Bugüne kadar hiç namaz kılmadım?

Evet. Başlıkta belirttiğim gibi. Ailem ara sıra söylerdi ama sıkmazlardı öyle. Sadece yap, doğrusu budur şöyledir derlerdi. Dini inancı kuvvetli birisi de değilim ama sonuçta kendimi müslüman olarak görüyorum. Oruç tutmadım hiç ama oruçlu birisinin yanında birşey yiyip içmedim de nefsi zorlanmasın diye. Namaz kılmadım ama kılana saygısızlık etmedim. Boy abdesti de hiç almadım. Felsefi düşünen birisiyim, çevremi, varlığımı sorgulayan. Asla Allah yok demedim asla dine küfür etmedim saygısızlık etmedim laf etmedim. Hristiyanlığı da biliyorum, bunun yanında onlarca daha dini yeteri kadar biliyorum. Çünkü merak ettim hep. Şimdi ben bundan sonra namaz kılmaya boy abesti almaya gerekli ibadetlerimi yapmaya çalışacağım. Ancak benim hep bir muhalefet yanım var, yani kendim için yapacağım bunları sonuçta ama diğer dinlere saygısızlık yapan insanları da çevremde görünce dayanamıyorum çıkışıyorum onun görüşü o diyorum sonra bana dönüyor laf sen müslüman değil misin diye. Yahu ne alakası var bunun, bu din sana onun dinini aşağıla demiyor ki. Bu tarz insanların varlığı beni ciddi manada kendimden bezdiriyor ne yapacağımı bilemiyorum. Müslümanlık tamam iyi bir şey ama sana ne başkasının düşüncelerinden. Kendi fikirlerini mutlak doğru kabul edenlere karşı tepem atıyor susamıyorum. Sırf " Türkiye'de yaşıyorsun mecbur müslüman olacaksın öyle davranacaksın " gibi çevrenin varlığından bezdim ya. Müslümanım tamam da sana ne görüşlerimden fikirlerimden. Bu zamana kadar bu insanlar soğuttu beni oruçtan namazdan ibadetten. Bu örümcek zihniyetin varlığını kafam almıyor.

0|0
22

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...