Osmanlıyı sevenler neden seviyorsunuz sevmeyenler ise neden sevmiyorsunuz?

Ben osmanlıyı sevmiyorum hepsi bir çok kadın alma zevk derdinde taht için kardeş kardeşi, baba oğulu öldürmüş işte şimdidide efsane diye yazıyorlar. Her neyse sorum hala geçerli neden seviyorsunuz veya sevmiyorsunuz?

Güncellemeler:
Şu ecdad dizilerden öğreniliyor diyen tarih bilmeyen cahiller bu saydıklarım tarih kitaplarında da yazar. Süleymanın oğlunu öldürmesi kardeşin kardeşini boğdurması siz fazla cahil kalmışsınız
Hatta şunu da söylim okuyunda öğrenin ahmed zamanına ekber ve erşed sistemi getirildi artık kardeş kardeşi öldürmesin diye bakın öğrenmiş oldunuz

0|0
12|23

En İyi Erkek Görüşü

• senin söylediklerini tekrarlamama gerek yok ayrıca tüm dünya tarafından barbar olarak tanınan, insanların korktuğu (bununla övünüyorlar bir de), en büyük kaynağı savaş olan, küçücük çocukları ailelerinden alıp yetiştirdikten sonra ailelerini öldürmeye gönderen, bilime ve modernliğe son derece karşı olan, kadınlara en ufak değer vermeyen ve kadınları aşağılayan igrenç bir devlet sevecek çok az yönü var bana göre

3|0
    1|1
    • Aynen kadınlar 2. meşrutiyet ilanından sonra bile oy kullanmadı bu kadar değersiz görüldü

• canım=gerı zekalı

Erkekler Ne Diyor 22

• Osmanlı cihan imparatorluğu kurmuş ve bu topraklar içersinde daha önce görülmemiş bir adalet uygulamıştır. Irkcılık yapılmadan her ırktan insanları kardeşce bir arada yaşatabilmiş bir hükümdarlıktır. Günümüzde bile çoğu ülkelerde ve kendi ülkemizde ırk sorunları yaşanırken osmanlı bu yönetimi koca bir cihan imparatorluğunda başarmıştır.
    Sevgi saygı hoşgörü merhamet ve vicdan gibi kavramları daha çok benimseyen bir yönetim.
    Ve malesef günümüzde Avrupa tarihine sampati duyarlarda osmanlıyı sevmezler. Osmanlı harem kavramı ve oğul öldürme gibi şeyler yüzünden sevilmez. Ama kimse o sampati duyulan avrupa tarihinde ortak oluşturulan haçlıların ne gibi iğrençlikler yaptığından kimse bahsetmez ve hükümdarlarının neler yaptığından. Osmanlının yaptıkları onlarınkinin yanında hiç bişeydir. Her ülkede milliyetcilik olgusu inanın bizimkinden daha çok yaşanmaktadır. O özenilen avrupalılar kendi tarihlerinde binlerce iğrençlikler olmasına rağmen kendi tarihlerini severler kimselerede laf söyletmezler. O sadece bizde var :) kendi tarihimizi gömer onlarınkine sempati gösteririz. İyide olsa kötüde olsa atalarımızdır ve tarihimizdir sahip çıkalım..

0|0
    0|0
  • Sağcıları sevmiyorum ben... Devlet tabelası ne olursa olsun, ilerici aydın , demokrat insanlar olsun yöneten...

0|0
    0|0
  • bu bir gelenektir ailen solcu ise solcusundur osmanlı düşmanısındır ailen sağcı ise sağcısındır osmanlı aşığısındır
    70 küsür milyon insan içerisinden objektif yaklaşıp merak edip bu osmanlı nedir sağ nedir sol nedir diye araştıran insan sayısı ise 7 bini geçmez

1|0
    1|0
  • sevdiğim yönleride var sevmediğimde kardeş katli meselesine şu noktada hak veriyorum fatih kardeş katlini yasalaştırmasa ikinci bir fetret devir çıkıp taht padişahsız kalabilir bu yüzden osmanlı çöküşe geçip düşman devletlerde osmanılya saldırıp osmanlı halkı perişan bir hale düşerdi yani halkı perişan sefil olmasın diye ödenmiş bir bedeldir aslında

0|0
    0|0
    • saltanat tabiki çok yanlış bir şey ancak o dönemin koşullarında başka bir yönetim şeklide imkansız gibi bir şey

