Böyle bir dünyada yaşıyorken bebeğiniz olsun ister miydiniz? ya da hala her şeye rağmen istiyor musunuz?

böyle bir dünyada  yaşıyorken bebeğiniz olsun ister miydiniz ?  Ya da  hala her şeye rağmen istiyor musunuz ?

0|0
15|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kendime güvenniyorum. Harika bir baba oacağım ben. Çocuklara sahip olduğumuzu düşünüyoruz hep ama aslında, onlar küçük olsalar bile, başlı başına birer bireyler. Onlara sahip olunacak bir meta gibi değil de, insan gibi davranmalıyız. Ne de olsa çocuk diye, görmezden gelmemeliyiz. Bağırmak, dövmek, onu ileride içine kapanık ve pısırık yapar. Çevrelerden dışlanır, itilir, kendine güvenini yitirir. Bunu tekrar kazamak için de şiddete başvurur. Bu ve benzeri şeylerin bilincinde olduğumu düşünüyorum ve bu nedenle çok iyi bir baba olacağım kanısındayım. İşte bu sebeplerden dolayı isterim çocuk. İyi yetiştiririm çünkü.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• arkanda bişey bırakabilme, bir şey üretebilme duygusunu en kolay tatmin yolu çocuk yapmak, bir bilgi ve deneyim de gerektirmiyor. ressam olsaydık, yazar olsaydık belki aynı tatmini yaşayabilirdik. belki de bu yüzden çocuk yapıyoruz.

1|1
    0|0
  • insan doğası gereği genlerini sonraki nesillere aktararak gelecekte de kendinden bir iz bırakmak ister. her ne kadar günümüz toplumumun ahlaki değerleri bozuntuya uğradıysa da atalarımızdan gelen genlerimizde kayıtlı olan üreme kodlarını kullanmalıyız ve üremeleyiz. neslimizi devam ettirmek ve yaşatmak istiyorsak üremeyi ve cinselliği desteklemeliyiz. lütfen böyle dezenfarmasyonlar yaparak insanların cinselliğe karşı olan önyargılarına bir tuğla da siz koymayı.

1|0
    0|0
  • bu mantıkla bakarsak dünya hiç bir dönemde güllük gülistanlık olmamış ki :)
    çocuk konusundaki mesele hem maddi hem de manevi açıdan sorumluluğunu alabileceğin sayıda çocuk yapmak bence ;)

1|0
    0|0
  • İsterim

1|0
    0|0
  • Evlilikten soguttun

1|0
    0|0
  • Umutsuzum...
    Ben dünyaya karşı umudumu kaybetmişken, çocuk düşünemiyorum.

1|0
    0|0
  • dünya cehennem ola bilir ama ben sevdiklerime cenneti vaad ediyorum :)

1|0
    0|0
  • Eşim olsun diye bile tereddütlerim var...

1|0
    0|0
  • bu dünyaya getirmeyeceğim çocuklarımın nedenini bilseler hepsi bana minnettar olacaktır

1|0
    0|0
  • Eğer sen o kızsan o oğul da vardır. Sen o kız değilsen o oğul da yoktur ve olmayacaktır...

1|0
    0|0
  • ya sanki bizler çok masumuz he

1|0
    0|0
  • hayırlısını dilemek lazım

1|0
    0|0
  • istemem evlilik falan

1|0
    0|0
  • Oglum olsun

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Bu ülkede en az üç çocuk yapmani isterler ama asla konuşmamı dusunmeni istemezler. O yüzden gerçek demokrasiyi elde e etmeden çocuk yapmam

1|0
    0|0
  • Isterim en azindan bir tane.

1|0
    0|0
  • Şimdiki yaşım dolayısıyla istemiyor oluşum çok doğal ileriki yaşlarda dünyayı umursamayarak belki isteyebilirim

1|0
    0|0
  • Hayir istemem

1|0
    0|0
  • Dünya kötüyse iyi namuslu bir çocuğum olur daha iyi olur :)

1|0
    0|0
  • asla ıstemem

1|0
    0|0
  • İsterim tabiki..

1|0
    0|0
  • isterim baba olacak adamla karşılaşırsam neden olmasın

1|0
    0|0
  • İstemiyorum

1|0
    0|0
  • bu devirde çocuk yapmam diye düşünüyorum. ama onlar çok güzel varlıklar :)

1|0
    0|0
  • Oglumda kızımda olsun isterdim bu dunyada olabiliriz ama onu Allahın izniyle ben yetistirecegim icin o bu dunyaya pek uymaz 😊

1|0
    0|0
  • İstiyorum tabi kim istemez 😊

1|0
    0|0
  • İstiyorum ama korkuyorum

1|0
    0|0
  • İnsan yetiştirmenin bilincinde olan biriyim. Belki yetiştirdiğim insan böyle bir dünyaya iyi gelir

1|0
    0|0
  • gun gelır evlenırsem, sevdıgım ınsanla bebegımız olsun ısterdım Allahın ıznıyle..

0|0
    0|0
Yükleniyor...