Mısır piramitlerini cinler yapmış olabilir mi?

Tartışma sorusu değildir dilerseniz tartışalabiliriz orası ayrı tabisi

Günümüz teknolojisi ile dahil bir benzerini yapmak mümkün değilken asırlar önce gerçekleştirilen bir olay ve dünyanın 7 harikasından biri kabul ediliyor

fikriniz yok mu?

Güncellemeler:
Türkerkeğii

0|0
8|11

En İyi Kız Görüşü

• neden olmasın.. Hz Suleyman zamanında zaten ınsa ıslerıyle cok ugrastılar.. Allahualem..

0|1
    0|0
    • Sonunda beni anlayan biri :) Tabi kesin odur diyemiyorum

Sizcede mısır piramitleri muazzam değil mi?

• sımdı bunlarla ılgılı teorıler var :) yaygın teorıye gore bu piramıtlerın yapımında ıscıler bır rampadan tasları cekmek suretıyle calıstırılmıs.. kazılarda cıkan ıskeletlere de bakıldıgında sırtlarında derın deformasyonlar saptanmıs.. tabıkı kesınlık soyleyemeyız.. ama bazı yapıları acıklamak yanı ınsan emegıyle olabılme ıhtımalını, oldukca guc.. bılıyorsun ki, Hz Suleyman as zamanında dalgıc cınler olsun, ıfrıtler olsun vs. bına, ımar vs gıbı ıslerde calıstırıldı.. bırde piramıtlerın ısı olayı da cok degısık. zaman zaman kafama takılmıyor degıl

En İyi Erkek Görüşü

• tanrıların arabaları-erıc von danıken okumalısın..
    muhteşem bır matematık hesabıyla yapıldığını bılmek gerek.. ayrıca ıclerınde helikopterden ucaga tankdan astronota degın yüzlerce hıyeroglofı oldugunuda unutmadan!! 5000 sene once!! sadece cınler yapmış olamaz:)

0|1
    0|0
    • Belki bilirsin gayb kapısı islam geldiği zaman kapandı kuranda belirtiliyor, mısırlılar m. ö dünyada hüküm sürüyorlardı bununla bağlantısı olabilirmi acaba diye düşünüyorum

• var tabııkı.. bızden cok daha gelısmıs yaratılmışlar yaptı onları! ve dünya acaba kac kere kıyamet yasadı!!! kıtapları okursan sorularına yanıt bulacaksın

• Tesekkurler

Kızlar Ne Diyor 7

• Bence bunun mumkunati yok cunku cinler evet var fakat onlar farkli bir alem yani biz nasil onlarin hayatlarina dunyalarina diyip bir mudahalede bulunamiyorsak onlarda bir mudahalede bulunamaz

0|1
    0|0
    • Zamanında Hz süleyman vaktinde cinler peygamberin emrindeydi bu ne diyebilirsiniz?

• Sanmiyorum bunun oldugunu

0|1
    0|0
    • Bir sebebi var mı?

• Ustun gucte insanlar yapmis olabilir o donemi ayrıntısıyla bilmiyoruz sadece teknik dusunuyosun

• Üstün güç dediğin nasıl bir şey ki?
      Piramitlerin alt kısımları labirent şeklinde ve bilmeyen bir insanın giripte çıktığı görülmemiş

• cinler neden gelip bizim mısır'ımıza piramit yapsınlar =\... fikrim bu kadar

0|1
    0|0
  • uzaylılar yaptı bence

0|1
    0|0
  • Sanmıyorum

0|1
    0|0
    • Nasıl yapıldı sizce?

• yaptığını**

• Saçma mı? Gayb kapısı islam dini gelene kadar açıktı, mısırlılar islamdan önce dünyada hüküm sürmediler mi?

• Periler yapmıştır cin olsa duramazdın 😊

0|1
    0|0
  • Yani yapılmıyormu?

0|1
    0|0
    • şu an bırak yapmayı, hala gizemini çözebilmiş değiller, sizin bir fikriniz var mı?

• Bilmiyorm üstün zeka birisi vardır herhalde

Erkekler Ne Diyor 10

• Onların işi gibi yok Piramit yapacaklar 😂😂

0|1
    0|0
    • Cinlere hükmedebileceğini biliyor muydun?
      Tabi bunun bedeli çok ağır olacaktır orası ayrı

• Elbette fal da bununla ilgili

• insanlar yaptı

0|1
    0|0
    • Orada mıydın?

• belki bir kavim ismi bilemeyiz. burada soru işareti var fakat cinler asla bir ruhani varlık filan değil. bu islama aykırı

• Cinler, şeytan, melekler bunlar ruhani varlıklar değildir diyorsan kuran'ı kerime ters düşersin çünkü biz müslümanların en büyük dayanağı kuran'ı kerimdir.

Görmüyoruz, hissedemiyoruz ama etrafımızda olduğunu biliyoruz bunlar ne olabilir hiç düşünmediniz mi?

• Yok la

0|1
    0|0
    • Mantıklı tek bir sebebin var mı?

• Mantıklı yok diye mantıksız sebebe gitmeye gerekte yok

• Mantıklı sebebleri olanlara kulak verebilirsin

• teknolojinin geçmiş zamanlarda çok daha ileri seviyelere geldiği sonra dogal afetlerle tekrar başa dönüldüğü düşünceside var.

0|1
    0|0
    • Tabi buda bir varsayım ancak elde tutulur bir kanıt yok gibi

• Kesinlikle katılıyorum

0|1
    0|0
  • katılmıyorum başka bişey var o işte

0|1
    0|0
    • Mesela ne olabilir bayım

• beni düşündüren mısır da dahil dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan duvar resimleri hiyeroglifler falan. uzay aracından rokete kadar her şey kaç bin yıl önce çizilmiş. acaba şu anki teknoloji seviyesine o zaman da gelindi ve bu yapılar şimdinin burj khalifası ne bileyim pentagonu eyfeli gibi falan mı

• Uzaylılar ile temas halinde oldukları bir çok kez söylenmiştir milyonlarca alem var neden olmasın belkide uzaylı dedikleri öte alemden gelen varlıklardır :)

0|0
    0|0
  • Uzaylılar yapmış olum

0|1
    0|0
    • Senin kaç tane sakallı oğlun var

• Olamaz

0|1
    0|0
  • yok tir

0|0
    0|0