Irkçılık hakkındaki fikirleriniz neler?

Irkçılık, ırk ayrımı gittikçe artıyor. Sizin bunun hakkında ki düşünceleriniz nasıl, size göre iyi birşey mi veya kötü mü fikirlerinizi öğrenmek istiyorum 😃

0|0
15|23

En İyi Erkek Görüşü

• Irkçılık bir hastalıktır

1|2
    2|1

En İyi Kız Görüşü

• Kötü tabiki. Dil, din ve ırk ve hatta tür ayrımına bile karşıyım. Canlı olan herşey saygıyı hakeder.

1|2
    1|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Ya ırkçılık kelimesine kullanarak ırkçılık yapan zatı muhteremlerinde olduğu bir dünyada yaşadığımı düşünüyorum ırk kelimesi çok sömürüldü kullanıldı hatta başka ırka hakaret söylemi olarakta kullanıldı yazıldı çizildi ne bileyim bana saygı duymayana bende saygı duymayan kafasındayım

1|1
    0|1
  • bence cagimizin hastaliklarindan birisi irkcilik daha once bunu savunanlarin. baslarina neler geldi ders almiyorlar

1|1
    1|1
  • Artık vatan seviyorm, Türküm demek falan ırkcılık olarak adlandırılıyor. Eğer böyleyse hiç kötü bir şey değil. Ama kimsenin doğuştan ten, ırk olarak kimseye üstünlüğü yoktur kardeşim. Üstünlük takvadadır.

1|0
    1|1
  • Tamam tabikide iyi birşey değildir, fakat şunuda söylemek zorundayımki ''Türk olan birisi ırkçı olmak zorundadır'' bizi tarih boyu kimse sevmedi, hep bitirmeye çalıştı hala daha sevmiyorlar, sırf çoğunluğu müslüman bir toplum olduğu için özellikle ve tarihsel sebeplerden dolayı Avrupa Türklerden hiç haz etmez kendimizi kandırmayalım.

Bakın bir çevrenize Türkiye kiminle dost? Sorarım? Hangi Avrupa ülkesiyle dost? Onlarıda geçtim komşularıyla iyi geçinebilen bir ülkemi? Her sene Yunan botlarıyla Egede taciz ediyor birbirini bizim botlar, Suriyenin hali ortada, İran piskopat, Ermenistanı zaten biliyoruz. Avrupalılarıda biliyoruz, bir Türk olarak biz daha fazla kenetlenmeli ve milliyetçi olmalıyız, gerekirse ırkçı bile olmalıyız çünkü onlar bize karşı öyle.

Heleki zaten şu malum unsur yok mu Türkiyede, o hainlerinde icabına bakmak gerekirmiş zamanındada birdakahi yüzyıla artık.

0|0
    0|0
  • sorduğun soruda ki cevabı bile bile bunu yapıyosun ya şimdi sana karşı bir ayrımcılık için de bulunasım geldi :)

1|0
    0|1
    • Dostum ben ırkçılığa karşıyım fakat herkesin fikirlerini öğrenmek istedim

• Bilemiyeceğim ve de görüşlerinden utanıyorlarsa söylemeye çekiniyorlarsa farklı birşey söylüyorlarsa ben buna saçmalık ayrıca karaktersizlik derim insan savunduğu fikrin düşüncenin arkasında olmalı ve çekinmeden açıkça dile getirmeli bence

• nerdeee o dediklerin tıs cıks yani :)

• İnsanı insan oldugu icin degerlendirin

1|0
    0|0
  • Dinimiz yasaklamis fazla söze gerek yok. Fakat müslüman olup kuralları Türkler 1 , islam 2 olanda var Türkler kutsaldır diyip kendilerini diyer irklardan üstün tutup herşey yaratilistan onlara bahsedilmis gibi davrananda var halbuki atalarımız goktanriya, samanizme inanıyordu.

0|0
    0|0
  • bana ırkçılık yapana çiçek uzatmam.

1|0
    1|1
  • Irkçılık lanetlenmiştir ve İslâm dan uzak olan acizlerin yaptığı övünçtür.

1|0
    1|1
  • drogbaya bir kere cok sinirlenmıstım negro demıstım genelde ırkcı değilim

1|0
    0|1
  • ırkçılık değil bizim yaptığımız..
    Vatan sevgisi ! bayrak sevgisi !
    Bu vatan misak-ı milli bu vatanı bayrağı ya seveceksin ya da sktr olup gideceksin ırkı önemli değil insanlığı önemli !
    ya sev ya terket..

