Çocuk büyütme ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşım yakında nişanı olacak kişiye bu soruyu sormuş o da senin düşünmen gerekmez mi bunu demiş ve arkadaşım ayrılmak istiyor.

Kızlar, siz buna ne tepki verirdiniz?

Erkekler, sizin bu soruya cevabınız ne olur?

0|0
22|19

En İyi Erkek Görüşü

• Kendime güvenniyorum. Harika bir baba oacağım ben. Çocuklara sahip olduğumuzu düşünüyoruz hep, aslından onlar küçük olsalar bile, başlı başına birer bireyler. Onlara sahip olunacak bir meta gibi değil de, insan gibi davranmalıyız. Ne de olsa çocuk diye, görmezde gelmemeliyiz. Bağırmak, dövmek onu ileride içine kapanık ve pısırık yapar. Çevrelerden dışlanır, itilir, kendine güvenini yitirir. Bunu tekrar kazamak için de şiddete başvurur. Bu ve benzeri şeylerin bilincinde olduğumu düşünüyorum ve bu nedenle çok iyi bir baba olacağım kanısındayım.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Büyük konuşmak istemiyorum ama ben de olsam ben de ayrılmak isterim.
    Eğer çocuk eğitiminde sadece annenin rolü olsaydı çocuk yapımında da sadece anne yeterli olurdu. Allah'ın ikisini bir araya getirme hikmeti var elbette.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Ayrilmak icin sebep degil bence. Tabi tartismanin boyutunu bilemem.
    "Anne" vasfinin baba'dan daha onde oldugu aşikar.

Ozellikle şu zamanda cocuklarin AGIRLIKLI OLARAK anne tarafindan yetistirilmesi gerektigini dusunuyorum. Anne tarafi biraz daha merhametli daha yumusaktir daha hassastir bir babaya gore. Bir cocugun bu ozellikleri tasimasi ileride ki hayatini da etkiler. Anaerkil olarak dunyaya gelip ataerkil bireyler olarak devam ediyoruz hayatimiza. Ozellikle bahsettigim erkek cocuk icin. Kiz cocugu icin ogretilen, dikte edilen "ayip, gunah, yasak" kavrami erkege de uygulanirsa, toplum icin daha temiz bireyler yetisebilir. Evde cocuk uzerinde annenin sozu gecmeli ve baba da buna destrk cikmali. Iyi polis kotu polis rolu oynanirsa cocuk rol model olarak ona destek olan iyi polisi secmis olacak. Muhakkak ki baba'nin da bu mesakatli yolda sorumluluklari gorevleri var. Ama yeri geldiginde anne'ye mutlaka yardimci olmak zorunda bir baba.

1|0
    0|0
  • Peygamber efendimiz nasıl buyutmusse örnek alırız ahlaklı şekilde tatlı guzellikle buyuturuz hem anneye hem babaya görev çok düşüyor ilgili çocuğun dediğini dinleyen güzel eğitim veren birşey sorduğu zaman o sorusuna cevap verip ilgilenen yeri geldiği zaman çocuk kafası ile düşünen olurdum sürekli oynar vakit geçirir güzel şeyler öğretirdim kur-an ahlak saygı hoşgörü merhamet ve birçok şeyi akıllı ve donanımlı şekilde yetistirirdim herşeyi birtek anneye bırakmak hata olur çünkü çocuk hem Anneyi hem Babayı görür kendine rol model seçer onlardan parça ala ala büyür kısacası ağaç yaşken eğilir

1|0
    0|0
  • Sevdiğim kadının kollarında bana baba diye seslenen çocuksa o bahsedilen ben onun bugünü ve geleceği için her şeyi yaparım eminim buna yani erkek tarafı belki öyle demek istememiş olabilir eğer cidden umrunda değilse oda kişinin psikolojisine kalmıştır

1|0
    0|0
  • Çocuk büyütmek tek kişilil bir şey değildir. Psikoloji bozar. Kolay değil bir anne ya da babanın tek başıma çocuk büyütmesi. Hem çocuk hemde ebevyen zor günler görebilir. Eleman saçmalamış resmen. Birde ebevyen bilinci ve sorumluluğu hemen olşan birşey değildir. Kimisindd geç oluşur.

1|0
    0|0
    • Ben de ne tavsiye versem ne desem bilemedim cunku belki de bilincini sonra kavrayacak o kisi..

• Tavsiye vermemek lazım aslında. Sadece bakış açısı kazandırıp anlatıp, onun bu olasılıllar karşısında düşünüp karar vermesini sağlamak gerekli. Yani bu şekilde de olabilir şu şekilde v. s.. Şimdi onda direk öündeki 10 yıllık hayatın paniği oluştu çünkü onda da korku var. E burada elemanında psikolojisi önemli. Ya aralarında konuşmalılar ya da uzman biri ile konuşmalılar.

• İkimizde o sorumluluğu alamayacaksak hiç bulaşmayalım amigo derim

1|0
    0|0
  • o bebeği eline aldığında aklı gider o adamın
    başka bebeği aldığındaki tepkisine bakarak anlayamaz bu arada

1|0
    0|0
  • Genel olarak doğum izni vs anne evde olacka baba çalışacak şeklinde bir sistem olduğu için öyle bir söz demiş çocuk öyle de tabi. Büyük sıkıtı annenin.

