Günahlara devam mı? Dini nikah mı kıymalıyım?

bir sevgilim var ve üç yıl sonra evlenebiliriz ancak. Aileler izin vermıyor. Ama biz dini olarak çok günaha girdik kendimi kötü hissediyorum. Onu çok seviyorum bu sebepten terk edemiyorum. Ama yaşadıklarımızın pişmanlığıda ağır geliyor. Oda benim gibi. Çağresiz hissediyorum.
Ne yapmalıyım?
Dini nikah kıymak istiyorum. Kıymalı mıyım? Nerede kıyarım? Hiç bilmiyorum. Resmi olarak suç değil artık hukuken bunun bilgisine sahibim. Hanefiyiz. Aile izni gerekmiyor. Zaten söylerim dini nikah kıydık biz diye bir şey demezler. Resmi nikahta sorun çıkarıyorlar.
Kalkarda beni terk ederse üzülürüm elbette ama bu benim hayatımı etkilemez. Çünkü benim yaşadığım ortamda zina normal bir şey. Dini nikah garip kaçar belki. Ve ben daha zenginim ondan şu an. Benim kaybedecek bir şeyim yok anlayacağınız...

• Günaha devam.
    32% (6)36% (9)34% (15)Oy Ver
  • Dini nikah kıy.
    68% (13)64% (16)66% (29)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|14

En İyi Erkek Görüşü

• Valla kardeş kusurabakma yapın yapın sonra ayrılsın baskasıylada yap sonra utanmadan evlen kocanın koynuna gir asla saygı duymam asla
    nikahı ndini resmisi yok nikah nikahtır resmi nikah yaptırdıktan sonra şükür için evde kuran okutun alın dini nikah

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kusura bakma ama yapın yapın sonra dini nikah kıyalımmı diye sorun dini kullanmak oluyor bu senin yaşın daha küçük ne evliliği okuluna hayatına bak.

0|0
    0|0
    • adet olduktan sonra evlenebiliyorsun. Ne zaman evleneceğime ben karar veririm yani

• Adet ile ne alakası var fikirlerinle evleniyorsun

Erkekler Ne Diyor 13

• Zor bir durumdaysan, talak hakkını yani boşanma hakkını hem erkek de hem de kendinde tutarak dini nikah kıy... yarın ayrıldığınız zaman boşama imkanın olsun... körü körüne dini nikah kıyarsan, erkek boşamazsa çok sıkıntı yaşarsın... konuyu iyi araştır... zinadansa, nikah elbette iyidir, caizdir...

0|0
    0|0
  • Kur-anda dini nikah diye birşey yok nikah var. Nikahın şartları Beyan etmek , şahit tutmak , mehir vermek , kayıt altına almak. Eğer ailene ve çevrene beyan etmezsen zina olur.

0|0
    0|0
  • Niyet ortada sen yapmışsın yapacağını, şimdide çevreni kandırmak için istediğiniz ortada...
    Sen genç yaşta kadın olmuşsun, diktirsen bakire'mi olursun yoksa kadınmış?
    Sen kaybedeceğini zaten kaybetmişsin,
    Kaşar olmuşsun bile... Zevkli günler dilerim...

0|0
    0|0
  • evlen kurtul

0|0
    0|0
  • dini nikah kıy ama bilgin olsun dini nikahta boşamayı sadece erkek yapabilir ama bunu söylemeye bile gerek yok yapılacak her şeyi yapmışsın

0|0
    0|0
    • Dini nikahta boşama hakkı alabiliyorsun kadın olarak

• Neden yaptığım gayet temiz bir niyet. Gerçek bir evlilik için yapıyorum bunu. Sadece cinsellik için değiş.

• karar sana kalmış ama bunun ilerisini de düşün ve bırak her şey zamanında ve tadı ile yaşansın ki mutlu bir evliliğin olsun

• bence dini bu tür şeylere alet etmeyin ailenle annenle durumu paylaş ona göre söz nişan ya da evlilik kararı alın...

0|0
    0|0
  • Her türlü yanıcaz zaten o yüzden günaha devam kanki :D

0|0
    0|0
  • Kaybedecek bir ahiretin var senin

0|0
    0|0
  • Dini kötü emelleriniz için kullanamazsınız ,

0|0
    0|0
  • Yaşadığın yer neresi olursa olsun zina normal bir hal değil günah

0|0
    0|0
  • Dini nikah kıyacaksan bile boşama hakkını da al. Yani evleneceğin adamı bu konuda ikna et. Böylelikle olur da bir ayrılık yaşanırsa onu boşayabilirsin. Bunu hafife alma. Aksi takdirde dinen halen onun eşi olacağından başkasıyla evlenemezsin. Ancak resmi din görevlileri evlilik cüzdanını görmeden dini nikah kıymıyorlar artık. Şahitleri bulup bilen birine nikah kıydırabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • tamam da dini nikah kıymak sadece imamın gelmesi kıyması değil ki bunu duyurmanız lazım. Ooo yoksa ne güzel dini nikah kıysın herkes ilişkiye girsin sonra boşol boşol desin bitsin.

0|0
    0|0
  • Siz ilişkiye giriyormusunuz?

0|0
    0|0
    • En büyük günah olan zina olmadı ama oraya doğru gidiyoruz bir çok zina denebilecek günaha girdik.

• Umarım onun da amacı odur

• Nikahı nerede kıyabilirim sence? Üsküdardaki imamlar kılmıyor sanırım.

Kızlar Ne Diyor 6

• Dini nikah

0|0
    0|0
  • Aileden habersiz olmasın bu tarz şeyler ki zaten günaha girmişsiniz artık nikah kıymak değiştirmez. Kaçak göçek işler yapmayın.

0|0
    0|0
  • Ara verin bekleyin birbirinizi aileden habersiz nikah çok uygun olmaz. Ailelerinizi ikna etmeye de çalışabilirsiniz. Olmazsa onların günahına artk

0|0
    0|0
  • Dini nikah in gizli kalırsa bu da dinen doğru degil

1|0
    0|0
  • Benim bir tanıdığım vardı kız dini nikah kıydı hamile olunca da resmi nikah kıydı.

0|0
    0|0
  • Diğer şartlar müsait mi? Evlenseniz ilişkiyi sürdürebilir misiniz yani?

0|0
    0|0
Yükleniyor...