1|0
    0|1
    • Evet dediğin gibi insanlık önemli ama sadece kürtler ele alınıyor

• evet chp li milletvekilleri var mesela gidip pkk mezarını ziyaret ediyor.
      tecavüzcü Türk olan var oda vatan hainiyle eş değer gözümde..
      ne diyorum ırk değil benim ayrımım hain şerefsiz haysiyetsiz herkes bu vatandan gitmeli.

• şu eksileyende ya vatan haini ya da tecavüzcü m'k pezemekleri..

• çok ilkel bir şey

1|0
    0|1
  • Milliyetçilik fikri genel çerçevede emperyalist , küresel güçlerin pompaladığı bir düşünce tarzı.. Tıpkı din gibi..

0|0
    0|0
  • İnsanlar arasında; din, dil, ırk ayrımı yapmıyorum.

0|0
    0|0
  • Milliyetciyim Irkciyim Faşiştim. var mı ötesi? çunku Türk ün Türk den başk dostu olmadiqini gördum okudum ögrendim... irkciliqım ulkem sinirlari icerisinde geçerlidir

0|0
    0|0
  • Irkçıyım Yunanı, ingilizi, ermenyi, arabı sevmem

1|0
    0|0
    • Çin ve ruslarda var :)

• @coldsun_ tamam ben de ekledim listeme iki ülkeyi daha ☺

• hmm iyi yaptınız :)

• İrkciyim bne turkum Allah turkleri korusun

1|0
    0|0
  • Irkçılık yapanı Allah lanetlemistir tehlikeli bişeyi. Sonuçta adı insan onuda Yaradan aynı benide

0|1
    0|0
  • Hiç bir ırk üstün değildir diğerlerine göre lanet olsun ırkçılığa

0|0
    0|0
  • Ne ırkçılığı?

0|0
    0|0
  • Ben sevisiyorum savasmaya karsiyim kurt turk laz fark etmez sevismek guzel iyi geceler

0|0
    0|0
  • iyi birsey bnce türkün türkten başka dostu yoktur

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 14

• Irkçıyım ama siyahilere karşı değil ülkeyi bölmeye çalışan insan toplumuna karşı.

1|1
    0|2
    • Bak şimdi genel de Kürt ayrımı yapılıyor iyi kürtler olabileceği gibi kötü Türkler de olabilir bence iyi insan ve kötü insan ayrımı yapılmalı

• ülke bölmek isteyenleri kürt diye ayiramazsiniz.. PKK ayri kürt ayridir. şu an sen genelleme yaptin soran arkadasim.

• @Prinsessen kürt diye ayırmadım zaten direk Kürt diye bişey demedim genel olarak Kürt ayrımı oluyor bunu herkes farketmiştir o yüzden öyle dedim

• Irkçılık saçmalığı dibi

1|1
    0|0
  • kotu bir sey..

1|0
    0|0
  • İyi birşey değil

0|0
    0|0
  • Bence olmalı

0|0
    1|0
    • Her insan elbellete ki kendi ırkını daha Çok sever ama bu diğer ırkları ezip küçümseyecek ayıracak hale gelmemeli

• Her insan aynı değildir. bir insan Türk değil diye direk kötü gözle bakılmamalı

• O gözle bakıyorum dedim mi? Benim ırkçılığm belli bir ırka karşı sadece tek bir ırka o kadar.

• Onlar Kürdüm dedi kardeş olduk ben Türküm dedim ırkçı. Evet öyleyim ırkım Türk o halde Irkçıyım

1|1
    0|0
  • Irkiciliktan kastin ne ona bagli. Vatanimizi seviyoruz, koruyoruz, sahip cikiyoruz diye irkci oluyorsak ne mutlu Irkci Türküm diyene <3

0|1
    0|1
  • ''ırkçılık ideolojik bir düşünce değil psikolojik bir hastalıktır''

0|0
    0|0
  • Vallahi benim arkamdan iş çeviren insanlar varken günahsız yere insanlar ölüyorken ırkçı değilim diyemem çünkü uzun zaman önce saygı bitti

0|0
    0|0
  • Nasıl iyi bir şey olabilir ki!

0|1
    0|0
  • Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin

0|1
    0|0
  • Kotu bsy iyice artsn sen o zaman gor cok kitu bsy

0|0
    1|0
  • ırkçılık derken kürtler hakkındamı pkk hakkındamı kürtler üstünde ırkçılığa karşıyım ama pkk hakkında gebersinler soyları kurusun ve her kürt pkk lı değildir

0|0
    0|0
  • ben hayatta iki şeyden nefret ederim; bir ırkçılar, iki zenciler :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...