Kadınların iş hayatına girmesi iyi mi oldu kötü mü?

Kadınların iş hayatina girmesiyle erkeklere itaat etmelerini son buldu ve kendi başlarına yaşayabileceklerini anlayınca erkeklere rest çekebilecek hale geldiler. Sizce iyi mi oldu kötü mü?

• iyi oldu
    86% (83)55% (31)75% (114)Oy Ver
  • kötü oldu
    14% (13)45% (25)25% (38)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
18|16

En İyi Erkek Görüşü

• Çalışmak güzeldir bay bayan fark etmez herkez maddi özgürlüğünü kazanmalı karısının veya kocasının eline bakmamalı

7|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Bunu koz olarak kullanıp da en ufak bir tarışmada "benim ekonomik özgürlüğüm var seni boşarım" diyen kadınları düşünürsek kötü oldu. Ama özgüvn kazanan aile bütçesine katkıda bunu erkeği başına kakmayan kadınla açısından düşünürsek iyi oldu. İlk örnek makliyet bilmeyen ezik kadınlar, ikinci örnek ise rasyonel, mantılı kadınlar. Yani kişilikten kişiliğe değişiyor.

0|1
    1|0
    • Bence "sus istersen seni bosarim baba evine donersin" diyen erkekler daha fazladir :))

• Feminizm kadin erkek esitligidir. Feminist olmak kotu birsey degil bence

• Feminizm genel olarak dünyada erkek düşmanlığı olarak biliniyor ve bunun sebebi de günümz fanatik femiistleri. Feminizm kadın erkek eşitliği değil, bir nevi kadınların daha üstün olduğunu savunmak amacıyla eylemlere neden oluyor. Bir nevi de doğru. Ne feministlik ne de anti feministlik iyi değil. Her şeyi fazlası zarar. Kadın erkek kesinlikle eşit olmalı ama feminizm bunu yolu değil.

• İtaat etmek?
    Bir kadına yakışmadı..
    evet iyi oldu kadınların iş hayatında da olmaları..
    Kadın dediğin ekonomik özgürlüğü olacak..

3|0
    0|0
  • Bence iyi olmadi cunku bir ise basvurdugumda beni almiyorlar ama kadin icin sorun yok oncelik onlara veriliyor. Yani erkek degil kadin erkege bakicak seviyeye geldi. Kadinlarin askerlik sıkıntısı yok erkekleri bu yuzden out yapiyorlar ben buna gicigim.

Yorumu yanlis anlamayin.

0|0
    1|0
    • Bence abartiyorsun nedense benim calistigim sirkete 10 kadin basvuruyorsa anca 1 i aliniyor.

• Ne okudun ne mezunusun

• Üni mezunuyum siz neden bu kadar soru soruyorsunuz.

• Yer yer değişir

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmıyorum ama büyük bir bölümü ne kadar yükselirse daha zengin koca bulmaya çalışıyor. O yüzden kadın kadındır değişmez.

0|0
    0|0
  • erkeğe rest çekip nankörlük yapan kadınların yeri cehennemdir diye hadis var kanka
    bence kötü oldu birçoğu para hırsına kapılık doyumsuz oldu

0|0
    0|0
  • Kötü oldu çünkü çoğu kadın da senin gibi çalışmayı erkeklere kocalarına rest çekebilmek olarak algılıyor... Zeka farkı diyorum ben. Neden çalışmak elinin para tutması demek ''Aaaa ben kendi ayaklarım üstünde durabiliyorum kocama da rest çekebilirim'' olarak algılanıyor?

0|0
    3|0
    • Her konuda degil. Ornegin kocamiz bize siddet uygulamaya kalkarsa ya da sen bensiz yasayamazsin derse rest cekmek guzel bir secenek

• Kusura bakma da şiddet uygulayan bir potansiyelde ki koca o lafın üstüne daha çok döver. Kadınların çalışması güzel bişey diye düşünüyorum sonuçta zor zamanları için kendini az bucuk güvenceye almış olabilirlar ama kadınlarda ki şu mantıktan dolayı sinir oluyorum maalesef.

• Sen sevmesende güzel bir amaca hizmet eden bir mantik. Erkege bagli kalmamak icin calismak zorundayiz

• çirkin kadınlar çalışmasın ama ya :) işyerinde bana asılıyor sigara içme bölğmü var sigara içiyorum bakımsız tarzan hocam sigara içmeyin zararlı , bende dedim helal olsun bu ladar tışdır içiyorum yararlı sanıyordum pes valla hemen bırakıyorum

0|0
    0|0
  • İyi oldu. Türk'ün kültüründe kadınlar önplanda erkeğin yanında yardımcısıdır zaten. Evde bekleyip dedikodu yapıp kadın programı izleyip koca bekleyen beceriksiz bir yapıda değildir Türklerde kadın. Elinden çoğu iş gelir tuttuğunu koparır.

