Yalnızken nasıl mutlu olunur?

Yalnızken dediğim bekar anlamında değil. Yalnızlık işte. Seni gerçekten anlayacak birlikte vakit geçireceğin birinin olmaması.

Ben yıllarca yalnızdım ama bu bana çok normal geliyordu. Zaten her insan böyle yaşamaz mı? Evden okula/işe, ordan eve gelirsin. Kendine vakit ayırırsın. Arada etrafındaki insanlarla biraz takılırsın falan. Başka ne olacak ki? Gerçekten böyle düşünüyordum. Sonra hayatıma yeni insanlar girdi. Gerçek arkadaşlarım oldu, beni gerçekten anlayan dostlarım oldu. Belki bu size garip gelmiyordur ama ben müthiş bir aydınlanma yaşadım. Tesadüfen hayatıma giren insanlara değer verebiliyormuşum? Diğerleri bunun farkında mıydı acaba? Sınıfımda sürekli birlikte takılan iki kız vardı. Onlar da mı birbirlerine değer veriyordu? Vay be bu zamana kadar nasıl farkedememişim.

İşte bokluk burada başlıyor. Hiçbir insanı tamamen sevemezsiniz. Mutlaka en sevdiğiniz insanın bile gerçekten nefret ettiğiniz özellikleri vardır. Ve sizi en sinirlendiren, kalbinizi en çok kıran insanlar en yakınlarınızdır. Bu zamana kadar hiçkimsenin söylediği sözler benim içime oturmadı. Hiçkimsenin söylediği sözleri çok takmadım. Hiçbir zaman bu kadar depresif olmadım.

Yalnız olduğum zamanlara dönmeye çalışıyorum ama bir kere değer vermeyi ve verilmeyi öğrendim ve hayatımda eksikliğini hissediyorum. Yalnızlığı doruklarına kadar hissediyorum. Herkese karşı nötr olduğum ve bunun çok normal geldiği zamana dönemiyorum artık.

Yalnızlığın iyi taraflarını söyleyin. Yalnızken nasıl mutlu olunur?

0|0
27

En İyi Erkek Görüşü

• Valla içimi dökmüşssün sanırım yalnzlığı benim kadar tatmamşsndır.. iliklerime kadar.. Söylediklerinde "en sevdğin dostunun bile sevmedğin bir yönü vardır"demişsin buna katılmıyorum.. en srvdğm dostum benim binevi idolümdür.. neyse yalnzken seni ne mutlu eder sorusuna gelincede..
    Bnce hobilerini yapman.

0|0
    0|0
    • katılmıyorum emin ol sevmediğin özellikleri göreceksin. ben 2 sene sonra görmeye başladım mesela

• aşk meşkle dostluk arasında çok fark yok. sevgilinin dosttan farkı artı olarak cinsel aktivitelerde bulunmak bence.
      benim takıldığım bir sürü insan var ama gerçekten değer verdiğim ve bana değer veren kimsem yok. ben birini bulmak istemiyorum, bu şekilde mutlu olmak istiyorum

• O zaman sen takıntılısın, ya da çevrendeki insanlar gerçekten kalitesiz..
      Aşk meşle dostluğun arasındaki ince çizgi. ise biriyle bir ömür boyu aynı şeyleri paylaşırsın, diğeriyle ise evlenirsen bir ömür boyu aynı şeyleri paylaşırsın.. unutma dostun en iyi dostun olsada ondan gizledğün şeyler olabilir ama evli olsan eşinden birşey gizleyemezsin.. tabi bu günümüzde böyle olmasada, olması gerekendir

En İyi Kız Görüşü

• Benim yalnızlık seruvenim birkaç ay öncesine dayanmakta.. Gayet de mtlu oluyorum çünkü ailem var, hedeflerin hayallerim var.. O yalancı iki yüzlü menfaatcilerin cirkefliklerini görmüyorum onlardan uzagim ve bu beni mutlu ediyor fazlasıyla..

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 6

• 24 yaşindayim. 24 senedir yanliz yaşarim. içimde bir derdim olursa. qiderim bir köşeye oturur anlatirim. kendi kendime. qidip kimseye anlatmam. herşey menfaat oldu, ben yanlız dogdum yanliz yaşicam yanliz ölcem.
    kendımi iyi hissetmek için kendimi motive ederım.
    mutlulugu Allah belirler, insanlar degl.

0|0
    0|0
  • sonuna kadar okudum ama yanlis anladim seni herhalde bende 2 senedir ailemden ayrildim yanliz yasıyorum ara sira ailem geliyor yanima cok rahatsız oluyorum yanlız iken pijama atlet istedigim filmi seyrediyorum hesap verecegim kimse olmuyor surekli film seyrediyorum, oyun oynuyorum ya da deniz kenarına gidip termostan cayımı iciyorum gibi

0|0
    0|0
    • Dedim ya. seni anlayacak sana değer veren ve senin değer verdiğin herhangi bir insan olmaması

• birşeyler üreterek ama insan illaki insan refakatinin sıcaklığını arar

0|0
    0|0
    • evet çok kötü bir şey... bana çok zarar veriyor. gerçekten hiçkimsem yok.

• etrafımdaki herkes arkadaşım zaetn ama öylesine takıldığım insanlar. dostum yok.

• zaten insanın oturup konuşabildiği, dertleşebildiği, duygularını paylaşabildiği bir kaç dostu olur. fazlasına da gerek yoktu kanımca. önemli olan bu tür dostlukları kazanabilmek ve kaybetmemek

• Çok güzel betimlemissin etkilendim ona bende çare bulamadım

0|0
    0|0
  • Mutlu olmak için sebep aramaktan vazgeçince.

0|0
    0|0
  • Bazıları bilerek bazıları istemeyerek yalnızlığı tercih ediyor mesela benim gibi...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Seninde söylemeye çalıştığını gibi yalnızlıktan zarar gelmiyor, o sana diğer arkadaşların gibi kazık atmiyor, ama yalnızlık bir yerden sonra sıkıcı oluyor cevrendeki pozitif insanlara bakıp ozeniyorsun. Neden sosyal olamadığını düşünüyorsun. Bende yaşıyorum bu durumları yazdığını kendimle yakın buldum.

0|0
    0|0
    • anladığını hiç sanmıyorum. bunun sosyallikle asosyallikle alakası yok. etrafımdaki herkes benim arkadaşım. yine bazılarıyla dışarı çıkarım ama öylesine işte. sadece takıldığım insanlar. gitseler üzülmem, hatırlamam bile. onlar da benim için öyle hissediyorlar. değer vermek tamamen farklı bir olay

Yükleniyor...