Dışarda kar yağıyor ve insanlar servis bekliyor bu soğukta. niye insanlar zoru seçiyor?

ya arkadaşlar az önce camdan baktım istanbuldayım kar yağıyor ve acayip soğuk bir hava var. dışarda bir kaç kişi var servis bekliyorlar bu soğuk havada. niye insanlar zoru seçiyor bu hayatta ben bir türlü anlam veremiyom. ben son 2 senedir paramı internetten kazanıyorum, bir saat bile olsun dışarı çıktığım yok. kendimi 1 sene zorladım bu rahatlığa ulaşmak için. kolay olmadı böyle olmak fakat insanların çoğunda bu yok. zoru hiçbir zaman elde etmek için çalışmıyorlar ve ömürlerini heba ediyorlar kapitalist patronlara sabah akşam çalışarak. ben mi anormalim çözemedim ben bu işi?

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

• İnsanların istediği böyledir demek ki. Evet dinlenme aşamasında evde oturmayı severim ama 7/24 evin içinde olmak bana göre değil eminim ki çoğu insana göre de değildir, bunu da öyle övünerek anlatmaya gerek yok. Belki biraz daha fazla üşürler biraz daha az kazanırlar ama belki daha ferah olur içleri. Herkes bir değil, herkes sizin gibi olamaz.

0|0
    0|0
    • bence sen hiç samimi değilsin.
      benim yerimde olsaydın eminim ki böyle düşünmezdin.
      hiçkimse zorlamıyor kendini nasıl olacak bu iş? herkes kendini patronların inisiyatifine bırakıyor. sen sen belli bir zaman dişini sıkıp tam anlamıyla özveriyle çalışmadan nasıl rahatlığa erişecen?

• Hiç samimi değil miyim? Siz bilişim üzerine çalışıyorsunuz. Herkes mi bilişim üzerine çalışsın peki? Başka meslek yok mu? Doktorlar evde yatsın o zaman, öğretmenler evde yatsın, saglikcilar evde yatsın çünkü evden para kazanılıyor. Bu mu mantık?

• ama ben patronlara modern köle şeklinde çalışmayı tercih edenlerden bahsediyorum?
      kendi emeklerini onlara yediriyorlar. aslında bu adil bir durum çünkü kimse onları isteği dışında çalıştırmıyor. benim demek istediğim kendileri zoru seçiyor ben sadece uğraşmadan patronların kucağına kendilerini atmalarından şikayetçiyim hanfendi. son 1 seneye kadar ben de o grup içerisindeydim, geç oldu güç olmadı. ben sadece elinde imkan olup da bunu kullanmayanları bilinçlendirmek istiyorum

En İyi Erkek Görüşü

• Evet sen anormalsin

0|1
    0|0
    • yine de seviyorum seni :D

• teşekkür ederim kardeş de neden anormalim diye sormadın anladım ki sen baya bir anarmalsin :D

Kızlar Ne Diyor 6

• Helal para kazanmak için tabiki de o soğukta bekleyenlerdenim bende ve bundan zerre şikayetçi değilim

1|2
    0|1
    • patronlar da helal para kazanıyor fakat parayı götürüyor nasıl olacak bu iş? kimseyi de zorla çalıştırmıyor işyerinde?

• Herkes senin kadar akıllı ya da şanslı olmayabiliyor.

0|1
    0|0
    • her insan aklını kullanabilir, hiçbirimizin diğerinden farkı yok. sadece kolay yolu seçtikleri için bir çok insan böyle olamıyor. ben şansa inanmam. başarının tek sırrı sabırla çok çalışmaktır. ben ne maddi sıkıntılar çektim biliyon mu? bu noktaya geldiysem kolay olmadı. çalışmak anlamında kolayı seçmedim. her isteyen insan da benim gibi olabilir inanarak uğraşırlarsa. haa şurası var çok kazanmayabilirler fakat yine de o vahşi patronlara köle olmayı gerektirecek kadar da az kazanmazlar. Allah herkesin rızkını veriyor. Ben sadece insanların kendilerini sınırlandırmalarına karşıyım.

• Hayat sartlari

0|0
    0|0
    • ama insanlar kendileri seçiyor böyle olmayı?

• neden zoru seçme ihtiyacı duyuyorlar derken yanlış anlaşılmasın, uzun vadede zoru seçiyorlar. kısa vadede zor olana yatırım yapıp da uzun vadede rahat etmek istemiyorlar.

• bılemıcem

• Asosyal misin acaba? Ne isi yapiyorsun?

0|0
    0|0
    • evet, asosyal olmasam zaten böyle olamazdım. freelancer yazılımcıyım.

• Gecmis olsun... İnsanlarla calismayi severim ben. Birlikden kuvvet dogar. İletisim , birlikde kazanilan basarilar. Bunlar guzel duygulardir. Kimisi bunlari sever kimisi az bir kismi bence ama artik gecnlerimizi cogu asosyal gibi duruyor... Tercih meselesi yani kisaca :)

• ben insanlarla ekip halinde çalışamıyom şahsen. sorumluluk almayı da sevmem.
      evet bunun çok iyi birşey olduğunu söyleyemem fakat ben bundan memnunum. ağrımayan başımı ağrıtmaya hiç gerek yok. Ben insanların değişmesini istiyorum, bu kapitalist düzenden nefret ediyorum. İnsanlar beynini kullanarak her türlü parasını kazanabilir fakat kolay yolu seçtikleri için bu haldeler, bilinçlenmelerini istiyorum. Onların haklarını patronlar yiyor.

