Kapanmak istiyorum ama, ?

Yargılyacaklar gelmesin bide gereksiz konuşcaklar. Kapanmak istiyorum ama işte erkeklere verilcek huriler çok eşlilik sınırsız cariye kadının dövülmesi gibi şeyler benim kafamı karıştırıyor sonra hevesim kaçıyor ne yapabilirim?

0|0
16|35

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınada gılmanlar verilecek cariye olayı o zamanlar bir zorunluluktu şimdi değil kadının dövme konusundaysa şu hadis var
    Kadınlar hakkında Allah’tan korkun. Onlar, Allah’ın yanınızdaki aveneleridir. Onların da sizin hoşlanmadığınız/istemediğiniz kimseleri evinize almamaları sizin onlar üzerindeki hakkınızdır. Şayet öyle bir şey yaparlarsa (istemediğiniz kimseleri evinize alırlarsa), -onların canını yakmadan- dövebilirsiniz. Memleketin örfüne göre onları giyindirmek, yedirip içirmek sizin görevinizdir.”(Müslüm, Hac,147; İbn Kesir, Nisa 34. âyetin tefsiri).

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Can'ım sen çok yanlış öğrenmişsin dinimizde kadını dövmek yoktur hırpalamak vardır o da şu durumlarda; kadın başka erkekle görülürse ilişkisini öğrenince ama es önce 7 kere uyarır hatta istiyorsan boşanalım diyr sorar kadın istemez ve 8. yi yaparsa Ada'mın sadece hırpalamayacak Hakkı vardır yanı hafifçe omuzundan itme ama çok hafif kadın yerinsem bile kıpırdamayacak yani o kadar hafif. Huri falanda yalan uydurmalar öyle birsey yok Can'ım kitapta haram kılınan şey ahirette helal olamaz he dersen içim rahat değil diye hocayla konus internetten falan hiç kurcalama herkes farklı konuşur allah utandırmasın bu Arada tatlım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Kafanın karışmasının sebebi eksik bilgilerden dolayıdır. Bu eksik bilgileri tamamlaman için KURAN okumalısın. Birilerinin yanlış bilgilerinden yola çıkarak kafan karışmamalı. Sorundan sonra şu yazıya ulaştım ve çok güzel bilgiler edindim. Senin de bakmanı tavsiye ederim.
    www.sorularlaislamiyet.com/.../...rir-misiniz.html

Sakın hevesim kaçıyor deme doğru yoldasın. Bilgilerini çoğalt ki birileri kafanı karıştırmasın.

0|0
    0|0
  • Kapanmak istiyorsan kapan. Huri meselesine de kafayı takma. Burada ömür boyu evli kalıp da öbür tarafta da buluşanlar birlikte olacaklardır sonsuza kadar. Çünkü hepimizin anası babası var. Orada ayrı olmayacağız. Huriler anca bekarların işine gelir. Dünyada sonsuz eşini bulamayanlara yani. Bu her iki taraf için de geçerlidir. Cariye ve dövme işi de olmaz kapandın diye.

0|0
    0|0
  • Sadece erkeklere verilmeyecek ki

boş konuşanlara kulak asarsanız kendi benliğinizi kaybedersiniz

0|0
    0|0
  • Allah rızası için kapanıyorsun millete ne yaaa ne derlerse desinler

0|0
    0|0
  • canmı sınırsız huriyi kim demiş hurilerin erkeklerin cinsel kölesi olduğunu kim demiş huri ayetleri çarpıtılıyor ve cinsel anlam veriliyor araştırmanı öneririm

0|0
    0|0
  • hiç kulaktan dolma bilgi ile kaygıya korkuya kapılma şu anki islam olduğunu söyleyen ülkeler bu yanlıştalar o yüzden hepsi perişan durumda

0|0
    0|0
  • bir adam cuma günü vaaz dinliyormuş. vaaz eden şahış öyle anlayormuş ki, cennetteki hurilerden, zenginlikten falan.
    adam edememiş sormuş;
    -bize huri verilecekte peki kadınlara ne verilecek?
    vaazdeki adam da hışımla
    --onlara da nuri verilecek demiş.
    adam çıkmış gelmiş eve bakmış karısı namaz kılıyor,,,
    tekmeyi vurmuz
    -kalk kız karı biz cehennemde yanarken sen cennette nurilerle mi kırıştıracaksın...

