Nasıl bu çekingenliği yenebilirim sizce?

şimdi arkadaşlar ben çocukluğumdan beri çekingen utanan hata yapmaktan korkan bir çocuktum hata yapmaktan korktuğum içinde konuşamıyodum toplumda falan.Çok şükür bunu yendim, hep kendimi açmayı kendimi bulmayı istiyodum ve Allah'ıma çok şükür bu nasip oldu değiştim insanlara sıcak yaklaşıyorum, konuşabiliyorum tanımadıklarımla falan da başka bir çevrede başka birisi olmak kolay çünkü geçmişinde kimse senin nasıl biri olduğunu zaten bilmiyo ama ben hala aynı okuldayım ve geçen sene serviste konuşmadığım çocuklarla bu sene konuşmak istiyorum bu sene de çocuk benimle konuşmaya falan başladı da ben utandım ilerletemedim konuşmayı napmalıyım sizce Allah rızası için yardım edin tanımadığım insanlarla konuşurken sıkıntı yok geçen senemi bilen insanlarla özellikle servistekilerle konuşmaya utanıyorum sen geçen sene böyle böyleydin derler diye korkuyorum ama onlarla konuşmak da istiyorum iyi insanlar hepsi

edit:30 yaşında falan değilim 18 yaş altı alınmadığı için kafama göre yazdım seneyi

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar değişim geçirdikleri zaman aslında çevreyide değiştirmelerei gerekir çünkü çevre aa sen önceden böyleydin şimdi böyle oldun diyerek aslında bizim değişim sürecimizin içine ederler tabiri caizse senin yapman gereken evet artık böyle mutlu olduğum için böyleyim dersen olay çözülür bence

0|0
    0|0
    • servisi değiştirmeye çalıştım olmadı ama
      haklısın fikrini belirttiğin için teşekkurlerr umarım yapabilirim bende :)

• Üstüne gittiğin zaman belirli bir süre sonra insanlar seni yeni halinle kabul edip aa sen değiştin deme gereği duymayacak ve sana değişim sürecini devam ettirirsen özgüven getirecek ve ne kadar tanıdığın tanımadığın insan varsa çok rahat bir şekilde konuşabileceksin

• İnşAllah senden de Allah razı olsun abi tavsiyelerin çok faydalı umarım başarabilirim :)
      tekrar teşekkurler

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...