Olası bir Rus-Türk savaşında Türkler feci bir şekilde malup eder neden mi?

Herkes Rusyayı gözünde fazla büyütüyor. Allah korusun olmasın ama eğer olursa Rusya savaşı Türkiye çok fena bir şekilde Rusyayı malup eder.
Nedenleri:
Olası bir savaşta tüm Türkler birlik olacak
Bundan pek bir şey beklemem ama Nato yardım edecek
Sadece tüm Tûrklerin birlik olması bile Rusyayı malup eder.
Nasıl ki olası bir Azeri -Ermeni savaşında Türk qardaşlarımız yanımızda olacaksa Azerilerde Türk qardaşlarının yanında olacak

• Eğer öyle bir şey olursa Türkiye yenilir ermeni savaşın da da Azeriler yenilir
    24% (5)24% (10)24% (15)Oy Ver
  • Türk yenilmez Azeride yenilmez
    62% (13)71% (29)68% (42)Oy Ver
  • Türk yenilmez Azeri yenilir
    14% (3)5% (2)8% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|27

En İyi Erkek Görüşü

• Ben boşuna sevmiyorum siz #Azerileri :) ♥ ♡ ♥

1|1
    1|0
    • Eig için teşekkür ederim :) <3
      Bu deyimimi yanlış yere çekmeyin Azeri Hatun bulursam düşünmeden evlenirim haa :)

• Azeri ile Türk kadınları aynı şey çünkü azerilerde Türktür

• Elbette Türk hatunu ilşe evlenicem ama bu Azeri de olursa hoşsunuz olar yani onu diyorum ;) Kötü bişey demedim ben :)

Erkekler Ne Diyor 26

• Azerilerle 4 5 ay ayni evde kaldigim oldu pekte gardasimiz sozleriyle alakalaari yok bence turkiyeye ihtiyaclari olduklari icin yanimizdalar.

Ayrica turkiye rusya savasinda azerilerden yardim isteyecek kadar gucsuz degil azerilere gerek oldugunu dusunmuyourm enerji alaninda elbette yardimci olurlar ama askeri alanda turkiye kendine yeter

Rusyaydaa öyle hafife alinicak bir millet degil buradan belirteyim. Olasi bir savsda turkiyeyi dunyadaki hic bir ulke isgal edemez niye cunku isgal icin kara harekati şart ve turkleri karada ve savunmada hic bir ulke bas cikamaz. Zaten tek tarafli bir savasda olmaz 3. dunya savasi baslar.

0|0
    1|0
  • Ablacım kusura bakmada azıcık gerçekçi olun Ne oldu siz daha yanınızdaki küçücük ermenistana kafa tutamıyorsunuz.

1|0
    1|0
    • Sen sizin kanınızdan olan Azerilere böyle bir laf söylüyorsan utanmalısın zaten tek başımıza yapamayız tüm Türkler bir olursak yaparız birlik olursak dünyayı başlarına yıkarız

• Ya neyse ya sen daha çocuksun belli ki sadece hissettiklerinle yazıyorsun. Yazdıklarında mantık yok. İki tane fotoğraftan video yapılıyor sen de bunu delil olarak gösteriyorsun. Türk birliği falan hikaye hiçbir zaman olmadı büyük ihtimalle de hiçbir zaman olmayacak.

• Oldu halen var hiç bir zaman yıkılmayacak

• Natoda iş yok. Ama Türkler yener. Çünkü doğudaki Türkler yardıma gelir. Belki sünni diğer ülkeler de yardım edebilir.

1|0
    0|0
  • Bir Türk dubyaya bedeldir sozu "laf degil" biz bu dunyanin yorungesini degistiririz ne rus ne ermeni topu gelsin savasmaktan kacmayiz bizi suriyelilerle karistirmasinlar biz kacmayiz vatan birakmayiz.

1|0
    0|0
  • bir uçak düştü ekonomi allak bullak oldu savaş öyle kolay şey mi her iki ülke de malup olur neticede zararlı çıkar

0|0
    0|0
  • rusların sadece füzesi gemizi var la
    uçakları tankları hepsi sovyet malı çöp

1|0
    0|0
    • Şimdi sadece Türkiye ile karşılaştırırsak onlar daha güçlü ama biz tüm Türkler sizden yanayız hem size yardım ederiz öyle bir savaşta hem de kazanmanız için dua ederik ama olası bir savaşta en başta Allah yardımcınız olur

• Ne turkıye Ne azerbaycan Yıkılmaz YIKAMAZLAR

1|0
    1|0
  • Türkün kendinden başka dostu yokdur rusyada oyle tel maşa mıllet değildir haberiniz ola Azerilerlede yola çıkarsan yolda kalırsın

0|0
    1|0
    • O azeriler diyip burun kıvırdığın devlet te Türktür eğer sen Azerilerin Türk olduğunu inkar edersen Teroristsindir