• Yüzyıllarca adalet dağıtmış bir devlet balkanlar ortadoğuda hatta dünyada yıkıldığından beri kan gövdeyi götürüyor

1|0
    0|0
  • Osmanlı çünkü ecdad ne yaparsa yapsın sevilmezmi ben böyle dedim de kötü bişey yaptığını kastedmedim mesela osmanlının egemenliğinde yaşamış afrika ülkelerinde bir sürü osmanlı tarafından oralar kalkındırmak amacı ile bir sürü şeyler yapmışlar ama gavurlar her zaman yakıp yıkıp yiyip sıçmakla geçinmiş ben neden sevmeyeyim canım ecdadımı sevmeyeninde bir yarası vardır

1|0
    0|0
  • olmasaydı olmazdınız
    eğer kardeşlerini ödlrümeseydi osmanlı 100 yıl bile dayanmazdı
    cok eş olayına gelince özel hayatı kitaplat vs yazmaz
    barbar diyosan orta asya türklerinede barbar diyolardı ve senin dedelerinde barbardı o zaman

0|0
    0|0
  • Muhteşem yüzyıl'ı seyretmeyin Ertuğrul'u seyredin saçma dizilerle osmanlının ismini Mahvediyorlar Harem de ha bire Seks var Ertuğrul da Dirlik birlik var

0|0
    0|0
  • İşte sen bu kadar aptalsın ! İngilizler lehri kuşattığında kaşıkçı elmasını değil tarih kitaplarımızı çalmışlarsı. Star tv de gördüğün değil osmanlı. Osmanlı zaten senin soyunda olamaz ya

1|0
    1|0
  • bunu burdan alin muhtesem yuzyili izleyip gelmis. Koskoca osmanli dunyaya hukmetmis bir imparatorlugu kadina sigdiran bos bir kiz akli

0|0
    0|0
  • vallahi o konu çok karışık ama kaç asırdır büyük bir imparatorluk allaha inanarak bukadar büyümüş sonda gelen padişahların hataları yüzünden devlet gitmiş

0|0
    0|0
  • geçmişimdir severim

0|0
    0|0
  • evet bir muhtesem yuzyil maduru daha 👏

0|0
    0|0
  • sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Nesil ecdadını dizilerden öğreniyor , vay hallerine.

1|0
    0|0
  • ben sevmiyorum osman diye isim olmaz

0|0
    0|0
  • Türk oğlu Türk olduğum için SEVMİYORUM

0|0
    2|0
  • Dedelerimiz cunku severiz gecmisimz onlar bizim atalarimz

0|0
    0|0
  • osmanlının a q

0|0
    1|0
  • iğrençlikleri olan şeyleri sevmem

0|0
    2|0
  • Evet evet Mustafa Kamal
    Kimseyi öldürmeden iktidara geldi.
    İstiklal mahkemesi kurulmadi.
    Ali Şükrü öldürülmedi...
    Evet evet...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Taht maht öldürme işlerini umarım rezil muhteşem zırtı pırtı dizilerinde görmemişsinizdir. Seviyorum çünkü gücümüzün farkındaydık. Hayranım hatta. Rica ediyorum o çok kötü dizileri izlemeyin izlettirmeyin. Osmanlı saray yaşantısından çok daha büyük bir devletti. Müslümanlatı koruyan bir devletti. Umuttu. Halifelik vardı. Yavuz Sultan Selim ilk osmanlı halifesiydi. Sevmeye sebep değilde nedir? Fatih Sultan Mehmed peygamberimizin (sav) övgüsüne mazhar olmuştu. Osmanlı yüce bir devletti. Abdülhamid Han'ın zekası. Dedelerimiz olmaları insana gurur ve şükür veriyor. En azından soyumuz sopumuz belli. Hamdolsun.

1|0
    0|0
  • Osmanlıyı seviyorum çünkü onlar benim ecdadım. Çoğu atılıp tutulan palavralara da inanmıyorum. Mutlaka aralarında kötüler de vardır ama iyileri ben kabul ediyorum.

