Yahudi hristiyan cennete girecekmi?

yahudi hristiyan ateist deist agnois filan feist bunlar cennete giricekmi?

0|0
18|16

En İyi Kız Görüşü

• hayır müslüman olanlar tek cennete gırer allaha sırk kosanlar cennet yüzü görmezler...

0|2
    0|3
    • evet kardeşim

• ne alakası var inanamamakla. müslümanlar iyi değiller sadece bunu söylüyorum. ben hristiyanım ve biz hristiyanlar siz müslümanlardan çok daha zeki çok daha insan sevgisi olan kişileriz. Tanrının bize gönderdiği dine göre yaşıyoruz. bizim cennete ya da cehenneme gideceğimize sen ve senin gibiler değil Tanrı karar verir

• @Hakan86 dostum sen kendi dinine bak isayı tanrılaştırmayı bırakın

En İyi Erkek Görüşü

• Kur'an'a göre gitmeyecek.

0|2
    0|2

Kızlar Ne Diyor 17

• Iman etmemişler giremez diye biliyorum ama tabiki allahın rahmeti bitmeZ

0|1
    0|0
    • Maide 72 Andolsun, “Allah ancak Meryem oğlu Mesih'tir” diyenler kâfir olmuşlardır. Halbuki Mesih demişti ki: “Ey İsrâiloğulları! Benim Rabbim ve sizin Rabbiniz olan Allah'a kulluk ediniz; zira kim Allah'a ortak koşarsa muhakkak ki Allah ona cenneti haram etmiştir ve onun varacağı yer ateştir; zâlimlerin yardımcıları yoktur!”[101]
      Maide 73 : Doğrusu, "Allah üçün üçüncüsüdür" diyenler küfre girmiştir. Oysa bir tek Allah'tan başka ilah yoktur. Bu iddialarına son vermedikçe, hakikati inkar eden bu gibilerin başına şiddetli bir azap gelecektir.
      Tevbe :30 Yahudiler "Uzeyr Allah'ın oğludur" dediler; Hıristiyanlarsa "Mesih Allah'ın oğludur" dediler. Bunlar, geçmiş dönemlerin ısrarlı inkarcılarının uydurduğu asılsız iddialara özenerek ağızlarında geveledikleri söylentilerdir; Allah kahretsin onları: nasıl da savruluyorlar!
      Şimdi Allah Bilirmi Bilmezmi?

• neyse kardeşim sen bıldıgını yap

• iyi gecelr teşekkür ederim bilgiler icin

• İslam dininde olmayanlar Şüphesiz zararda ve ziyandadırlar onların yaptıkları iyilik ve ibadetler boşadır. Buna benzer bir ayet vardı yalan olmasın araştırmak lazım. Kuran'ı Kerimde açıkca belli edilmiştir.

0|1
    0|0
    • islam dininde olanlar çok mu iyiler? kafa kesiyorlar, din yüzünden insan öldürüyorlar vs vs

• @Hakan86 o onların sorunu ben onlardan değilim. Öyle olan Müslümanlarda cezasını çekecek ama sonunda kalbinde en ufacık İslam dini inancı varsa cennetle müjdelenmiştir.

• @Hakan86 Kafa kesme kuranda geçmiyor hadislerde geçer sünnet diye öyle birşey asla yok muhammed 4 ayetini yanlış anlıyorsun kardeşim
      sen ilk önce sünnet olmaya bak tanrı ibrahime sünneti emrediyor siz yasaklıyorsunuz isa sünnetliydi domuz eti yemezdi tahrif incili daha tahrif ediyorsunuz

• Gidince görürüz

0|2
    0|1
    • Hesap günü sen ve senin giblerini görecegim

• Hayırdır cenneti mi tapuladın

• Garantilemedim senın gıbı kuran ayetiyle alay etmıyorum

• Yanacaksınız! :D

0|0
    0|0
  • Hayır Allaha inanmayan nasıl cennete girecek?

