Trans mahkuma yapılan haksızlığı gördünüz mü?

Menemen T Tipi Kapalı Cezaevi’ne sürgün edilen bir trans mahpusa tecrit uygulanıyor. Trans Esra hücrede tutuluyor, revire çıkartılmıyor, hatta yazdığı dilekçeler işleme alınmıyor.

Trans mahkuma yapılan haksızlığı gördünüz mü?
Trans Tutsak Esra İle Dayanışma İnisiyatifi bir basın toplantısı düzenleyerek Menemen T Tipi Kapalı Cezaevi’ne sürgün edilen trans Esra'nın yaşadığı hak ihlallerine dair bilgi verdi. İnisiyatif adına basın açıklamasını okuyan Nergiz Şen, “Menemene sevkinden bu yana herhangi bir gerekçesi olmadan ‘tekli oda’ denilen bir hücrede tutuluyor ve bu sebeple birçok hakkından mahrum kalıyor” sözleriyle trans Esra'nın yaşadıklarını anlattı.

Kaos GL'nin haberine göre, trans Esra'nın aynı koridorda kalan hükümlülerle beraber havalandırmaya çıkma isteği, “hükümlünün cinsel eğiliminin farklı olması sebebiyle diğer hükümlülerle birlikte havalandırmaya çıkmasının uygun görülmediği” gerekçesiyle reddedildi.

Trans kimliğine rağmen erkek cezaevine konulan Esra, sık sık diğer mahkumların sözlü tacizine maruz kalıyor.

İnisiyatif trans mahpus Esra ile dayanışmak ve yaşadığı hak ihlallerinin bir an önce son bulması için bir mektup kampanyası başlattı.

Mektup yazmak isteyenler için iletişim adresi:

Salih Arıkan (Esra), Menemen T Tipi Kapalı Cezaevi H-18 Menemen/İzmir

Sizlerin fikirleri nedir?

0|0
98

En İyi Kız Görüşü

• Öyle çok şey yazasim var ki, ama nedense yazıyı okurken içimden "trans diye bu ülkede idam edilmedigine şükretmeli" diye söylendim.. sonra lanet olsun duruma bak dedim, hiçbir şey yazasim yok. İnsana saygı gostermeyen, insanın yaşam şekline saygı gostermeyen canavarlar tarafından yonetilip, başka türlü olmasını nasıl umuyorsak.

4|8
    0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Lanet olsun bunların adaletine diyorum Yaşasın LGBTİ bireyler ve hakları

2|4
    0|2

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• İnsanlık ölmüş...
    Fazla söylenecek söz yok.

0|2
    0|0
  • Toplum bu tur olaylari normal gorecek durumda degil su an ama ortada bir haksizlik var ve ben bunu onaylamiyorum yani bir an once duruma bir el atilmali

1|1
    0|0
  • Cinsel eğilimi ne olursa olsun insan insandır. Aynı durumda birine a şeklinde birine b şeklinde davranmak doğru değil. Umarım bir an önce düzeltilir bu yanlış

1|1
    0|0
  • Yanlış bir durum; ancak şunu da düşünmeden edemiyorum, acaba diğer mahkumların tacizlerinden ve yıpratıcı hareketlerinden koruma amaçlı bir girişim olabilir mi?

0|1
    0|0
    • Buna sen inandın mı? :D

Resmi kurumlar bizi cinayetten bile korumuyor, "aman taciz edilmesin, yazıktır" mı diyecekeler?

• Pembe hayaller... :) tesekkurler canim

• @marilynWomanson hayaller siyahken hayal olmaktan çıkar gerçek olur sonuçta, gerçekler çok can yakıyorsa da hayallerin pembe tonlarına sığınır insan.. 😉 biz iyi düşünelim yine de belki benim dediğim gibidir.. iyi akşamlar. .

• allah hepsinin belasını versin, ırkçılarında bilmem kiminde. eşcinsel düşmanlarınında. millete rahat batıyor.

1|1
    0|0
  • Hiç doğru bulmadım.

0|1
    0|0
  • Yanlış bir uygulama

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Valla tercihi seçimleri veya her ne şekilde olursa olsun yaptığı kendine zaten başkasına değil bu durumda ona uygulan bu haksız davranış çok yanlış.

2|1
    0|0
    • Bu yapılanın muslumanliga yakıştırmaktadır doğru değil muslumanliktan diğer dini inanışları veya ne inanışı olursa olsun zulmü haksızlığı haketmiyrki yanlış yanlışla duzeltilmez

• Dönmeleri hiç sevmesem de. İşkenceye karşıyım.

1|1
    1|1
  • Burası müslüman ülke dededikten sonra çok kötü tehditler yağrıdan hayvanlara papuç bırakmayacağımız türkiye burası..

Gönül gözü görmeyenin Allah'ı kıyıcıdır.. Aşkı şehvete boğduran kanlı Arap'a benzer..

2|3
    1|1
    • Geldin mi Mumcu

• Geldim geldim kaynat zem zem suynu.. Biber sende komşuya git bakayım.. Geleneksel kürt böreği yedireceğim sana (pudralı)

• çok tehlikeli bir durum
    kadın koğusuna koysan erkekliği tutup milleti mimleyecek belki
    ne yapsınlar yahu

0|1
    2|1
  • doğru değil

1|1
    1|0
  • Bunlar halen yaşıyor mu?
    Nazi rejimi bunların kökünü kazisaydi keşke

0|2
    2|0
  • asker bizim alayada böyle bir top gelmişti 3 bir odaya kapattılar Ankara gataya sevk edip çürük verip olayı halletmişlerdi bunlar ne kadın ne erkek neydüğü belirsiz bir çeşit oldukları için bence en iyisi yapılıyor tecritte tutulaarak

0|0
    1|0
    • Neydüğü belirsiz olan diye eğitimsize, bilgisize denir normalde. Ama bu ülkede tam tersi.

• Kadın veya erkek olmak için o cinsiyetin beynine sahip olmak yeterli. Cinsiyet belirlemede penis veya vajinanın bir işlevi yok.

• @marilynWomanson distum bir kere herseyden onemlisi bu sey hastalik lut kavmini duydunmu kuranda anlatiliyor bu sapikca davranus bicimk yuxunden helak olmuslar ben ALLAHTAN korkuuyorum tamsm mi bu olayi asla desteklemem o kisilerede rabbim hidayet versin onlari kucumsedegim yok ama bana gore ters desteklemem

Yükleniyor...