Gusul abdestinizi almanız kac dakika suruyor?

arkadaslar bende bu durum saatlerı buluyor ıbadetımı layıgıyla yapmak ıstıyorum ama sankı kuru kalıyor gıbı saatlerce yıkanıyorum nasıl yenıcem bu vesveseyı yaa :(((

Güncellemeler:
guncelllllllllllll

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• vesvesedir bunları sana düşündüren bu gittikçe dahada esir alacaktır seni allah ibadetlerimizi eksiğiyle kabul edendir sen ovalayarak kuru yer kalmaması için elinden geleni yap gerisi kulun işi değil işaallah kısa sürede kurtulursun sorunundan normal süresi 15 20 dakikadır diye düşünüyorum

1|0
    0|0
    • evet nekadar cok takıldıkca kurtulamıyorum bundan :(

• yorumlarda dalga gecen oluyor.. uzuluyorum yanı cıdden bu cııdı bır mesele aslında. baktım Islamda su vesvesesı dıye gecıyor.. bende onceden daha beterı vardı.. elıme toz konsa yıkardım hemde defalarca. onları atlattım sukur bır bu kaldı ıste..

• daha önceki sıkıntılarınızı aşmanıza sevindim demek ki takıntılara saplanıp kalmıyor bunları aşma konusunda azmedip aşmaya çalışıyosunuz bu konuyuda öyle aşmak için elinizden geleni yapabilirsiniz neticede aşılmayacak kadar büyük bir sorun değil sizinle dalga geçen ya da insanların acılarını sıkıntılarını alay konusu edip bunu kullanan insanlara acımaktan başka yapabileceğiniz bir şey yok onları görmezden gelmeye çalışın insan eninde sonunda tattırdığından tadar

Erkekler Ne Diyor 20

• 5 dakikada hallediyorum sana fiziksel bir bilgi bu sayede bu vesveseden kurtulabilirsin ben bu şekilde kurtuldum su iğne deliğinden geçecek kadar akışkandır sadece ulaşmak istediğin bölgenin üzerine tutman yeterli o yolunu buluyor ;)

1|0
    0|0
  • Güsul ile abdest farklı şeyler , Gusül bütün vücudunun yıkanması , abdest ise dirseklere kadar el , ayak , başı mesh edip yüzü yıkamak :) Bütün vücudun yıkanması 2-3 dakika yeter heralde.

1|0
    0|0
  • 5 dakika temizlik 5 dakika işlemin kendisi

1|0
    0|0
  • Araba yıkamıyoruz ki ablacim ya naptin sen. ağza burna ver suyu, komple iç dış 10 dakka oldu
    bitti tamam.

1|0
    0|0
  • pek sürmüyor

1|0
    0|0
  • islamın emrettıgı gıbı almıyosun hükümleri bilmıyosun demektır ölçü emın olmak degıldır sorularla ıslamıyet. coma bak acıklamıs ona göre uygula

1|0
    0|0
    • emırlere uygun alıyorum bılakıs.. sadece vesvese fazla bende..:(

• tesekkurettım ^^ bakayım

• Sen asıl olması gereken gibi yap vesveseleri kafana takma.
    Olmamıştır diye düşünme. Yoksa kafayı yersin

1|0
    0|0
    • yıyorum zaten :(

• şu an bende burada kafayı yicem senin yüzünden abla 😃
      Kuru yer kalmaz, su bu her yere girer yani daha ne diyim bilemiyorum ki 😃

• ya kusura bakma kardesım ben bayadır kafayı yemıs vazıyetteyım.. yanı cevremde bu konuda benı bılgılendırecek bırısı yok ve netten benı tatmın edecek bılgı de bulamadım pek daha oncelerde..

• Önce normal abdest al. , sonra yikanrkn ilk önce sağını sonra solunu sonra komple yıkan cik tam olmuş olur ;)

1|0
    0|0
  • Tahminen 3-4 dk sürüyordur herhalde.

1|0
    0|0
  • 10 dakika

1|0
    0|0
  • paranoyaklık var o zaman sende

1|0
    0|0
  • Vesvese olabilir mi senin ki?

1|0
    0|0
  • yıkandığın zaman elinle vicudunun her yerini sıvazla,
    Böylelikle kesin emin olursun gusul aldığına

1|0
    0|0
  • Temiz ve titiz olman super bence en iyisini yapiyon sureyi birazcik daha kisaltman yeterli

1|0
    0|0
    • ya kafayı yıcem cok kalıyorum ben :(

• anladım bende paranormal activity yasadım bugun. ama sallamadım yanı

• Ayni durumu yasamisiz gibi ama benimki ole bole bise değil

• 5 dk

1|0
    0|0
  • Duşun sonunda 5dk:)

1|0
    0|0
  • Hic almadım

0|0
    0|0
  • anan baban yok mu öğretmedimi nasıl yıkanıyosun hiçmi hastalanmıyosun enteresan enteresan işler.

0|0
    0|0
  • yıkanmayla beraber 30 dk ama bazıları su dökmeyi yıkanma sanıyor :D

1|0
    0|0
  • Vesvese şeytandandır.
    Kendi kendini telkinde bulunacaktır. Şöyleki banyoda gusul anı gelince önce fısıltı ile şunları söyle
    Ben abdesti Doğru alırım. Hiç bir eksik yapmam. bunalım 4 -5 kere söyle. Sonra vucudu yıkadığında vucudumun her tarafı çok güzel yıkadım. Tertemiz oldum de 4-5 kez.
    Ve abdes biter biter ben tüm farzlara uyarak abdes aldıö vr bitti de.
    Ancak böyle olur

1|0
    0|0
    • Bunu dene

• deneyecegım, tesekkurler

• Rica ederim
      Sonucu bildir olmazsa başka bir öneride bulunurum 😊😊

Kızlar Ne Diyor 6

• şu an ben sırf bu durum yüzünden kalkıp gusul abdesti alasım gelmiyor

1|0
    0|0
    • sende mı benım gıbısın.. ya bu durum bende uzun zamandır var yaa :(

• vesveselenıyoruz sanırım :S

• yanı evet oyle -.-

• Minimum 10 dk. Olmuş mu olmamış mı diye şüphelere düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • Ama kafama takmıyorum. Sonra kendiliğinden gidiyor o şüpheler. Vesvese böyledir. Üzerinde durursan daha da büyür, durmazsan uçar gider.

• Abdest süresini fazla uzatmak da doğru değil.

• bende uzatma taraftarı degılım de ıste oluyor

• İstersen bir bardak su ile al Allah kabul edecekse öylede eder merak etme :)

1|0
    0|0
  • Ya bunlar manevi seyler sa lak misiniz ahdj

0|0
    1|1
    • manevı seylerden bahsetmek salaklık mı oluyormus.

• 1 dakika

1|0
    0|0
    • :))) kellık mı var

• Hayır benden hızlısı mezarda aceleciyimdir ama süreyi atmışta olabilirim yalan olmasın

• yok yanı bızde hanı saclar uzun oluyor ya genelımızde o yuzden dedım :) yıkaması zaman alıyor bırazcık

• Yarım saat

1|0
    0|0
Yükleniyor...