0|3
    0|1
    • Caktırma maide 72 73 tevbe 30 belli ediyor

• Kur'an sadece iman edenler yani musluman olanlar Islam dinine taabi olanlar cennete girer diyor
    Efendimiz sav de aynisini hadislerinde buyurmustur soylemistir
    ISLAM dini haktir diger dinler ya gunumuze kadar bozulmustur veya uydurma dinlerdir

0|1
    0|0
  • Takdir Allah'ındır bize söz söylemek düşmez

0|1
    0|0
    • sanada yazık bacım hiçmi araştıramdın

• Allah sözü zaten söylemiş bizim başkalarına siz söyle böyle olacaksınız demenin mantığı nedir kendi aklı fikri var zaten yaradanin da ne dediği belli ee insana neden kelam etmek düşsün?

• konuyu saptırıyorsun sende süphe içindesin neyse kardeşim bildiginizi yapın cennet bedava cehennem parayla

• Dostum muslumanın bile gircegi kesin degil :) ne hristiynlar var muslumandan daha cok musluman:)))

0|1
    0|0
    • Müslümanların cogu cehennemı boylıcak zaten kuranı kenara attıgı için

• Dostum demek istedigim sey su en saf en bozulmamıs kitap bizim kitabımımız ama biz gerekliliklerini gerine getirmiyoruz nefsimize agır gelyo diger dinlerin kitapları bozulmus kitaplar bunu bile bile dinlerine cok baglılar muslumanın dua etmekten utandıgını gordum ben ya. Yabancı dizi film izledigin de insanların dindar oldugunı goruyosun bizim milletimiz bırak tv ye esarpla cıkmayı tv de allah demesi bile elestirildi bnde bunu farklı bir cmleyle ifade etmek istedim

• Kitabı mukaddesin degişmedigini söyliyenler var incil tevrat zeburun cogu yeri degiştirilmiş kuranda olanların bazılarıda vardır
      kuranı okumadan müslümanlık kuransız müslümanlıktır anladım ne demek istedigin

• bu gidişle herkes cehennemi boylayacak

0|1
    0|0
  • Sence?

0|0
    0|0
    • Kurana göre giremez ama korkmuş islamı kafa kesiyor recm tarzı şeyleri düşünmüşse giremez

• Allahtan başka kimse bilemez

0|1
    0|0
    • Allahın oglu hanımı var diyor allah bilir yani

• Ben Allah bilir diyorum saf mısın? Ben bilirim mi dedim. Bunların hepsini bizde biliyoruz ama yinede Allah'ın takdirine kalmış bir şey. Abuk subuk konuşup Müslümanlık şovu yapma. Zaten senden çok var çevrede hadi başka kapıya git

• @Vaganfeminist fazla sert cevap vermıyorum kardeşim okumadıgın bir kitaba inanmamak cok sacma birşey

• Hyr Üzgünüm eğer Müslümanlığı bilip girmiyorsa olmaz eğer kötü öğrenmiş se de insanda akıl olduğu için araştırma si lazım yani hiç bir imkan yoksa mesul tutulmuyor

0|0
    0|0
  • Allah bilir

0|0
    0|0
    • Allah söylüyor zaten ama sen gene allah bilir diyorsun kuranı okumaya bak

• iyilik yaparsa gitmeli bence

0|0
    0|1
    • ozaman neden hristiyan olmuyorsun?

• Kurana inanmıyan herkez kafirdir asla cennete giremez
      kuranı duymamışsa korkmus asıyor kesiyor diye müslüman olmadıysa girme şansı olablir ona bişi diyemem senın gıbı bılıpte dinden dönerse ahirette amelleri bitmiş olur vesselam

• hayirlisi olsun o zaman

• İslamiyet öncesi bir durum ise olabilir lakin İslamiyetten sonra ise katiyen hayır.

0|0
    0|1
    • İslamiyet Hz. ademden beri var ;İBrahim Nuh İsmail İshak İsa Peygamberler Müslümandı
      evet belki duymamış ya da asıyor kesiyor diye korkup olmamısa olblir

• Allah bilir.