• azeriler isleri geldiginde turkiye yardim diye yalvarirlar ama aslinda kardes de degiliz. Chp devletin cikarini dusunmustur. Ama tarih bilmeyenler icin bu hemen cehepe azerileri satti oluyor. Turkiye o donemler isgal korkusuyla yasadi. Topkapidaki kutsal emanetler trene bindirilip ankaradaki camilere kilitlendi ve baslarinda asker nobet tuttu. Komminist rusya bize savas acip isgal etseydi belkide ozaman yine chp suclu olurdu degilmi vatanai koruyamadi diye. Tarih oku da ordan burdan kulakdan dolma hikayelerle millete terrorist diye yaftalama

• @Dejamour Şimdi sen diyorsun ya Azeriler işi olduğunda severler baak işte biz size hal dargın değiliz 2 devlet 1 milletiz

• hayatında çatışma görmemiş insanlar için neden olmasın..

1|0
    1|0
  • Gulmemek icin kendimi zor tutuyorum. Olasi bir ermenistan-azerbaycan savasinda turkiye tarafsiz tutumunu koruyacaktir. nato sadece amerikan cikarlarini koruyan bir mekanizma. Amerika eger gerek gormedigi taktirde turkiye bu savasa mudahil olamaz. Ermenistan ve azerbaycan rusya'nin gudumundedir. Ama bazen amerika ve rusya turkiyeye karsi ermenileri one surmustur bizleri raya oturtmak icin. Turk ordusu istese ermenistani 1 saatte isgal eder ama rusya'yi karsisina almak istemiyor. Rusya su anda ekonomik krizle bogusuyor ve halkini arkasina alan putin populist soylemlerle kendi iktidarini korumak istiyor. zaten muhalif bir lider e suikast duzenlisti

0|0
    0|0
    • Türkiye'nin eğer durumu olursa kesinlikle yardım eder çünkü sizde Ermenileri sevmezsiniz Sarıkamışı biraz araştırmalısın bana gülmek yerine bak youtubede bir çok video var buda benden bir örnek istersen izleyebilirsin http://m.youtube.com/watch?v=4SVkzAy9oeI biz sizi mahnılarımıza bile koymuşaz

• Türklere sadece rusların kızları sizin deseler haritadan silerler rusyayı. ya da ruslar bizim abazaları temizler. ikisi de TÜRKİYE için güzel olur yani.

0|1
    0|0
  • türkler azerilere yardım ediyormu bilmiyorum ama türkiyede vatanıo terkedecek o kadar cok hain Türk varki rüya görmedyin

0|0
    0|0
    • Türkiye Azerbaycanı Karabağ savaşına hazırlıyor araştırabilirsin bizim durumumuz olursa eğer Allah korusun bir Rusya savaşı olursa birlik oluruz

• Hain cok bu ulkede

• Azeri'ler umrum degil. Milli maçta yaptıklarını asla unutmam

0|0
    1|0
  • ne çocukça bir soru yenme yenilme olmaz çünkü savaş olmaz rusya natoyu ab yi karşısına almaz. rusyanın gücüyle türkiyeninki bir değil heralde rusya türkiyeden çok üstün.

1|0
    0|0
  • Tek bir şey dicem Ermeniler azerileri keserken biz bişi yaptık mı? yerimizde oturduk değilmi sadece izledik. şimdi gelip onlardan nasıl böyle bir destek isteme yüzünü bulabiliyorsun.

1|0
    0|0
    • Ermeniler Azerileri keserken demişsen qardaşım o zaman Türkiye bize yardım edecek durumda değildi ayriyetten sizde Ermenilerde savaştınız zaten bizde Türküz 2 devletiz ama 1 milletiz aynı soydan dedelerden gelmeyiz evet Chp döneminde sadece ülke yönetenleriniz kotuydu halklar yine kardeşti şu an 2016 da Türkler ve Azeri Türkleri hem siyası hemde halken qardaştır Erdoğan baş bakanınız Azerbaycan-Türkiye şiirini okudu bizim cumhur başkanımız sizi ermenilere ezdirmedi Türkiye burada yok ama ben burdayım dedi Türk qardaşlarına sahip çıktı olası bir savaşta sizin en büyük dostunuz Azeri Türkü qardaşlarınız olacakdır

• @RobertoCavalli kime katılıyon peki onuda yazaydın bana demi bana :)

• 1-türkiye savaşa girse diğer türk devletleri türkiyeye karşı bile savaşabilir
    2-hepsi aynı safta savaşsa bile hiçbir şey yapamazlar ruslara karşı
    3-savaş çıkarsa nato sadece lafta kalır

0|0
    0|0
  • kardeşim baya senaryolar kurmuşsunda rusya dediğin devlet sırf soğuk savaşta silahlanma yarışında ürettiği silahları kullansa türkiye'yi 2 3 ayda dümdüz eder. nato mato diyosunuz da hangi avrupa ülkesi Rusya'nın karşısına çıkıcak şimdi? hiçbir avrupa ülkesi nükleer gücü olan bir devlete kafa tutmaya cesaret edemez ki rusya şu an en fazla nükleer başlık taşıyan ülke. yani çok havadan uçmayalım

