Klasik kalıpları sık kullanır mısınız?

Biriyle karşılaşıldığı zaman ısınmak amacıyla "naber, iyi senden" muhabbeti dönüyor veya evinize geleni 'hoşgeldin' kelimesiyle karşılıyorsunuz..

Hapşırana çok yaşa demek ömrü uzatmıyor veya başın sağ olsun gideni geri getirmiyor.

Açıkçası kullanmak zorunda olduğumuz kalıplar zaman zaman tahammül edilemez derecede beyin tırmalıyor..

2|0
15|12

En İyi Kız Görüşü

• Maalesef yapısmıs dilime cikmiyo

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• toplumsal alışkanlıklardan kurtulmaya çalışıyorum işte

eskiden "inşallah" dediğim anda hemen sen inanıyorsun kendini kandırıyorsun triplerine giriyordu millet

lan o umarım demek diyorum anlamıyorlar :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• En sevmediğim kalıptır başın sağ olsun. Sanki o öldü de sen yaşa der gibi. Acın varken küfür gibi geliyor. Onun yerine Allah sabır versin demek daha insani bence. Çok yaşa yerine iyi yaşa derim ve diğer kalıpları da sıkça kullanıyorum , nezaket ilişkilerde önemlidir çünkü.

0|0
    0|0
  • Gerekmedikçe kullanmam.

0|0
    0|0
  • İyi niyet ve temmeniler insanın içini ısıtır. Bunu ister kalıplaşmış cümlelerle dilersin istersen kendi cümleni kendi seçersin. Benim beynimi tırmalamıyor hele ki otobüste dolmuşta falan yabancilarin iyi yaşa iyi gunler vb şeyler söylemesi beni mutlu ediyor

0|0
    0|0
  • Hayır kullanmam. Ben genelde eve girince annemlere selam gençler derim. Kullandığım tek klasik kalıp Günaydın😅😊

0|0
    0|0
  • Çok kullanırım

0|0
    0|0
  • Arada

0|0
    0|0
  • arada oluyor napalım :)

0|0
    0|0
  • Kullanırım

0|0
    0|0
  • İstesem de kullanamiyorumm yani kullansamda yanlis akrabasi ölen arkadasima gecmis olsun demisligim var😂

0|0
    0|0
  • Kullaniyorum, degistirmek yorucu

0|0
    0|0
  • Sık olmasa da kullanıyorum

0|0
    0|0
  • Ağız alışkanlığı kullanıyor insan

0|0
    0|0
  • Alışkanlık işte

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Hapşırana çok yaşa demek ömrü uzatmıyor
    hapşırana iyi yaşa demek, onun kötülüğünü istemediğimi belirtiyor.
    #Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • Pek degil.

0|0
    0|0
  • Genelde naber yerine nörüyon lan derim
    Sonra hapşıranlara çok yaşa değilde Allah taksilatını affetsin diyorum
    Sonra bir yakını ölenlere Allah gani gani rahmet eylesin geride kalanlara sabır ihsan eylesin diyorum 😀😀

0|0
    0|0
  • bencede

0|0
    0|0
  • Pek sık kullanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Biz biriyle karsılastıgımızda "selamünaleyküm" diye dua eder, "hoşgeldin" ile misafirperverlik gösterir, hapsırana da "elhamdülillah" dedigimiz için hayatimizda hep bir anlam vardir.
    Yaşam tarzımız farklı 😎

0|0
    0|0
  • Kullanırız

0|0
    0|0
  • iyi niyet göstergesi olarak kullanılır. basın sağolsunu pek kullanmam, onun yerine Allah sabır versin veya mekanı cennet olsun derim

0|0
    0|0
  • Biz Selamın Aleyküm deriz genelde ;)

0|0
    0|0
  • Kullanirim

0|0
    0|0
  • senin kütük nere hocam, ı kullanırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...