Namazı Türkçe kılmak günah olabilir mi?

Bence hiçbir günahı yoktur. Önemli olan niyet değil midir? İbadetimi Türkçe yapsam ne olabilir ki? Sizce Namazı Türkçe kılmak Günah olabilir mi?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Valla çok şaşırdım namazın Türkçesi nasıl oluyor?

0|0
    0|0
    • Elhamdü lillahi rabbil âlemin diye değil de Hamd, alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim, Dün günün Maliki Olan Allah'a aittir diye giriyorsun namaza. Ve tabi diğer sureleri ve duaları da Türkçe okuyorsun.

• Görüşün için ve görüşme saygı duyduğun için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 2

• peygamber rehberini kabul etmeyip kendi dilinde kiliyosun sonucta. riskli bir durum. hem zaten ayetlerin turkceye tam bir cevirisi yok. bir arapca kelimenin bir suru turkce manasi var. ama sen tek bir kelime kullaniyosun. baska bir acidan yanlisi yok bence

0|0
    0|0
    • Cümlenin gidişine göre hangi anlama geldiğini kestirebiliriz değil mi? Allah akıl vermiş sonuçta.

• Araf Suresi'ndeyim.

• Baska kitaplara da bak o zaman karsilastirmali. farklarinin gor

• Bu da yeni adet mi

0|0
    0|0
    • Değil, Namaz kılmak peygamber efendimizin devrinden beri esas olan ibadet şeklidir.

• Üstteki kardeşime de yazmıştım, belki okumamışsındır sana da yazayım;
      Ben bazı insanlar (!) gibi, Öz benliğimi unutamam. Hem Çok şükür Müslümanım hem de Yerden göğe kadar Türk'üm. İbadetimi kendi dilimde yapmamın Allah katında ne gibi bir cezası olabilir?
      Düşünsene, 5 vakitimi Türkçe kılıyorum, İyilik ediyorum. Alah'ın olmasını istediği gibi bir kul oluyorum. Sonra Ölüyorum. Ahirette beni Sırf Türkçe namaz kıldığım için cezalandıracak mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• Sacmaliktan ibaret dedigin. Namaz oyuncak degil.

0|0
    0|0
    • Her şeyi bilen Rabbim, Türkçe'yi mi bilmiyor?

• ne gerek var

0|0
    0|0
    • Neden gerek olmasın? Ben bazı insanlar (!) gibi, Öz benliğimi unutamam. Hem Çok şükür Müslümanım hem de Yerden göğe kadar Türk'üm. İbadetimi kendi dilimde yapmamın Allah katında ne gibi bir cezası olabilir?
      Düşünsene, 5 vakitimi Türkçe kılıyorum, İyilik ediyorum. Alah'ın olmasını istediği gibi bir kul oluyorum. Sonra Ölüyorum. Ahirette beni Sırf Türkçe namaz kıldığım için cezalandıracak mı? Evet diyorsan sakın cevap verme bile kardeş.

Yükleniyor...