor hava falan atıyor ben anlamsızca bakıyorum herif bir süreden sonra kesiyor bunu. Arkadaşları diyor noldu devam etsene herif tek kişi bile dinlemeyince adamın egosu sarsılıyor konuşamıyor. Biri ile kavga edicem mesela seli sataşıyor umursamıyorum dalga geçiyorum dayak yiyorum garip bende sövsem dövmücek :D Bunları psikoloji romanı okuyarak elde ettim öteki insanlar gibi olmadım. Onları incele avrupa insanları ile kıyasla bakış ufkun genişlicek. Amacın sosyal olmak olmasın inan özendiğine değmez sohbetlerini oku anlarsın. Burada mesela backfire effect konusu vardı adamın konusuna tek yorum yazılmamış. Yazılsaydı eğer bu ülkedeki en büyük sorunu anlarlardı ben okudum ibet aldım. Shockholm sendromunu araştırdım adam bana hakaret olarak söyledi ben okuduktan sonra adama teşekkür bile ettim. Sonra ihtiyaç üçgenini araştırdım. böyle böyle gitti.

1|0
    0|0
    • Cok haklısın Çok saol

• Gerçekten türlü türlü şeyler var hayatta ve yaşamak cok katlanılmaz ve zor

• Dediklerimi izle birşey kaybetmezsin zaten izledikçe izleyesin geliyor bu bağımlılık.

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü sana yardım edilebileceğine inanmıyorsun. Sen elini uzatıyorsun yardım için belki, ama o uzattığın el yumruk olmuş. O halde kimse sana yardım edemez, önce senin iyileşeceğine karşı kendine güven duyman gerek.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bir nevi aynı durumu çok kez yaşadım. Sıkıntının bazı nedenleri var. Bunu bul ve yoluna koy. Gerisi gelecektir. Üzülme hiç

0|0
    0|0
    • Bunu kendi başıma yapamadım pisikologlar da yapamıyor hapların da etkisi yok nasıl bir durum bu allah aşkına :(

• Sessizliğin başladığı noktada kendinle yüzleşirsin bu acı verir sessizlik de acı verir. Kalbini dinlersen mantığın küsecek ortasını bulmak senin elinde kendini üzme. Daima yardımcı olurum art niyetsiz

• Seni anlıyorum , her zeki insan ben de dahil bu evrelerden geçtik geçiyoruz.

Bir kadin cemaati seni yalnızlıktan ve manevi boşluktan kurtarabilir.
    Eğer bir psikolog dindar değilse para canavarı bir bencil , cakma sağlıkçıdir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...