Paranın alamayacağı ne kaldı?

Her şeyi alabiliyor mu bu para. Alamadığı ne var? Ne kaldı?

1|1
21|21

En İyi Kız Görüşü

• paranın gücünü bilen biri olarak sadece anne sevgisi diyorum. kim ne derse desin aksini ispatlayamaz benim gözümde

0|1
    0|0
    • anne sevgisi dışındaki her sevgi satın alınabilir mi yani?

• arkadaslık ask gibi sevgileri zaten satın aldığını biliyoruz. kardesler arasında miras yüzünden ne kavgalar cıktıgına sahit oldum para yüzünden birbirini silen kardesler oldugunu biliyorum. demek ki kardes sevgisini de satın alabilir yeri geldiğinde. ailesinden cocuklarından cok paraya değer veren babalar da biliyorum. bir tek annelerde böyle bir duruma hiç şahit olmadım. tabiki her insandan insana değişir bu durum. paraya pul kadar değer vermeyecek arkadasını eşini ailesini satmayacak insanlar da var. ancak genellemeye dökünce bence satın alınamayacak tek sey anne sevgisidir.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 20

Erkekler Ne Diyor 20

• Paralıyorlar ortalığı bişey kalmadı

0|1
    0|0
  • parasi olan sağliği da alamiyor para ile sevgi alinmaz aşk alinmaz para ile cennete girilmez sevapla girilir

0|1
    0|0
    • Sağlık, sevgi, aşk kısmen evet. Yaşamdan sonrasına değil, yaşama dair sorumuz. "Kefenin cebi yok" mantığını getirmek ne denli doğru olur bilemedim.

• parasi olan kismet bulur parali vesselam ama biz hala bekar iz bitane evlenilecek kiz yok

• Mustafa Koç örneğinde olduğu gibi; ömür...
    Saat geldi ise para ile ilave yapılamıyor işte.

0|1
    0|0
  • Paranın alamayacağı tek bir şey vardır oda insanın içindeki iman duygusu o satın alınamaz parayla sadece inananların içinde kalır inanmayanlardan satın alınabilir sadece adı üzerinde inanmıyor inançsız ama inanan kişilerden asla satın alınamaz iman..

0|1
    0|0
  • Şimdi burada millet parasız sevgi aşk felan alır birazdan

0|1
    0|0
  • Huzur ve kahkahalar

0|1
    0|0
  • hiç bişey kalmadı herşeyi alır.

0|1
    0|0
  • Ôlümnm

0|1
    0|0
  • Sadece Sağlık ve Gerçek huzur aks her şeyi alabilir.

0|1
    0|0
  • Huzur

0|1
    0|0
  • Ölümsüzlük..

0|0
    0|0
  • paranın alamadığı çok şey var klişeler var

0|0
    0|0
  • Hayal gücü, zaman, yaşam,

0|0
    0|0
  • Para kaldii

0|0
    0|0
  • Umut

0|0
    0|0
  • ancak gerçek imanı hiç alamadı

0|0
    0|0
    • yani önüne "gerçek" sıfatını eklediğimiz hiçbir şeyi mi?

• hayır artık müslümanları satın aldığı için imanı demedim gerçek imanı dedim bunu asla alamadı canını verdi o insan ama para için tek bir güzelliğini bile satmadı

• Huzur

0|0
    0|0
  • sevgi

0|0
    0|0
  • sağlık ve nefes

0|0
    0|0
  • Şeref
    Kaybettirir ama alamaz

0|0