KAFAYI BOZMAK ÜZEREYİM SİNİRDEN KUDURUYORUM SİZCE NE YAPMALIYIM BÖYLE BİR ADAMI?

Arkadaşlar sorunun kaynağı babam olacak olan şahsiyet sorun şu adamın yaşı 54 oldu kalbine stent takıldı zamanında yedi içti gezdi tozdu yapmadığı kalmadı babaannem öldükten sonra düzeldi dedik adamın bazı huyları hala aynı monoton bir hayat kimseyi beğenmez her kadına karşı ön yargılı annemin doğru düzgün bir çevresi olamaz sonra geçen gün whatsaapa girdi diye sen sabahın köründe kiminle konuşuyorsun yazışıyordun diye hesap sorar kendi kardeşi annemi arar oğlan kardeşi annemi aradı diye şeytanlık düşünür zamanında da yapmadığını bırakmadı sözde her şeyi biliyorum diye geçinir cahilin gereksiz adamın teki ABD Büyükelçiliğinde çalışıyorum diye kendini bir halt sanır babalıktan bir haber kendisi anca para vermeyi bilir kontör göndermeyi bilir.
Ben ortopedik engelliyim bundan 4 sene önce bir olay oldu annemi dövdü abim ona yumruk attı onu dövdü sonra da telefonla evinize gelin dedi annemde döndü geldi ya bazen var ya nefret ediyorum bu adamdan elimden gelse bir kaşık suda boğmak istiyorum o derece yani kimseye gitmez kimseden gelmez eve de bunun yüzünden bir Allah'ın kulu misafir gelmez bunun gibi neler neler sabır ediyorum zaten beş vakit namaz kılıyorum ama gerçekten bazen aklımdan olmadık şeyler geçiyor bir yanda da sonuçta babam diyorum ne kadar babalık yaptı diyeceksiniz oda yok onun gözünde bizler hep geri kafalıyız dışarda ki el alemin çocukları daha akıllı hep onları över hiç bir gün yaşlanacağını düşünmez bana ne önerebilirsiniz bu insana karşı öfkemi nasıl yenebilirim?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Değerli kardeşim Bir çok insanın başında bu tür sıkıntılar var inanki. Kimi babayla kimi anneyle veya eşle imtihan oluyor. Rabbim evlatla intihan etmesin emin ol ki o en ağırı. Senin babana öfken ve kızgınlıgın var anliyorum seni fakat ya annecigin nasıl tahammül ediyor. Demek ki olumsuzluklarinın yanısıra iyi yonleride var veya es olarak sevgisi var ki terk etmiyor. Kalp hastalığı stent veya bypase insanin kişilik degişikligine neden oluyor bu kesin ve dogru bir bilgi. Benim babamın da ikinkez dtent sonrasinda bypase olmasıyla aynı sıkıntıları yaşadik bir çok doktora danistım bir tanesi yumusak huylu adam ameliyattan sonra agrasif asabi olur sinirli olan kuzu gibi olur bu ameliyattan sonra onu idare edeceksiniz demisti. Fakat o kadar asabiydiki anneme şiddet uygulamaya başladı bu olayı kullanip baskı yaptık nörolojiye götürdük ilaç kullanıyor.5 yıl zehir zemberek geçmisti şimdi anneme sevgilim ben seni cok uzdum nasil da yapmışim hakkını helal et diyor. Mülayim uysal biri oldu çok şükür. Tavsiye ederim götürun dr a veya ikna edecek birini araya koyun. Yaptıklarina ve söylediklerine bakarak nefret etmeyin babanızdan onlar bizim dua kapılarimız. Hasta o nedenle böyle derseniz sevginiz kine donüşmez. Artık biz onların anne ve babasıyız bu açıdan bakın ve annenize abinize de bu tavsiyelerde bulunun lutfen. Ayrıca babanızı niyet ederek her gün 100 adet Ya Vedud Esmasıni okuyun. Rabbim ona sakinlik ailenize de muhabbet versin.

0|1
    0|0
    • Hiçbir şeyi eksik olmaz zaten yiyecek içecek para konusunda iyi sadece fikir alışverişi yapılmaz konuşulmaz bir kadın öldürülse kesin kadın hatalıdır diyor kendi karısına fesatlık düşünen birisi

• Değerli yorumunuza ben teşekkür ederim sonuçta babam kötü düşüneceğim ya da bir şey yapacağım için değil sadece öfkeleniyorum bazen o yüzden böyle bir konu açtım bir yanlış anlaşılma olmasın :)

• Anlıyorum seni 😊

En İyi Erkek Görüşü

• Tüm hislerini öldür. Yokmuşçasına he de geç

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Allah sabir ve kolaylik versin babanizin da kalbini yumusatsin o da sizin sinavinizmis 60dan sonra yasliligi hesap etmeye baslar Cok muhattap olmamaya calisinki cok kavga firsati dogmasin

0|1
    0|0
    • Öyle yapıyorum zaten çoğunlukla ihtiyaç kadar konuşuyorum

• Sen sakamisin oglum gercekse bu yazdklrin oyle varsayiyorum babanda sorun yok.. sorun sende.. bu sebeplerden babami oldurulur nmz kiliyorum diyorsun inancin varsa anne babaya sabir etmesini ogrenceksin. herkes imtihanda.. unutma ki bu sebepleri sen buyutup abartmissin simdi bnce susup kendine gelmelisin

0|0
    1|1
    • Yaşamayan bilemez onun için kafana göre oradan yorum yapma ben yapacağım edeceğim demiyorum sinirimi belirtiyorum

• Öncelikle çok geçmiş olsun, derdin maalesef büyük. Derdi veren Allah dermanını da mutlaka verir. Yapman gereken biraz araştırıp ne yapman gerektiğini bulman. Şöyle ki ; psikolojik bir rahatsızlığı olabilir. Normal davranışlar değil çünkü. Karşına alıp güzelce konuşmalısın. Öfkelenmemelisin annen abin için dayanmalısın. Öfkeyle kalkan zararla otururmuş. Kalbin temiz besbelli. Bol bol dua et. Ve ona şunu hatırlat ; Bir gün elden ayaktan düştüğünde çevrende hiçkimse sana bakmayacak bir tas corba getirmeyecek böyle davranmaya devam edersen...

0|0
    0|1
    • Öyle konuşulabilecek bir adam değil ki

• Aynı baba bende de var. Kızlar okumaz dedi kadınlar evinde oturmalı dedi kadınlar ne iş yaparlarsa yapsınlar kazandıkları para haram dedi beni liseye göndermedi kız kardeşimi de göndermedi bizim hiçbir suçumuz yoktu. Aynı senin baban gibi hiç bir misafirliğe gitmez hiçbir misafir gelmez.

0|1
    0|0
    • Allah size de sabır versin inşallah

Erkekler Ne Diyor 2

• Kivre kusura bakma ama sabır edecen bizim pederle bazı özellikleri aynı senin babanin.. Allah yardımcı niz olsun.

0|1
    0|0
  • senin imtihanındır belki sonucta baban sabır hacım sabır...

0|1
    0|0
Yükleniyor...