Kapat

Ben çalışmak bile istemezken memurluk sınavına hazırlanmak zorundayım şimdi?

Eskiden para kazanmayı çalışmayı severdim ama iş hayatı ve insanlar beni öyle bunalttı beni öyle strese soktu ki...Önce işyerimi değiştirdim, baktım sıkıntı devam ediyor sabrettim baktım gene devam ediyor ayrıldım işten...

Şimdi ise annem boşa mı üniversite okudun diye memurluk sınavına hazırlanmamı istiyor, hazırlanıyorum ben de...

Evlenmeyi çok istedim karşıma düzgün biri çıkmadı.

Sözün özü ben çalışmak değil, evimin hanımı olmak istiyorum. Bunu keşfettim yani.Çalışmak bana göre değil...Çünkü nereye gitsem bir sıkıntı.. Hem de über sıkıntı!

Bilmiyorum içinizde benim gibi düşünen var mı? Ne yapmalı bu durumda?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yani tercih senin. Ama evlilik olana kadarda kendi ayaklarının üstünde durabilmelisin, ailene destek olmalısın. Ve birazda sorumluluk bilincin artmalı. Bu yüzden iş hayatını bırakma derim. Bir şekilde özel ya da kamuda çalışabilirsin. Bu arada kamuda sen sorun çıkartmadığın sürece sorunlarla karşılaşmazsın. Özel sektör gibi değil yani :).

1|0
    0|0
    • kamuda da zoluk bulur beni.. her yerde bulduğu gibi

En İyi Kız Görüşü

• senin gibi düşünmüyorum ev hanımı olup pasif bir hayat değilde her şeyi 4 4 lük yetiştirmece koşuşurturmaa severim

0|0
    0|0
    • herkes aynı düşünmek zorunda değil tabi. göreceli bir durum

• sana bir şey söyleyimmi ister çalış ister çalışma ama eğer evleneceğin adam sen çalışmadan da evi idare edemiyorsa o adamla zaten evlenme! erkek evin reisi değil mi? ha şimdi buna da kendince bir yorum yaparsan bilemem!

• haklısın da piyasa öyle değil işte.. hem biriktirip hem giderlere para yetiştirmek çok zor ilerde çoluk çocuk ömrü çalışmakla geçicek adamın yazık ya :) ev elbette idare edilir fakat istediğin her şeyi yapamıyorsun ha deyince tatile götür beni diyemezsin mesela. ev geçindirmek çok zor iş cidden bunu başaran erkek olmalı kadın zaten o yükü taşıyamaz.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 6

• Ablacim kusura bakma ama artik tek bir maas eve yetmiyor zengin koca bulmadigin surece calismak zorundasin gibi bisey

1|0
    1|0
    • bir erkek de bunu diyorsa yuh diyorum. bakamadığı kızı almasın o zaman

• doğru konuş.. doğruyu deyince zoruna mı gitti..

• Sen beni nerden taniyorsunda yorum yapiosun. Gunumuzun hayatbsartlarini soyledim sana. Aslak yasami benimseme sen isinebgucune bak bulacagin adam belkide istesende calistirmayacak seni.

• yani über biçimde çözüm bulmalı. acaba ne yapılabilir, aslında anne ile oturaklı bir şekilde bütün konuları ele alıp konuşulabilir :)

1|0
    0|0
  • bayanların çalışabildiği rahat bir yerde evlenene kadar işe girersen (etc. kuaför) hem annen memnun olur hem sen evlenince ayrılırsın memnun olursun

0|0
    0|0
  • soğan ekmeğe razıysan olur bu işler ;)

0|0
    0|0
  • Memurluk başkadır elalemin ağız kokusunu çok fazla çekmezsin işini yapar maaşını alırsın en azından...

0|1
    1|0
    • orda da zorluk bulur beni...

• hoşçakal

• Anlayışla karşıladığın için teşekkürler...

• çalışma kocan baksın seni anam :D

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 3

• ekonomik gücü elinde olmayan veya iten kadın her zaman pasif olmaya mahkumdur.. kesinlikle aynı fikirde değilim

0|0
    0|0
  • Saçmalama canım evde oturacaksın da ne olacak git çalış işte

0|0
    0|0
  • evlensende çalışmak zorundasınki. çalışmzsan kocan bile saygı duymaz sana

0|0
    0|0
    • ben öyle kocayı başta istemem bir defa...

• TÜRK erkeği böyle

Yükleniyor...