Ateist bir kızla evlensem evlendikten sonra benim yaşantımı görse Çarşafa bürünür hidayete erer mi?

Ateist bir kızla evlensem evlendikten sonra benim yaşantımı görse Çarşafa bürünür hidayete erer mi?

Güncellemeler:
Nice ateistle var. Rüya Allah cc onları korkuyor. Ertesi gün evliya oluyorlar.
Duam tesir eder belki?
Gece edilen dua çok tesirlidir. Gece bir kaç dua etsem ?
Allah cc emrine göre sadece iman ettikten sonra bir bayanla evlenile bilir.
Evlenirsin çocuk sahibi olursun gizliden evlatlarına ateistliği öğretir bilemezsin.
Biz Allah'a uyalım. Ona itaat edelim. emrine asi olursan uzayda hangi gezegene kaçarsak kaçalım o bizi yakalar.

0|0
13|12

En İyi Kız Görüşü

• ateistle evlenemezsın. ayetle yasaktır.

(İman etmedikçe, müşrik [dinsiz, putperest] kadınlarla evlenmeyin. İmanlı bir cariye, beğendiğiniz, imrendiğiniz müşrik bir kadından elbette daha üstündür. Kadınlarınızı da, iman edinceye kadar müşrik erkeklerle evlendirmeyin! Mümin bir köle, müşrik bir erkekten elbette daha üstündür.) [Bakara 221]
    hidayet alıp musluman olursa ancak.

0|0
    0|0
    • kafire dua da edılmez. ancak yasayan kafirin hıdayetını ısteyebılırsın. dını teblıg edeceksın. alırsa alır almassa bırak.

• bu konulara dıkkat cekmenız yerınde olmus.. daha cok sorun da denk gelırse cevaplayalım ıns :)

Kızlar Ne Diyor 12

• İslami sevdirirsen neden olmasın. Ama ona baskı yapmamalisin. Sonuçta sana bisey vaad etmedi değil mi? Bilerek evlendin.. Allah hidayet versin

0|0
    0|0
  • Hidayeti veren Allah. .

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Yalnız tam terside olabilir :) bence o riske girme sonra sen ona benzersin

0|0
    0|0
  • Kesin bir şey söylenemez bu konuda. Çünkü senin isteğine değil onun isteğine bağlı bir durum.

0|0
    0|0
  • Ben ateistim. Şöyle diyeyim, siz bir ateistle anlaşamazsınız. Belli ki kitabınıza oldukça bağlısınız. Bir ateistte sizinle anlaşamaz. Bundan dolayıdır bir müslümanla evlenmek istemeyişim.

0|0
    0|0
    • Müslümanlar bütün insanların tek bir anadan ve babadan ibaret olduğuna inanıyor. Çünkü bizden önce var olan Allah cc böyle bildiriyor. Geçmiş ce gelecek hakkında bilgimiz var elhamdulillah.
      Sen neyi inkar ediyorsun?
      Nereye kdar kaçacaksın?
      Dünya hep dönmeyecek, güneş hep ısı ve ışık vermeyecek , her sabah kuşlar ötmeyecek, her zaman annen ve baban yanında olmayacak.
      Güneş balçıkla sıvanmaz diye bir söz var.

• Kaçtığım yok.. İnanmıyorum. Mesela kainatı yaratacak güce sahip olan bir Tanrının, tutup da kadın erkek ilişkileriyle uğraşması saçma. Ya da, ona ibadet edenleri cennetine alıp, sorgulayanları günahkâr yapması saçma. Egoist mi yani bu yüce varlık? Yanlış anlama, saygısızlık etmek istemiyorum saygı duyuyorum. Evet hepimiz bir gün yok olacağız. Güneş hep doğacak ama biz bunu görmeyeceğiz. Ha şunu da ekleyeyim, annem ve babamı da 5 yıl evvel kaybettim zaten. Ben bundan korkmuyorum. Korkmayacağım da.

• Sacma

0|1
    0|0
  • hazır çarşaflısını al sen en iyisi

0|0
    0|0
    • hazır şarçaflı olan kendini kurtarma yolunda ilerliyor zaten, benim amacım Allah cc rızasını kazanmak. Kendimler beraber bir kaç kişiyide götürmek.

• Sen ateist olursun.

0|1
    0|0
    • :) Allah cc muhafa etsin. Kişi sevdiğine benzer o beni sever. Ben onun hidayete erer belki ümidi ile severim

• Hdjfjf

0|0
    0|0
  • Sen ne diyorsun ; "balayını boşver hayatım o ne öyle kâfir işi biz hacca gidelim" bile der!!!

0|0
    0|0
  • hııı senin s*k*ni yiyince hidayete ericek

0|0
    3|2
    • Şeytan internet kullansaydı senin yazdığını yazmazdı

Erkekler Ne Diyor 12

• Kardeşim keşke öyle birşey olsa.
    Onların herşeye bir bahanesi var.

Tevbe suresi 23. Ayeti oku.
    Evlenemezsin öyle biriyle.
    Baban bile olsa dost edinemezsin o derece.

Uzak dur.
    Seni kandırıp müslüman olurum der, evlendikten sonra eskisi gibi olur.

0|0
    0|0
  • Ateizme ben inanmıyorum, yani inanmıyorum derken şöyle ateistim diyen bir arkadaşım vardı arkadaş işte atsan atılmıyo satsan satılmıyo :D
    Bununla antalyaya gidixektik uçağa bindik uçak inişte sallanınca oda ilk kez biniyomuş uçağa, adam imana geldi harbi harbi inince yine ateistim diyor :D
    Bıraksınlar bu ayakları.

0|0
    0|0
  • Bu işler yaşantıyla olsaydı kardeş, buzdolabının üzerine siyah örtü atıp kabe niyetine tavaf ta edilirdi.
    Kismet insanın içinde olucak..

0|0
    0|0
  • Ayak uyduramazsınız birbirinize.

1|0
    0|0
  • Önce Müslümanları tanımış olsaydım, asla müslüman olamazdım.
    Yusuf İslam ( Cat Stevens )
    Ben önce müslümanları tanıdım şanslıyım :)

0|0
    0|0
  • Evlenmeden ermesi gerekiyor.

0|0
    0|0
  • bildiğim kadarıyla müslümanlıkta soy erkekten geçtiğinden dolayı erkekler müşrik bayanlarla evlenebilir.

0|0
    0|0
  • Senin ateist olmandan korkuyorum. Böyle şeylerle avutma kendini kardeşim

0|0
    0|0
  • belki çarçafa bürünmeden hidayete erer

0|0
    0|0
  • hı hı doğrudur..

0|0
    0|0
  • Sifali sikse eger yiyen imana geliyor nedense