Detayı okur musunuz lütfen, biraz uzun olabilir ama şu an sizlerin düşüncelerinize ihtiyacım var?

hayatımıza kendimiz yön vermemiz gerekirken ailelerimizin karışması biraz fazla olmuyor mu? hiç karışmasınlar demiyorum. başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. üniversite 3. sınıf öğrencisiyim hayalim yurt dışında dil eğitimi almaktı. üniversite hayatım boyunca para biriktirdim. seneye mezun olduğumda Kore'ye gidip korece eğitim alacaktım (!). neden kore? çünkü koreli arkadaşlarım var ve oraya gittiğimde yalnızlık hissetmeyeceğim ve şimdiden o dile baya hakimim. annem ne kadar "kararının arkasında dur, kafana koyduğunu yap, bugüne kadar kendi imkanlarınla başka bir dili kültürü öğrendin ve kendi çabanla paranı biriktirdin. hayalinin peşinden koş git" dese de babam" yok olmaz öyle şey benimde gitmek istediğim bir sürü yer var her istediğin şey olmaz bu hayatta. gidemezsin izin vermiyorum" diyor. diyelim ki babamın kararına uyup gitmedim eee evlenince eşimde izin vermedi AAA benim hayal yarıda kaldı :D ölmeden önce hayallerimi yaşamak istiyorum. ki bugüne kadar neyi hayal ettiysem başardım. sizce de hayalinizin peşinden koşmanızı engelleyen aile kararları nasıl desemm biraz engel olmuyor mu? benim bu hayalimi gerçekleştirmem için ne yapmam gerekir? ve sizinde düşüncelerinizi bekliyorum

Güncellemeler:
güncelllll

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Babana duygu sömürüsü yap belki insafa gelir:))

1|2
    0|0
    • ne kadar çabaladığımı görüyor bu zamana kadar gelmesi lazımdı.. hem okuyup hem çalışarak yurtdışında okumak için çaba sarfettim o izin vermezse belkide hayatım boyunca bu hayali gerçekleştiremeyeceğim..

• teşekkür ettim bende Raskølnikøv adına dua edeceğim :D benimde uyumam lazım artık sohbet için teşekkürler

• Matematiği anlaması için dua et lütfen :D

Gece mi kaldı :D Hayırlı sabahlar iyi uykular :p

Erkekler Ne Diyor 2

• Baba klasik korumacı bir baba, yaptığı yanlış bir şey fakat içindeki iyi niyeti anlayabiliyorum. Dünyanın öbür ucuna kız çocuğunu tek başına göndermek ona zor geliyor.

0|0
    0|0
    • korede yalnız olmayacağım. 4 yıldır burada yaşayan koreli arkadaşımla gideceğim orada bir tanıdığımız da var ayrıca korede en az 20ye yakın arkadaşım var. ben kendimi geliştirmek okul okumak için gitmek istiyorum fakat babam izin vermezse belkide önümüzdeki yıllarda hiç gidemeyeceğim. malumm türkiye şartlarını bilirsiniz evlendikten sonra hele çoluk çocuk olduktan sonra daha da zorlaşacak oraya gidip okul okumak

• Haklısın, keşke gidebilsen. Türkiye'de ailelerin kız çocuklarına yaptığı baskı çok kötü.

• kendi kendime başka bir ülkenin dilini öğrendim ve kendi çabamla para biriktirdim şu an bütün hayalim yıkılmış gibi hissediyorum. keşke şu baskı olmasa..

• Bazen ailelerin karışmasından tecrübesınden yararlanmak güzel birşey yok. Bende çok hata yaptım, zamanında okulu bıraktım ama evdekiler ittire kaktıra yazdırdılar şu an mimarlık okuyorum (: misal.. daha bir sürü var..

0|0
    0|0
    • o tarz tecrübelerinden yararlanmaktan şikayetçi değilim zaten. ben okulu bıraktım ailem buna karışıyor diye şikayet etmiyorum. üniversite bitince orada yüksek lisans ve dil eğitimi almak için çabalıyorum. hem kendimi geliştirmek hem kültür öğrenmek istiyorum. eğer ailem buna izin vermezse belki de önümüzdeki yıllarda bu hayalim hiç gerçekleşmeyecek

Kızlar Ne Diyor 3

• Babanla ciddi ciddi konuşmalısın. Ne kadar çok istediğini anlatmalisin, güvenlerini sağlamalısin. Gerekirse ağla, zırla yap birşeyler ;) kolay gelsin :)

0|0
    0|0
  • Ben 3 yıldır yurt dışında okuyorum. İnan kütür farkılığı ok kadar fazla ki, bir yabancı ile evlenip mutlu olabilmek asla mümkün değil. Ne varsa doğup büyüdüğümüz topraklarda.

0|0
    0|0
    • bende yurtdışında yaşadım yaşamadım değil.. biliyorum kültür farklılığının ne demek olduğunu haklısınız.. en azından hayalimi gerçekleştirmek benim için yeterli olacaktır. keşke yapsaydım keşke oraya gidip okusaydım demek yerine iyi ki gitmişim hayalimi gerçekleştirmişim demek istiyorum

• En güzel hayallerimden ailem yüzünden Vazgeçtim. hepsi de çok masum hayallerdi ve olmasına ramak kalmıştı ailem hayir dedi ve bitti bazen çaresiz kalıyorsun sonra Anlıyorsun hayırlısı boyleymis diyorsun ve gerçekten daha güzel kapılar açılıyor emek artı olacağına inanarak başarıyorsun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...