Köklerimizi Öğrenmek?

Merhaba arkadaşlar, ben nerden geldiğimi bilmiyorum. Sülalemi en fazla dedemin dedesinin babasına kadar biliyorum. Ve hiç unutmam ilkokulda iken hayat bilgisi dersimizde kurtuluş savaşından bahsediliyordu hocamız "Savaşan herkes İstiklal Madalyası aldı, herkesin evinde en az 1 tane var" demişti millet te "Benim dayımda var" "Benim dedemde var" şeklinde hep bir ağızdan konuşmaya başladı. Ben İstiklal Madalyası'nı ilk defa duymuştum ve bizim sülalede hiç alan yok.

Ve sülalemi dedemin dedesinin babasına kadar tanıyorum dediğime bakmayın. Bizim sülalede kimse adını bilmiyor, dedemin babasına sormuştum bilmiyordu. Rahmetli dedemin dedesinin mezarına bakınca öğrenmiştim ben de ismini.

Ben Sinop/Erfelek'liyim. Zamanında orada yaşamayan ırk kalmamış, kökenimi öğrenmem zor olacak. Daha soyismimin nerden geldiğini bile bilmiyorum. Orta 2'deyken hoca soyadınızı araştırın demişti herkes bulmuştu saçımı süpürge etmeme rağmen benim elimde hiçbir veri yoktu ağlayarak sınıftan çıkmıştım.

Merak ettim. Niçin hiç İstiklal Madalyamız yok? Neden soyadımızın nereden geldiğini bilen yok? Kökenimin nereden geldiğini nasıl öğrencem? Sadece kökenimizi nasıl öğreniriz söylerseniz sevinirim.

Güncellemeler:
Adem ve Havva'dan geliyoruz. Bunu bilsem yeter :)

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Herkes şehit düşmüş 2-3 Kuşak öncesi kayıp

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...