1|0
    0|0
  • 2dizi izleyip kadin duskunu deme tarih kitabini ac oku ama ders kitabi acarsin sen simdi az arastir osmanli tarihini cok severim okadar kadinin olduu yerde butur seyler olucak arastirmadan tyorum yapman cok sacma evet cahillik yuzunden toprak kaybedildi ama gecmisin o senin

0|0
    0|0
  • sen çok muhteşem yüzyıl izlemişsin sanırım. yaptıkları şeyleri tasvip etmeyebilirsin ama kalkıp da atalarıma hakaret edemezsin. her neyse, ben Fatih'in nesliyim!

1|0
    1|0
    • anlıyorum :D git araştır ben muhteşem izlemedim diyorum kız kalkmış hala ne diyor

• gizli gizli gizli, osmanlıya hayran oluşum her yaptıklarını tastiklediğim anlamına gelmez, hmm sanırım tarih değil önce biraz mantık dersi almalısın. ;)

ha kimin torunu olarak bu saçmalığı yürütüyorsun bilmem ama burada namın yürümez.

• hahaha tamam abla :D:D:DD:

• Devami gelseydi cok iyi olurdu cunku bazi topraklar hic kuru kalmiyor aurca yaklask 700 yl hukmetmis :) bu arada eig sectigin brnrlsn hdpliydi yanls hatrlamyrsam yani turk dusmani pkk destekcisinin boyle br cevap vermesi normal sendr sanrm chplisn dizi izlemeye devam edin dizinin basinda bile kurgu oldugunu soylerken senin gibi kitap almaya usenen okumaya usenen insanlarin bunu tarh dye kabullenmesi cok normal kosem sultani hic sevmem ben eger kosem olmasaydi hersey cooooook farkli olabilirdi

0|0
    0|0
    • Senin kafanda Osmanlı'yı sevip sevmeyenler chp ya da hdp li mi oluyor ben parti tutumuyorum ve o güncelde yazanlar tarih kitaplarında yazıyor zaten?

• Ben sana yazmaaaaa demiyo muyummm? Yazmasana bana cik gizliden engellycem seni rus hastası yaa

• Sen beni ancak engellersen sustursun atarlı kezban

• Vah canımmm sen okuduğunu çok yalnış yorumlamışsın

1|0
    0|0
  • Osmanlıya Bayılıyorum fakat Kardeş katlı olmasaymis su an Osmanlı hala duruyormus
    Ama o osmanlı çok kudretli ve güçlü bir devletti su an hala devam etseydi Dünyada Rusya ABD gibi devletler kalmazdı Osmanlı Dünyaya hüküm ederdi! Ayrıca bir arkadaşımızın söylediği çok saçma Kadına değer verilmiyor değildi Kadın Saltanatı diye birşey vardı Valide sultanların Hasekilerin önünde ediliyorlardı

0|0
    0|0
  • Adamlar kitalara hakim olmuşlar dediğin şeye bak. Osmanlı'yı seviyorum Osmanlı torunuyuz evelallah

1|0
    0|0
  • düşündüğün gibi değil hiçbiri kadın peşinde gezmiyordu bence dizi izlemek yerine başka kaynaktan oku o zaman anlarsın.

0|0
    0|0
  • Osmanlının sevdiğim yönlerşde var sevmedigim yönleride

0|0
    0|0
  • Tarihe tek pencereden bakmamak lazım her donemin kendine gore bir akısı var.

0|0
    0|0
  • Çok dizi izleme sen

1|0
    0|1
    • Tarih dizilerini bir kere bile açmadım ama gidip okuyunca yanılmadığımı anlıyorum senin aciz fikrini sormadım niye sevip sevmediğini sordum

• Aciz olan sensin

• Osmanli zamanina bir bak. kaç tecavúz olayi, hirsizlik, terör örgütü kurmayi birak. Devlete baş kaldirmanin cezasi neymis? bir bak bakalim? Osmanliyi yanlis yunluş anlatip durmayin insanlara. okumussun millete ahkam kesiyorsun. tecavuz olaylarina bak Osmanli devrinde 1923 Tc kuruldugundan bu yana tecavuz vakalarina bak? cok okumuşsun gerçi bunuda bilirsin. özgecan arslan. tecavüz edildı öldürüldu Allah rahmet eylesin. Osmanli devrinde bu yktu yok. bunu o aklina sok artik. senin anlattiqn Osmanli degl. Her Devletin bazi hatalari olabilir. buna itirazim yok. ama sen Osmanli nin sadece kusurlarini görúp eleştiriyosum tarafsiz deglsn. o zaman bende olumlu yönlerini konuşurum kusurada bakma

Yükleniyor...