0|0
    0|0
    • kuranı oku allah bilir deme !

• Allah bağışlayıcıdır kuran da bu da yazıyor

• dinden dönen öldürülmez kendibilir ama bütün sevapları biter
      sen buk afayla devam edersen hristiyanlıkta allahın dini
      hiristiyan olıyım dersin
      kuranda yazıyo ama allahın oglu var derse şirke girer

• Çok ironi bir soru olmuş. Müslümanların gireceği ne malum?

0|0
    0|0
    • Müslümanların hepsi giremicek zaten kuranı okumadan inanmak kuransız müslümanlıktır

• uymuyo olabilir ama saygı duymak ZORUNDASIN. ben nasıl sana saygı duyup karşılıklı adam akıllı tartışma içine giriyosam sende edebinle adabınla saygı duyucaksın kardeşim zorundasın.

• evet saygı duymak zorundayız haklısız

Erkekler Ne Diyor 15

• Yok , onlar spor olsun diye kiliseye sinagoga falan gidiyorlar...

3|1
    0|1
  • girmez allah ijanipda peygamberi inkar etmek mantiklimk birde ustune full zina

0|1
    0|0
    • Maide 72 Andolsun, “Allah ancak Meryem oğlu Mesih'tir” diyenler kâfir olmuşlardır. Halbuki Mesih demişti ki: “Ey İsrâiloğulları! Benim Rabbim ve sizin Rabbiniz olan Allah'a kulluk ediniz; zira kim Allah'a ortak koşarsa muhakkak ki Allah ona cenneti haram etmiştir ve onun varacağı yer ateştir; zâlimlerin yardımcıları yoktur!”[101]
      Maide 73 : Doğrusu, "Allah üçün üçüncüsüdür" diyenler küfre girmiştir. Oysa bir tek Allah'tan başka ilah yoktur. Bu iddialarına son vermedikçe, hakikati inkar eden bu gibilerin başına şiddetli bir azap gelecektir.
      Tevbe :30 Yahudiler "Uzeyr Allah'ın oğludur" dediler; Hıristiyanlarsa "Mesih Allah'ın oğludur" dediler. Bunlar, geçmiş dönemlerin ısrarlı inkarcılarının uydurduğu asılsız iddialara özenerek ağızlarında geveledikleri söylentilerdir; Allah kahretsin onları: nasıl da savruluyorlar!

• Ben tüm organlarımı bağışladım. Kemiklerim de toprak altına cennete de cehenneme de gitmiyorum, dünyada kalıcak kemiklerim.

0|1
    0|0
  • Hayır, kesinlikle giremeyecek ancak iman edenler girer Allah c. c cennetine

0|1
    0|0
  • Arkadaşlar şöyle aciklayayım önce bir cennet cehennem olayı yaşanacak snra herkez çıkacak cennettekiler acaba bisey mı oldu da çıkardı Rabbim diyecek cehennmedekilerde acaba affettidemi cikardı diyecek işte asıl mahşer asıl kıyamet o zaman snra kiyamett n snra cennet cehennem için sırat köprüsü düşen insanlar ya Muhammed diye bagiracak hz. Muhammed ümmetin. bni çağırıyor yardıma koşarken cübbesinden Cebrail as tutacak izin verilmicek taht var cennette onlara oturacak insanlar ver mertebe hz. Muhammed kesin biliyorsunuz neden sizde olamyasiniz bu arada cezasını çeken insanlar ceza bitiminde cennete girecek ama alnında bisey olck cehennem den çıktığını anlicksniz

0|0
    0|0
    • kurana göre cehenneme giden daha cıkamaz peygamber şefaat edemez

• Ve havle Vela kuvvete illa billlahi azim

• La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim klavye beni rezil eder...

• Asıl sorulması gereken soru öz kızı babasına helaldir diyen ve bilgisayarında çocuk p*rnosu çıkan Diyanet başkanı cennete girecekmi o girerse herkez zaten girecektir.