0|0
    0|0
  • Bence kötü oldu, kadın çalışmalı ama her alanda değil. Kadın evde olursa işsiz daha az erkek kalır. İşi olan erkekler daha düzgün olur, ve evde onları çekip çeviren kadınlar olunca daha sağlıklı aileler ve bireyler olur. Sonuç olarak toplum gelişir. Daha sağlıklı çocuklar doğar büyür.

0|0
    2|0
    • :D haha ne kadar bencilsin

• Yaşın dogruysa aramizda 9 yaş var. Beni iş hayatı yıpratti ama pişman degilim :)

• 95liyim. İş hayatının böyle olumsuz yönleri var tabi ama başlangıçtaki o hızlı dönemi aşmışsındır diye düşünüyorum. Ben hem okuyup hem çalışanlardanım şu an , ve o yıpranmayı şimdiden tatmaha başladım ama para çok tatlı bir şey tabi, biraz elin yüzün düzgünse x2 oluyor her şey

• cok iyi calisan kadinlar, cok kotu calisanlar da var, uyuzu bezdiriyo, iyisi yetimleri bile sevindiriyo

0|0
    0|0
  • Ben bilmem eşim bilir. :/

0|0
    0|0
  • kadınlar çalışmaya başladıktan sonra işsizlik arttı erkekler iş bulamaz oldu

1|0
    1|0
    • Ohhh iyi olmuş

• Ne tembeli ya iş için nereye sorsak hep bayan eleman aranıyor

• Siz ne işine basvuru yapiyorsunuz acaba :) üni okuduysan herturlu bulursun işi

• Tabiki iyi

0|0
    0|0
  • neden kötü olsun

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Tabii ki iyi oldu. Ekonomik özgürlük. Hiç ekonomik özgürlüğü olan bir kadının eşinden dayak yediğini görmedim.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle iyi oldu. Bir yandan da şimdiki erkeklerin gözü pek açık he kadının parasını yemeye bakıyorlar.

0|0
    0|0
  • iyi oldu

0|0
    0|0
  • Iyi bence

0|0
    0|0
  • İyi tabi ki de.

0|0
    0|0
  • Bence cok iyi oldu, en azindan toplum bir kadinin erkeksiz kendi ayaklarinin uzerinde durabilmesini anormal karsilamiyor artik

0|0
    0|0
  • İyi oldu

4|0
    0|0
  • Tabii iyi bu devirde tek maaşla geçinmek mümkün mü sorarım size?
    Bilinçli bireylerin var olması da yararımıza

2|0
    0|0
  • normal çalışsalar sorun yok da dekoltelerle touklularla minilerle erkeklerin aklını başlarından alıyorlar biz bile güzel bir kadına dayanamıyoruz

1|0
    3|0
  • Kötü oldu bence.

1|1
    2|0
  • yani o kadar üzülüyorum ki hala böyle zihniyetlerin ortalıkta dolaşmasına
    gidin imha edin kendinizi kadın insandır köle değil mal değil aptal değil güçsüz değil. Bunu kafanıza sokun sokun sokun

0|0
    0|0
  • Kesinlikle iyi oldu. Her insanın ekonomik özgürlüğü olması gerekiyor bu devirde.

2|0
    0|0
  • Her zaman icin iyi.

2|0
    0|0
  • Niye kotu olsun?

2|0
    0|0
  • Tabikide iyi

1|0
    0|0
  • Kadın kimseye muhtaç olarak kalmamalı hiç bir konuda. Kendi ayakları üzerinde de durabilmeli.

2|0
    0|0
  • Erkekler çoğunluk kötü oldu demiş. köle arıyorlar kendilerine ne kadar açık.

3|0
    0|0
    • Kole degil hanimefendi bayanlar calisiyor erkeklerin issizlikleri artti disarda kac milyon insan issiz ama kadinlar icin bu kadar sıkıntı yok cunku her is kapisi onlara acik benxe bu konusa erkeklere biraz destek vermelisiniz ben veriyorum kadinlara destek.

Bu zamanda gecim sıkıntılari var dogru ama kadinlar da su huy var ayakkabi ve giysi hastaligi bunlari biraz kisiltlamari lazim. Anladiysaniz tesekkur ederim.

• Yukarda yazılanları okursanız daha iyi anlarsın. Bağnaz bağnaz konuşma burada

Yükleniyor...