1|0
    0|0
  • zordur

1|0
    0|0
  • Bu devirde çocuk büyütmek bakmak zor

1|0
    0|0
  • Eskiler nasıl yaptıysa bizde öyle yaparız kimse doğduğunda anne baba değildi sonuçta beraber sevgiyle büyütüruz..

1|0
    0|0
  • Çok bencilce bir cevap olmuş ama çocuğun gerçek anlamda böyle düşündüğüne inanmıyorum açıkcası, üstün körü cevaplamış diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • çok çocuk istiyorum ülkeye hayırlı evlat lazım. yetiştirebilirsem onlara ne fazla sevgi nede fazla ilgi vereceğim biraz katı yetiştirmeyi düşünüyorum ki hayat onlara kaybettiğinde zarar vermesin çabuk atlatsınlar.

1|0
    0|0
  • çocuk ağaç gibidir. güneş ede suya da ihtiyacı var. anne su gibidir besler büyütür. baba güneş gibidir. gelişimine yardımcı olur ihtiyacı olan enerjiyi sağlar.

1|0
    0|0
  • Belirli yerlerde ona her turlu desteği sağlarım

1|0
    0|0
  • Yav bıraksın gitsin çocuk malsa

1|0
    0|0
  • Mümkünse çocuk mocuk istemiyorum ben

1|0
    0|0
  • hiç bir şey anlatamadın ya

0|0
    0|0
  • boksa yazdır bebeyi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Cocugun annesi varsa babasıda var cocuga sadece anne bakmaz anne baba bakar yaşamadan saglıklı bir cevap veremez kimse ama öyle dedi die ayrılmak istemesi sacma

1|0
    0|0
  • Dünyaya çocuk getirmek güzel bir sey lakin esin baba olmaya layık mı sen iyi bir anne olmaya layık mısın bu önemli bence herkes evlenmeden çocuk nasıl bakılır nasıl iyi birer ebevyn olunur bu konuda bilgi sahibi olmalı doğru bilinçlendirilmeli.
    Büyüklerden de yardım alınabilir anneler en güzel destekçidir.

1|0
    0|0
  • Kadın tek başına yapmıyor ki çocuğu tek başına büyütsün... baba rolü çok önemli bir çocuk için. Baba olamayacak bir erkekle evlenmeyi düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Ayrılığa götürücek derece de çözülmeyecek bir sorun değil. Her şeyin ayrılığa gitmesi zaten saçma. Çocuk ne sadece anne ile nede sadece baba ile büyütülür karşı tarafın verdiği cevap çok saçma ama bunu konuşmak yerine ayrılığı istemek daha saçma

1|0
    0|0
  • Öyle dememeli tabi ama iki tarafında bilmesi lazım yani :D

1|0
    0|0
  • Çocuk tek kişiye ait olmadigi için bakimi da tek kişiye ait olmamali.

1|0
    0|0
  • Ben o sorumluluğu alamam

1|0
    0|0
  • Bunu gerçekten öncelikle kadının düşünmesi gerekir özellikle ilk 1 yıl bebek anneyi kendinin bir parçası olarak görür elbetteki babaya da görevler düşüyor ama asıl sorumluluk annenindir.

1|0
    0|0
    • Söylediğim yanlış anlaşılmasın bahsettigim şey sorumluluk sadece annenindir değil tabi ki her türlü sorumluluk her iki kişiye aittir ama emziren besleyen anne olduğu için ilk zamanlar yorgunluğun fazlası annenindir.

• Bende şu an bir çocuğu nasil büyütürüm diye düşünüyorum zamanı geldiğinde üstüme o olgunluk ve duygu yerleşir.

1|0
    0|0
  • çok saçma bir soru. daha nişanlı bile değil çocuk büyütmeyi düşünüyo bide herife soruyo. te allam ya. onunda tek derdi lan evlensek çocuğu nasıl büyütürüzdü zaten. adamlara bu kadar yüklenmeyin

0|0
    1|0
  • Çocuk büyütmek aslında çok dikkat gerektirmesi. Kız arkadaşının yerinde olsam aynı şeyi düşünürdüm. Belli ki eşi tüm yükü ona atıcak

1|0
    0|0
  • Arkadaşın saçmalamış
    Bol bol kendini geliştirip iyi örnek bir anne olmalısınız

1|0
    0|0
  • Bir çocuğun gelişiminde hem annenin hemde babanın etkisi vardır arkadaşınız haklı o adam iyi bir baba olamaz !

1|0
    0|0
  • Ne demek senin dusunmen gerekmez mi? Bu kız çocuğu tek başına mi yapacak? Sorumsuz resmen.

1|0
    0|0
  • Dimi? Ben de seni böyle boy post görünce yetişkin zannettmisim. Ama kusura bakma ben seni büyütemem.

1|0
    0|0
  • Ayrılsın gelecegi fok etmeye gerek yok o masum yavruya yazık olur

1|0
    0|0
  • Ayrılmasın. Nişanlısı belki şaka yapmıştır

1|0
    0|0
  • Ayrilmaya değer bir neden değil bence çocuk büyütmede büyük sorumluluk anneye düşüyor zaten :/

1|0
    0|0
  • Zor iş

1|0
    0|0
  • Sadece ben mi buyutucem derdim

1|0
    0|0
  • Kimse yokmuuu

1|0
    0|0
Yükleniyor...