0|0
    0|0
  • kapanmayı ne için ya da nereye bakarak istiyorsun

0|0
    0|0
  • Sana da sınırsız bradd pitt verilcek kapan sen.

0|0
    1|0
  • erkeklere verilecek huriler sınırsız eş diye bir şey öbür tarafta ahiret hayatında ayrıca onların cogu hizmetçi kadınlarada verilecek olan nimetler var. bunun senin kapanmana da bir engeli yok. sen erkek için değil Allah rızası için kapanmalısın.

0|0
    0|0
  • ahiret hayatında bu dünyadaki gibi kıskançlık gibi nefsi hisler olmayacak. kadının dövülmesi ise ne kadar hakimsiniz konuya bilmiyorum ama son nokta ve kaba yerine uyarı mahiyetinde bir iki vurmadan ibaret

0|0
    0|0
  • kılda keramet olsaydı bilmem neremde çıkmazdı. o yüzden kafanı sarıp sarmalayıp tüplü tv ye benzetmene gerek yok.

0|0
    0|0
  • hayır bir insan hem kapanmak isteyecek kadar dindar hem de dininden şüphe edecek kadar ateist nasıl olabilir hayretle okuyorum

0|0
    0|0
  • ne alaka la xd

0|0
    0|0
  • dostum kapanmak istiosan kararında kapanabılırsın sende gormussundur kafayı kapatıpda dar kot etek gıyenler oluyor

0|0
    0|0
  • fetva hattini ara diyanetin kafana takilanlari sor

0|0
    0|0
  • kapanmana neden engel bunlar anlamadım

1|0
    0|0
  • Cennette sıkıntı eza hiç bir şey yok
    Sen cennet lik ol gerisini düşünme

0|0
    0|0
  • Aklınız az çalışsa.
    Arastirmayip hemen duyduğunuzda bildiginize göre fikir yapiyorsunuz.
    O huriler hizmet edecek varlıklar. Cinsellik yok
    @yrica kadinlarada oğlan uşağı denilen gilman isminde hizmetkarlari olacak

0|0
    0|0
    • Ne alaka huriler kuranda eş diye geçer o zaman gılmanda geçtiği gibi huriyede hizmetçi denirdi

• Takildigin her nokta da ıslami sen zorlastirirsin. Hadi iyi aksamlar

• sana hiç birşey verilmese bile rahat yaşarsın namusunla yaşarsın bu yeter sana abazalar bakmaz arkadan adın çıkmaz. bu bile yeter sana.

0|0
    0|0
  • Gölgelere değil, güneşe bak gerçeği göreceksin.

0|0
    0|0
    • Nasıl yani?

• Hurafeleri çıkar hayatından. Başörtüsünün sana kazandıracağı şeyleri düşün sadece. Zaten kafanda soru işareti kalmayacak.

• kuranı okudun mu

0|0
    0|0
    • yani türkçesini

• Bence şöyle biz ne kadar konuşsak boş. Eğer tamamını okursan kendine daha yardımcı olursun. Cünkü bazen kuranda var olan seyler inkar ediliyor bazen olmayan seyler de ekleniyor. Bunu cok inanclı biri olmayarak soyluyorum ama soyle ki sana dinen gonderilmiş bir kitap var eger bunun anlamına bakmaz insanlardan kapmaya calısırsan hatalı ve baskalarının kafasında islenmis seylere doldurursun kafaya. Ve benim bildigi bu dinen de dogru degil. Elinin altında bir kitap var tamamen oku. Sonra karar ver yani.

• Cünkü bazısı Kurana bakıp din alimi oluyor bazısı koyu ateist kendi yonunu kendin sec. Kafanı bulandırma

• Sen yaradana sığın gerisini düşünme kapanmasan bile iyi bir insan olmak için çabala :)

0|0
    0|0
  • sen hep kötü olan düşünceleri yaşıyorsun. bide namaz kılıp kapanmanın verdiği huzuru yaşasan...

