Kadınlar geçmişten günümüze, Tanrıçalıktan bu hallere düşmesini neye bağlayabiliriz?

Eskiden tapılan kadınlara neden yakıngeçmişte böyle durumda?

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• din ayağına kadınları ezdiler
    kapattılar hem beyinlerini hem vücutlarını

1|0
    0|0
    • çok saçma. Eğer dinimizle alakası olsaydı zaten müslümanlık kadınların değerini gerekn sözlerle açıklıyor. Zaten müslümanlık diyorsan kadınları bu hale getiren müslümanlar değil zaten.)

Kızlar Ne Diyor 4

• Erkek hegemonyası... Güç, baskılar. Kadın gücünün farkında olamadı.

0|0
    0|0
    • Güç ve Baskı derken?

• Kadının doğurgan olması erkekler için korkutucu değil mi? Bence dünya üzerinde, insanlığa bahşedilmiş en büyük güç budur. Kim daha güçlü olmayı başarırsa o baskı kurar. Doğanın kanunu bu.. Kadın kendinde var olanı değil yavaş yavaş itaat etmeyi seçti. Erkekse erkekliği ile övünmeyi.

• Teşekkürler hiç bir temele dayanmayan iddia bu.
      Doğurganlık ile ne alaka hiç anlayamadım. Erkek ego manyası deseniz anlıcam.

• Geçmişte Hitit Uygarlığında Tavananna vardı, ülke yönetimine karışan kraliçe. Tavananna'nın kocası, yani kral, karısına ülke yönetimine karışma hakkı vermişti.

Günümüzde erkekler eşlerini öldürüyorlar.

Anlatabildim mi?

0|0
    0|0
  • bence biz kadınlar kendimizi değersizleştiriyoruz daha yapıcaklarımızın farkına bile varmadan çabalamadan kendimizi garanti olarak bir adam bulup sırtınızı ona yaslıyoruz bir zaman sonra oda bunu kullanıp bizi aşağılıyo kullanıyo vb biz kendimizi keşfedim kendi hayatımızı yaşamaya bilmiyoruz bence

1|0
    0|0
  • Çünkü erkekler bencilkestiler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• eğitim düzeyi yükseliyo hacı

0|0
    0|0
  • erkeklerin gözü açıldı

0|0
    0|0
  • Kadînlar ucuzlaştî kendileri yaptîlar.

0|0
    0|0
  • Kim la tanrıça :D

0|0
    0|0
  • Tanrıça deme bana bir hoş oluyorum. Düşmeyenler de var, bana da düşmeyen. Ahey Ohey aoç kalacam aoç

0|0
    0|0
  • kezbanlık...

0|0
    0|0
    • Daha net bir şekilde yorumlar mısın?

• İslama

0|0
    0|0
    • Saçma.

• biraz teolojik bilgin varsa saçma demezsin, tabi birazda tarih. günümüzde islam, tutarsızca uygulanıyor. istediğin kadar saçma de bilader.

Yükleniyor...