Bana bu ülkeden gitmek için bir sebep söyler misiniz?

Bana bu ülkeden gitmek için bir sebep söyler misiniz?

0|0
14|54

En İyi Erkek Görüşü

• Taciz, tecavüz, düşüncelerinden dolayı öldürülme ihtimali, aklına gelen her şeyi din olgusuyla bağdaştırmak, vesaire vesaire...

Fırsatını bulsam, 1 saniye durmam.

2|3
    0|4
    • 35 yasina geldin firsat bulamadin mi daha? İçi boş laflar bunlar. Ya sev ya terket.

En İyi Kız Görüşü

• Kapitalizm, toplumsal baskı, gelenek ve görenekçilik, eğitim sistemimizin yetersizliği vs vs... Terazinin bir tarafına bunları koyuyorum, diğer tarafına ise ülkemde hürce dolaşabilmemi ve sevdiklerimi koyuyorum. Özgürlüğüm ve sevdiklerim daha baskın geliyor. Bu sebeple kalmam gerektiğini anlıyorum.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 53

• Adaletsiz

2|1
    0|0
  • Tek şey söyleyeyim "KEKOLAR" böyle laf atıyorlar, g*tlerinden kayan pantolon giyiyorlar saçlarının yanlarını aldırıp önlerini inek yalamış gibi uzatıyorlar, Ellerinde ya zincir ya tespih. Tespihinde anasını belliyorlar ya bunları idam ediceksin idam.

1|0
    0|0
  • bu ülkeden gitmek için değilde başka ülkede yaşamak için sebeplerim var :) mesela Avusturalya'ya gidip orda huzurla yaşamak isterdim :) kafama koydum yapıcamda :D

1|0
    0|0
  • Türkiye bir gözü kör bir kulağı sağırdır hakına karşı.. sanırım bu kafi gelecektir..

1|1
    0|0
  • Ne yazık insan kalitemiz sıfırın altında. Yabancı ülkelerde yaşayınca daha iyi anlıyorsun. Ama diğer ülkeler de dışardan göründüğü gibi değil sonuçta, yani her zaman bişeyler eksik kalacak, asıl sen iç dünyanı, kendi hayatını geliştir... dış dünya hiçbir zaman mükemmel olmayacak...

1|0
    0|0
  • Geçim sıkıntısı
    Sağlık
    Çalışma şartları
    Dünyanın en pahalı benzini ve doğalgazı
    İnsana olan saygısızlık
    Terör
    Gelecek korkusu daha gider

1|0
    0|0
  • bir değil binlerce sebebimiz var ama gitmek bile parayla hay böyle iktidarın

1|0
    0|0
  • Sana Git Diyemem Ama;
    Alekta Movik Movik Derim. :D :D

0|1
    0|0
  • Allah belasını vermiş ülkenin :/

1|1
    0|0
  • İnsan yerine konmuyorsun daha ötesi yok.

0|1
    0|0
  • açık seçik çık sokağa ve erkeklerin bakışına hareketlerine bak sana karşı iğrenirsin zaten :)

0|1
    0|0
  • Bu ülkeden gitmek için hiç bir sebep yok

0|1
    0|1
  • devletin ayakları kokuyo

1|0
    0|0
  • Dindar geçinip her türlü ahlaksızlığı yapan şarlatanları, şovmenleri görmezsin gidersen.

0|0
    0|0
  • Yolsuzluk

0|0
    0|0
  • Bu ülkeden sadece gidersemsem tatile giderim başka hiç bir yere gitmem bu vatan için can feda.

0|1
    0|0
  • Türk değilsen al sana sebep git buradan.

0|1
    0|0
  • İnsanlari mal

0|1
    0|1
  • Yorumlari okudumda. Vatanizmizdan insanimizdan sikayeti olan bazi arkadaslar var. Peki bu sorunlari duzeltmek icin ne yaptiniz? Siz kendiniz ornek gosterilecek bir bireymisiniz acaba. Topluma katkiniz ne de ulkeme vatanima kotuluyorsunuz.

0|0
    0|0
  • Ülkeden ayrılmak mı?
    Ülkene faydan dokunacağına karşı gördüğün beğenmediğin karşı çıktığın şeyleri değiştirmeye çalışacağına kaçmayımı uygun görüyorsun kendine?

0|0
    0|0
  • Hainler uyduruk bir sürü sebep sayar şimdi. Ama onları suriyeye göndersek, ülkemize sığınmak için yalvarırlar.

0|0
    0|0
  • düşünceler düşünceler

0|0
    0|0
  • Gitmemek için desen derdim. Tabi siz de yoksa vatan sevgisi gidin. Aaaaa Vatan sevgisizliği varsa git. Ged Aut

0|0
    0|0
  • Bu vatanin taşi topragi cennet. Vatan terkedilmez. Tetketmek isteyen s... olup gidebilir.

0|0
    1|0
  • Halk.

0|0
    0|0
  • Adaletsizlik, Suriyeliler, Sapıklar, Abazalar, Yobaz insanlar, Taciz, Tecavüz, Terör...

0|0
    0|1
  • çünkü devletim üvey evlat muamelesi yapıyor şu yaşıma kadar en ufak yanlışım olmamıştır gel gör ki teröristler bile benden daha itibarlı şu anda :(

0|0
    0|0
  • Adaletsizlikkk

0|0
    0|0
  • kalmam için sebep çok... ama gitmem için yok
    Allah Allah nidalarıyla kurtarılmış toprakları kilisenin haçına peşkeş çekenlerden kurtarmak için biz ve bizim giblerin kalması gerek. gerisi sittirsin gitsin bu ülkeye verecek bir şeyleri yok zaten.

0|0
    0|0
  • Sebeb yok , gitmek istersen git direk (:

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    23

Kızlar Ne Diyor 13

• Bir sürü sebe pvar

2|1
    0|0
  • adaletsiz
    düşünce özğürlüğü yok
    terör var
    hergün birsürü kadına tecavüz ediliyor ya da bir erkek tarafından dövülerek, işkence edilerek öldürülüyor
    ülkede kirasını ödeyemeyen ama hayatını sarayda geçiren birilerini savunan cahiller var
    her olgu dine bağlanıyor
    insanlar kdv den dolayı yasal olarak soyuluyor
    en pahalı benzin bu ülkede satılıyor
    tamam ülke güzel konumu olsun 4 mevsimide yaşaması olsun bunlar güzel ama üstünde yaşan insanlar burayı yaşanmaz kılıyor

1|1
    0|1
  • Sebep1. Kimse seni tutmuyor.
    Sebep2. Bişeyi kafana koyduysan hiç bir sebebe ihtiyaç duymazsın.
    Sebep3. 1ve 2yi oku zaten duramazsın.

0|0
    2|2
  • Adalet yok.

0|1
    0|1
  • Kalman icin bir sebep yoksa bu gitmen icin bir sebeptirm

0|1
    0|0
  • Özgür değiliz.

0|0
    0|0