Ailem muhafazakar, yabancı damadı asla kabul etmezler ne yapıcam?

ben 5 ay önce danimarkaya gezmeye gittim arkadaşlarımla. orda biriyle tanıştım ve birbirimizden hoşlandık. Sevgili olduk 25 aralıkta buraya geldi 1 hafta gezdik sonra döndü ama ailem konyada olduğu için onlarla tanıştıramadım daha doğrusu tanışmalarını istemedim çünkü korktum ailem muhafazakar onlara katolik biriyle sevgiliyim dersem kötü bir tepki verirler. ama ne yapıcam bilmiyorum birbirimizden hoşlandık. biz ne yapıcaz?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• müslümanmısın peki?
    müslümansan gayrimüslümle evlenmen haram her ilişkiniz zina sayılır evli sayılmazsınız

0|0
    1|0
    • dini önemsemiyorum

• haha aileme bunu söylersem beni öldürürler :))

• ozaman kaçın gidin ailenide sil napıacn yani xd

En İyi Kız Görüşü

• Dini önemsemiyorum yazmışsın, eğer önemsemiyorsan ve onunla kilise'de evlenmekten, onun kültürüne göre yaşamaktan rahatsız olmayacaksan, senin tercihin ailen buna karışmamalı, muhafazakar da olsalar sen kararlı durursan ailene de kabul ettirebilirsin.

1|0
    0|0
    • ben dini önemsemiyorum ama ailem bunu bilmiyor bilse beni evlatlıktan reddebilirler

Erkekler Ne Diyor 7

• Parası bolsa öyle bir ederlerki aklın almaz hele bir tanıştır yeter.

0|0
    0|0
    • zengin değil ortalama bir insan :) tabi türklere göre daha iyi yaşam şartları var

• Bunun dışında o dediğin hapis olayıda para ile evlilikten kaynaklı oluyor genelde. Yaklaşık olarak 600-700 arası değişiyor fiyatları. O parayı zaten türkiyede kazanabiliyorsan iş çevirebilirsin.

• Ama bana sorarsan artık 1 milyon olmuştur paramız aşırı değersizleşti ben fiyatını öğrendiğimde dolar 2 liraydı :D

• Sünnet olsun oldu bitti.

0|0
    0|0
  • sen böyle gelin güvey olmuşsun da adama sordunmu senle evlilik düşünüyor mu diye? Bir süre sevgili kal iş ciddiye giderse tanıştırırsın

0|0
    0|0
    • detaya yazmamışım pardon evlenme teklifi etti

• o zaman kesinlikle tanıştır korkma

• 5 şubatta gelicek tanıştırıcam ama çok korkuyoruum :(((((

• Sen ona İslamı öğret tanıt ve müslüman olsun Allah izni ile ailenle tanışınca ön yargıları kalkar.

0|0
    0|0
    • müslüman olacağını sanmıyorum çünkü katolikler katıdır. ben bile dini önemsemiyorum

• benim türkiyede tehlikede olduğumu islamcıların beni öldüreceğini düşünüyor sen ne diyorsun :) islam fobi var çocukta

• Dini açıdan haram değil evlenmeniz ama sen de İslamı anlatmaya gayret bile etmemişsin. Ne diyim kolay gele

• Sen müslüman o gayri müslim ise caiz olmaz..

0|0
    0|0
  • ailen muhafazakarsa ve sende inat edersen seni rededebilirler. bana koymaz diyorsan devam et.

0|0
    0|0
  • Ayrılacaksınız

0|0
    0|0
    • iyide biz birbirimizi seviyoruz

Kızlar Ne Diyor 2

• Seviyorsan sonuna kadar gitmelisin bence

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim ya çok teşekkür ederim bana umut oldun

• İnşallah canım umarım çoook mutlu olursun aile meselesini de bir şekilde aşacağına inanıyorum

• umarım mutlu olurum, teşekkür ederim canııım harikasın

• Senin için sorun olmayabilir ancak ailenle tanıştırabileceğin onların içine sokabileceğin birimi bunu düşün. Eğer muhafazakarlarsa bastan olumsuz olacağı kesin.

0|0
    0|0
    • kötü biri değilki yani iyi bir insan efendi büyüklerine saygılı.

• Ben kötü biri demedim ciddi bir şey düşünüyorsanız eğer dediğin gibi ailen muhafazakar kesimdense olumlu bakmaz iyi ya da kötü olsun.

• o ihtimal için üzülüyorum işte.. :(

Yükleniyor...