1|1
    0|0
    • Uydurma acıklama yaptı öyle bişi yok diye

• Bu ülkede reddedilmeyen üstü ortulmeyen ne var allahini seversen.

• Nerden bilelim ya girmez heralde sonuçta kurana inanmıyor :)

0|0
    0|1

• kuranı okursan cogunun giremicegini bilirsin

• Sen hala kendini bilmez bilmez konuşma nerden biliyosun okumadığımı beraber mi yaşıyoruz?

• hayır kıyamet vakti örnegin hristiyanlar icin Hz. İsa gelip onları müslümanlıga davet edicek müslüman olanlar kurtulacak ama inanmayanlar azap cekicek. İnşAllah dogru bilgi veriyorumdur yanlıs hatırlamıyorumdur

0|0
    0|0
    • Hz. isa gelmicek asla öyle bişi olmıcak hz. isa vefat etti gökte filan degil

• arastırmadan yaptıgın yorum icin teşekkür ederim bb

• ateist cennete girer mi lan? adam Allaha inanmiyo zaten. mumkunu yok. Allah boyle bişeye izin vermez.

0|0
    0|0
    • ihsan eli açık giricek diyor ateistler cogu gelenekciallaha inanır nefret ettigi için inanmadıgını söyler

• Öyle birşey yok. ALLAH şirk koşanlar cennete göremediği gibi cehennemden çıkmayacak
      Ayet 2:98 - Her kim Allah'a, Allah'ın meleklerine, peygamberlerine, Cebrail ile Mîkâil'e düşman olursa, iyi bilsin ki, Allah da o kâfirlerin düşmanıdır.

2:104 - Ey iman edenler! "râine" demeyin, "unzurna" deyin ve iyi dinleyin, kâfirler için elemli bir azap vardır.

2:105 - Ne Kitap ehlinden, ne de müşriklerden hiçbiri, size Rabbinizden bir hayır indirilsin istemez. Allah ise, üstünlüğü, rahmetiyle dilediğine mahsus kılar ve Allah çok büyük

• evy

• islamiyet öncesi musevi ve hristiyanların ne suçu var peki? hak din geldi de onlar mı iman etmedi? islamiyet geldikten sonra islama inanmayanlar cennete giremeyecek...

0|0
    0|0
    • Allah katındatek din islamdır ali imran 19 oku bakalım hz. ademde islamı anlattı

• islamdan sonra diyorum dostum islamiyet öncesi bir düşün bakalım hangi dinler vardı? boş boş konuşuyorsunuz anca...

• cahilmisin kardeşim?

• Hiçbiri girmeyecek çünkü öyle bir yer yok.

1|0
    0|0
  • Pok gircek şirk koşan kimse cennete giremez hak din İslam'dır !

0|0
    0|0
  • peki zeki muren de bizi görecek mi?

0|0
    0|0
  • fetullah girerse onlar da girer

0|0
    0|0
  • bence tüm iyi insanlar cennet denen yere girebilir. diğer türlü ben tanrının varlıgını o an inkar ederim. müslüman değilim.

0|1
    0|1
    • bakış açısı meselesi. eğer öncelikli olarak iyi insan olmak değilde iman etmek için bu dünyaya gönderilmişsek 1. ci kural iman etmek olur.

• dostum sana doğru veya yanlış demedim. ama neden tanrı bizi iyiliğimize göre değilde imanımıza göre yargılıyor demek saçma olur. eğer doğruysa bu onun bileceği bir iş. bencede iyi insanlar cenneti hakediyor.

• yine şöyle bişey var diyelim sen namazında niyazında bir adamsın. diğeri de çok iyilik yapmıs tertemiz bir insan iman nasip olmamıs diye yanıyor acı çekiyor ve sonsuza kadar acı çekme durumunda kalacak.

bakıs açın değişmez mi? hala sevmeye devam edebilir misin

Yükleniyor...