0|0
    0|0
    • Eskiden İngilizlerle savaşırken aynı zamanda Fransızlarla da onlardan 100 kat güçsüzdünüz ama kazandınız çünkü azimliydiniz ve Allah yardımcınız oldu

• yahu bişey kazandığımız yok misakı milliyi anca kurtardık. osmanlı devleti bölündü mü bölündü. petrol havzaları onların eline geçti mi geçti. savaşı itilaf devletleri kazandı mı kazandı. hem olay çok değişti artık öyle değil savaşlar. Rusya şu an gerileme döneminde diye fazla hafife alıyosunuz adamlar 1959'da amerika'dan önce leblebi gibi uzaya adam fırlattılar türkiye daha uzay enstitüsünü yeni kuruyor. Türkiye'nin daha yarışamadığı ülkelere rusya silah satıyor. Senin daha nükleer santralin bile yokken adamların onlarca nükleer santrali teknolojisi var. neyden bahsediyosunuz gerçekçi olalım bizim hedefimiz rusları yenmek değil onların bulunduğu seviyelere çıkabilmek.

• onu bilmiyorumda doğudaki gençler ağlıyo ne zaman rusya ile savşacağız diye :)

0|0
    1|0
  • Türk Yenilmez.

0|0
    0|0
  • b seçeneği

0|0
    0|0
  • Maalesef olası savşta şansımız az çünkü Azerbaycan bize destek olsa da elinde nükleer olan ve savaş donanımlarını kendi üreten kazanır bizde nükleer yok donanmada yeni yeni üretiliyor

0|0
    0|0
  • ordaki karıları görünce türkler rusyayı kendlerine bağlamak için siler süpürür

1|0
    0|0
  • Azerbeycanda türktür benim gerçek kardesimdir

0|0
    0|0
  • kesin konuşma hiç belli olmaz savaşın şartlarına adapte olan kazanır

0|0
    0|0
  • Yapma allah aşkına, rahmetli Alpaslan Türkeşin gönderdiği bir kısım ülkücüler hariç, koca Türkiye devleti Azerilere sırtını döndü Karabağ savaşında, benim ağzımı açtırma şimdi, o günlerde biz Çeçenler vardık yanınızda, rahmetli Şamil Basayev ve Çeçen Mücahitleri kanlarını akıttı azeri kardeşleri için

1|0
    0|0
  • tüm türkler derken kimden bahsediyorsun?

0|0
    0|0
    • Azeri Türkleri Kıbrıs Türkleri vs.

• yanımızda olacaklarını hiç sanmam. çünkü gerçek dostumuz çok az.

• Biz oluruz sizin savaşınız bizimde savaşımız demektir bak Türkiye azerileri savaşa hazırlıyor

Kızlar Ne Diyor 4

• Of baslarim sizede ulkeyi dusunmenizede. Bu isler hakkinda konusmak size ait degil. Allahin koylusu bile savastan konusuyor anasini satiyim. Oncelikle Rusya oyle bir ulke ki Amerikayi bile mahveder. Ermeni - Azerbaycan savasinda turkler hic bir yardimda bulunmadi. Nerdeydi kardesimiz? Eger savas cikarsa rusya turkiye arasinda Azerbaycan karismaz. Buna yemin bile ederim. Bizim hem tr yle hem Rusyayla guclu baglantilarimiz var. ve Azeri diye bisey yok biz Azerbaycanliyiz

0|0
    1|0
  • Savaş falan olmaz zorlamayın. Türkiye'nin de Rusya'nın da ekonomik yönden bağlı oldukları şeyler var. 1 liraya çikolata almak değil hem de, milyonlarca liralık anlaşmalar var ortada. Kafamızı yormamıza gerek yok diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Tüm türkler birlik olacak derken? Tarih bilginiz bu kadar zayıf mı?

1|0
    0|0
    • Hayır tarihten hiç bir zaman 92 den düşük. Almadım de senin tarih ne kadar

• ya bütün türklerin birleşip rusyayı yeneceğini sanıyorsun hala neyin laf yetiştirme çabası bu? Git gerçek tarih, diplomasi falan öğren biraz. Bilgisayar başında gerçeklikten uzak hayaller kurmakla olmuyor bu işler.

• Eeee bebişim eeee eee Allah şahidim olsun ki senden daha chlini görmedin

• Kimse rusya ya kafa tutamaz onlar sadece o uçaklarını türkiye de degil bircok ülkenin hava ustunde kullandi hiçbirinin totosu yiyip düşürmedi uçağı. Bize saldirsalar amerika sadece izler nato ulkelerininde yardimedecegini sanmıyorum

0|0
    1|1
    • Tüm Türkler bir oluruz o yeter

• @DesignerGFX anlamadım şimdi bana mı laf atıyorsun ben Türkiye kazanır diyorum

• Hayir "kimse rusya'ya kafa tutamaz" diyen arkadasa..

Yükleniyor...