13 yaşındaki çocuk neden canına kıyar hemde teog yüzünden?

ailesi mi çok baskı yaptı acaba , diğerleriyle mi kıyaslandı , sebep ne olabilir sizce?
13 yaşındaki Ayşe Berrin YILMAZLAR

0|1
17|14

En İyi Erkek Görüşü

• Çocuklar temiz ve saftır. Yapacaklarının sonrasını kestiremezler. Ailesi bu kız için en önemli faktör ve hayal kırıklığından dolayı onların çok üzüldüğünü sanmıştır. Asla ama asla çocuklarınızı korkak yok siz olmasanız yapamam diye yetiştirmeyin. İleride çok sıkıntı çekkersiniz

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ailesi yüzünden ya teog kpss ygs lys ne olursa olsun hiçbiri çocuğumdan önemli değil tamam bunlarda çocuğun geleceği için önemli ama abartmasın artık insanlar yazık günah ya

0|0
    0|0
    • en çok özlediğim tekrardan yaşamak istediğim yaşlarım oysa o yaşlar benim , bu çocuk canına kıymış ama çok üzücü :s

Erkekler Ne Diyor 13

• Aile baskısı olabilir, fazla yükleniyorlar çocuklara.

0|0
    0|0
  • Yamame

0|0
    1|0
  • Bence aile baskisi gibi geliyo ailesi egitimliyse kendileringibi olmasi icin rezil olmamak icin baski olabilir yoksa kimden cekinsin?

0|0
    0|0
  • 55 yaşlarında KBB doktoru eşinden boşandığı için intihar etti TEOG'daki hayli hayli yapar. Çocukları yarış atı yaptılar hep, üstüne birde eğitim sistemini yapboz yaptılar.

0|0
    0|0
  • Aile, sosyal ortam... Çocuğun beyni yıkanmış ve şartlandırılmış. Bende yüzme yarışlarında 1. olamayınca sinir olurdum. Ertesi gün sabah erken saatlerinde antreman yapardım, okula gitmezdim, takımdan atacaklardı.

0|0
    0|0
  • Anne baba yuzunden 13 yasindaki cocuga o kdr baski yapilirsa dogaldir asil digerleri nasil dayaniyo ben anlamiyorum

0|0
    0|0
  • 13 Yaşında bir çocuğun üzerine fazla gidilir ve aşırı kısıtlanır ise yetişkin gibi davranması beklenir ise çocuk ne yapacağını bilemez birden olgun olamayacağı için. Belkide yaşıtları gibi davranamadı ise ondan kaynaklanmış olabilir

0|0
    0|0
  • Daha çok aile baskısıdır. Aile o kadar baskı kurmasa o çocuk kendi kendine o kadar dert etmezdi..

0|0
    0|0
  • Kesin aile baskısıdır yazık valla allah rahmet eylesin

0|0
    0|0
  • baskıdandır ya da kıskanmıştır herşey oalbilirrr

0|0
    0|0
  • Sistemin amacı yarış atları yaratmak. O yaşta bu baskıyı kaldırabilen çocuklarda anormallik var asıl.

0|0
    0|0
  • Belki de tüm hedeflerini bir sınava bağlamıştır

0|0
    0|0
  • aile baskısı ve poktan bir sınav yüzünden.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Bir öğretmen olarak, her veli toplantısında belki de 100 kere tekrar ediyorum, baskı yapmayın. Baskı çocukları ilerletmez, aksine kendilerine karşı olan güvenini azaltır. Okulumuzda 8. sınıf öğrencisi olan herkes, TEOG kaygısı yüzünden bana geliyor. Şu TEOG denen illet olmasaydı, yavrularımız üzülmeseydi keşke. 8 yıllık eğitimi bir sınava sığdırıyorlar.

0|0
    0|0
  • Bwnde bb aldım diye üzüldüm.

0|0
    0|0
  • Hayatını bir sınav için yaşamaya zorlandıysa başarısız olunca tutunacak bir dalı kalmamıştır.

0|0
    0|0
  • Aile baskısı kendini değersiz hissetme hayatını buna bağlamışsa olabilir hersey vat içinde ya

0|0
    0|0
  • Bnce sinav degil sinvdan kimse canina kiymaz kesinlikle ococugun aciklayamadigi bisey ver icine attgi hazmedemedigi bisey tecavuz olbilir veya daha frkli seyler

0|0
    0|0
    • Sinav oldugunu dusunmuyorum ozamn bnde oldreyim kendimi ygsye girdm 3kere yine kazanmadm kpssye girdm yerlesemedm biktm artik bu ygsye kyt yptrmadm ailm ustume cok geldi bn niye oldurmuyorum hayat guzel herkesin nasibini Allh bir yerden verir sadece sabir

• Onun psikolojisini bilemeyiz biz herkesin tepkisi farklıdır

• Yani ailesi çok baskiladiysa çocuk kendini stres altında hissedip yapmıştır korkudan. Sistem yarış atı gibi eğitiyor bizi

0|0
    0|0
  • valla ben öyle aileler gördüm ki. alt üstü bir sınav yüzünden çocuklarını döve döve ders çalıştıran. kim bilir ne yaşıyoduda yaptı. yazık

0|0
    0|0
  • Ailesi arkadaşlarıyla kıyaslayıp baskılamış olabilir, istediği puanı alamamış olabilir ya da çok basit hatalar yapıp bunalıma girmiş olabilir. Her şey olabilir :(

0|0
    0|0
  • Bu tur seyleri sadece bir olaya baglamamak gerekir belki de teog yuzunden degildi baska sebebi vardı bilemezsin milyon tane ruh hastalıgı var

0|0
    0|0
  • Eğitim sistemi fail

0|0
    0|0
  • Psikolojik baskı v yaş getiren ergenlik aile içerisinde sorunlar bir cok

0|0
    0|0
  • sebebi herkes söyler acı ki 13 yıl yaşadı sadece

0|0
    0|0
  • Psikolojisi fena bozulmuş olsa gerek. Yani intihar etmek için.

0|0
    0|0
  • Ailesi baskı uygulamıştır

0|0
    0|0
  • Ah bu ebeveynler !!!

0|0
    0|0
  • imasız yetiştiriliyor ve aileside imansız sebeb bu allah korkusu aşılansa yapmaz yapamaz

0|0
    0|0
    • Canımmm sana imanı çok ii aşılamşlar belli

• İntiharin imanla alakasi yok hani derler ya bilmeden yargisiz infaz ypma diye aynen oyle okadr aci cekiyoki neypcgini kestremez bir anda olur hersey seytnda celer aklini tmda cni yndgnda

• @delidelikız imanla alakakalı canım benim arkadaşım abisi dövdü diye kendini öldürdü pişman olmuş sanıyor ki ölünce herkes hatasını anlayacak ama sen gitmiş olacaksın ve o arkadaşımı anmıyorum bile benim için savaşmayan birisi hiçtir neyse ya olan oldu

Yükleniyor...