0|0
    0|0
  • öyle bir şey yok sende o sapıklarla evlenmessin olur biter :/

0|0
    0|0
  • Alakaya maydonoz

1|0
    0|0
  • Kapanacaksan ama si fazla kapanacaksin. Hicbirsey duaunmuyecek kimin ne dedigini umursamiyacaksin

0|0
    0|0
  • he sın

0|0
    0|0
  • bunun hevesi olmaz içinden geliyorsa kapan gelmiyorsa kapanma bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 15

• Kapanmakla yukarda bahsettiğin konunun hiçbir alakası yok arkadaşım :) kapanmak senin bazi kötü seylerden alikoymak için edep ve hayayi tamamlayan bir unsurdur tabi adam gibi kapanmak :) :) gel gelelim o bahsettiğin mevzuya bundan üç sene önce bende Kuran i Kerimi türkçe mealini okuduğumda ve birde imam Gazalinin kitabini okudum ;) yaw yazilanlar bbir zoruma gitti bir zoruma gitti bu nedir yaa dedim :) hiç unutmam bir saray sarayda kirkkatli her katta kirk oda her odada bir huri yaa şaka gibi bu yaziyordu imam gazalinin kitabinda yuh dedim yuh sirf bunun icin mi bir erkek Allah a ibadet eder dedim ama bu ödüle ibadet olur degil mi mantıksız geldi ;) o yüzden öyle düşünme cennete ne olduğunu bilmiyoruz sadece insanlarin ayetleri yorumlayisini kabul ediyoruz ama yorumlayiş yanlış olabilir arapça bir kelimenin farkli anlamlari vardr takilma :) bende o yüzden senin gibi takmışken sonra fark ettim herkes hayaline göre yorumluyor o yüzden takma takilma gerçeği ölünce görünceğiz...

0|0
    0|0
  • Böyle düşünme sakın sen şu şekil düşün evlisin ve eşinle cennettesin. Rabbim sizi birbinizin gözünde o kadar güzel yapacak ki, bir başkasına dahi gidemeyeceksiniz.

0|0
    0|0
  • Kapanmadan önce İslamiyeti ve Kuran-Kerim'i iyice anlamaya çalış bence. Kuran'dan küçük bir ayet alıyorsunuz kafanıza göre yorumluyorsunuz sonra da İslamiyeti doğru düzgün yorumlayamayan, yaşayamayan insan toplulukları ortaya çıkıyor.(Kuran'da tesettür yoktur diyenler bile var, artık nereleriyle okuyorlarsa Kuran-ı Kerim'i)

1|0
    0|1
  • Kapanmakla alakası?

1|0
    0|0
  • Ne alaka be? Bu beyinle hemen ölmezsin sen

1|0
    0|0
  • bunun kapanmakla ne alakası var? islâm'ı yermek için bahane üstüne bahane, başka işiniz gücünüz yok. kulaktan dolma islâm'ı öğreneceksen bırak öğrenme zaten.

0|0
    0|0
    • Kuranda bunlar yazıyor görünüşe göre sen kulaktan dolma şeylere inanıp geliyorsun

• Kendi bildiğini yap. İyi düşünmelisin :)

0|0
    0|0
  • Ne alakası var ki kapanmakla?

1|0
    0|0
  • 😒😒😒

0|0
    0|0
  • Bak kapalılık güzel birşey fakat onu taşıyabilmen lazım mesela kötü davranışlardan uzak durmak vb ama arkadaşlarım ne der diye kafana takiyorsan hiç kapanma

0|0
    0|0
  • baş örtüsü tamamen araplardan gelen birşey bence sen sadece pantalonun üzerine uzun bişey giy yeter

0|0
    0|1
  • Saçmalama Allah aşkına çok evliliğin hükmü var 1 kadını dövmek dinde haramdır 2

0|0
    0|0
  • ahahah kandiriyorlar seni
    bikere kadinada erkek huri var bu 1
    cok eslilik eskidenmis bazi kurallar caga gore degisir
    cariyelik gunah bir kere hep muhtesem yuzyil sacmaligindan kaliyor bu dusunceler
    kadinin dovulmesinin islamla alakasi yok o insanin karakteriyle alakali

0|0
    0|0
    • sunuda eklemeyi unutmusum kapanmakla bu konular ne alaka anlamadim hani musluman olacagim ama bu konular kafami karistiriyor desen neysede basortusuyle bu konularin alakasi sifir

• Konuyu Ada'm akıllı araştır

0|0
    0|0
  • Öncelikle Kur'an meali okumalı, daha sonra hadis, fıkıh ve ilmihâl kitapları okumalısın. Bunları sırasıyla yapmadan hiç kimseyi dinleme ve hiçbir şey okuma bunlardan başka.

1|0
    0|0
Yükleniyor...