• nasıl netten kazanıyosun

0|0
    0|0
    • uğraş panpa. patronlara köle olmayı bıraktığın an emin ol sen de kazanmaya başlıycan.

• pardonda herkes bilgisayar müh okuyamıyor... ya da programcılık herneyse adı

• ama ben bu işin okulunu okumadım 3-5 ay kendimi parçaladım öyle kendi kendime öğrendim?
      zaten okulla falan olmaz bu işler. okul sadece etikettir unutma.

• herkes şanslı zeki olmayabilyor

0|0
    0|0
    • ben katılmıyorum ona.
      şans denen birşey yok, inanarak uğraşan her insan az veya çok kısmetindekini alır.
      ben okulunu okumadım bu işin. hatta okulla kaybettiğim zaman için çok pişmanım diyebilirim.

Erkekler Ne Diyor 11

• He ya herkes internetten para kazansin. Sen herkesten akillisin bravo, 10 dakka sogukta beklemeye gelemeyecek kadar himbilsan senin bilecegin is.

0|1
    0|0
    • yine de seviyorum seni bremin :)

• 1 saat bile dışarı çıkmamak da normal değil

0|1
    0|0
    • lafın gelişi be dostum. iş anlamında daha iyi anlatabilmek için o benzetmeyi kullandım.

• insanlar zoru da yapmalı ki sen kolay para kazan.

0|1
    0|0
    • Kolay para hiçbirşeyde yoktur dostum.

• Arkadaşlar emin olun "oturduğun yerden para kazanmak" diye bişey yoktur.
    Varsa bile sizin düşündüğünüz rahatlıkta deildir , lütfen böyle başlıkları görerek şevkinizi kırmayın.

0|0
    0|1
    • yaşın henüz 21, bana göre çocuktan farkın yok, 10 yıllık webmaster geçmişim var benim.

• tamam çok teşekkür ederim bakalım derslerden fırsat bulursak başlıcaz. d , sizede başarılar dilerim : )
      ,

• Eyvallah karşim. sana da başarılar dilerim.

• Yolunu söyle de hep birlikte kazanalım.

0|0
    0|0
    • Önce imanlı olmalısın panpa.
      Seni az çok tanıyorum, iman olmadan zor.

• Merhaba, şu an brukseldeyim sabah 4.30'da kalktim. Dus aldim sirkete geldim. Sabah cok erkenden burada havalar bir hayli soguktu yani nefesimi dumn olarak goruyordum!
    Hayat erken baslar hava mava dinlemez..

0|0
    0|0
  • Tam benlik iş en sevmedigim seylerden biri patrondur digerleride garip yalaka adamların içinde para kazanmak vs vs sana hak veriyorum para kazanmak bu kadar zor olmamalı

0|0
    0|0
    • Dostum ben bu insanlar bilinçlensin istiyorum bu soruya görüş yapanlara bir bakar mısın Allah aşkına görüş paylaşanların %90 ı ne kadar kıskanç olduğunu göstermiş. yazık valla insan ne kötülük yapıyorsa kendine yapıyor. Allah kimseyi kıskanç yapmasın.

• sıkı bir çalışmayla 3-4 ayda altyapı oluşturdum kendime.

• İyiymiş kursunamı gittin baya hızlı ögrenmissin alt yapı gerekiyormu nasıl birşey bu mesleğin bana mesaj atar misin incelemeye alıyım

• çiçek ağızlı millet ekmeğini kazanıyor
    Senin gibi üç kağıtçılık peşinde değil

0|0
    1|1
    • kıskanma evlat çalış senin de olur. :)

• Olum hayatım da bir daha hiç görmeyeceğim seni ne kıskanayım he mısın sen aptal soruna yanıt bulduğun için sevinmelisin

• tamam sus konuştukça batıyon.

• Sorunun Cevabı 1 sene önce ki halinde gizli :)

0|0
    0|0
    • tamam ben bu durumu kabul ediyorum ve insanların benim gibi geç kalmalarını istemediğim için burada uyarmak istiyorum belki :)

• İyi niyetin gözlerimi yaşarttı :D :D

• Evden çalışırken kilo almayı nasıl önlüyorsun. ? Bende e-ticaret sitesi yaptırıyorum. Uçak bileti satmaya çalışacağım.

0|0
    0|0
    • Allaha şükür doğuştan şanslıyım o konuda. metabolizmam çok hızlı, kilom 54 istesem de alamıyom dostum :)

• Face de spor siyasi egazeteler var altına yorum yapılabilen. O yerleri düşünüyorum şimdilik.

• hadi hayırlısı fakat çok zor o işler.

• herkes program yazmayı bılmıyor ondan olmasın

0|0
    0|0
Yükleniyor...