Neden bu kadar ırkçısınız?

Kendi dininizden olmayan insanlara (hatta bazen kendi milletinizden olmayanlara) neden 'gavur' lakabını kullanıyosunuz? Ya da birisi gelse dese 'ben müslümanım' diye neden hemen öyle insanlara direk kardeş gözüyle bakıyorsunuz? Şahsen eşitlikçi birisiyim ve insanları asla böyle nedenlerden dolayı alçaltmam ya da gözümde yükseltmem.

0|0
7|25

En İyi Erkek Görüşü

• Lut kavmini eşcinsel olduğu için yok ettiğini söyleyen homofobik bir Allah'ın dinine inanan insanların neden ırkçı olduğunu, neden başka inançlara saygısı olmadığını mı soruyorsun. Çünkü inandıkları Allah'ın yok, sebep bu.

1|0
    0|0
    • @Ant1depresan bilimle ilgili zerre laf etmedim, normal konuşmayla bilimsel literatürü ayırmaktan bu kadar uzak olan ve kendisi gibi düşünmeyen birinin fikrini küfür ederek karşılık verecek acziyette biriyle oturup çok fazla konuşabileceğimi sanmıyorum, anlattıklarımı anlayacağından şüphe ederim çünkü.

• Areerkil toplumun yetiştirdiği bir karaktersin sadece. Ayrıca vücuduma tetrahidrokronobil verdiğim taktirde benimle keyif verici bir sohbet edeceğinden eminim.

Küfür içimi rahatlatan meditasyon biçimidir.
      Anladın mı la g0t

• Asisin. Sevdim seni. 👍🏻

En İyi Kız Görüşü

• Türkler bir böyle kardeşim hepimiz kardeşiz derler ama en ırkçı millet biziz malesef

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• neden olacak beyinleri yıkandığı için, tarih boyunca din kitleleri kontrol etmenin en gözde yolu olmuştur fakat Avrupa'da orta cağ döneminde din fazla yozlaşmış ve etkisini yitirmeye başlamıştır bu yüzden kitleleri kontrol edebilmek için yeni bir yöntem gerek meye başlamıştır bunun sonucunda milliyetçilik ortaya çıkmıştır. Şimdi bu ikisini yani milliyetçilik ve dini aynı anda kullanabildiğin taktirde kitlelerin kontrolünü elinde tutmak mümkündür çünkü dinin yetmediği yerde milliyetçilik harekete geçer bu yüzden bireyin kafasına hem milliyetçilik hemde dini aşılarlar milliyetçiliğin yoğun olduğu dönemlerde zamanla ırkçı bir yapıya kavuşmaya başlar yani şöyle bir şeydir bu toplumda bir sorun ortaya çıkar fakat kafasına milliyetçilik yerleştirilmiş birey bu sorunun kaynağının kendi değerlerinden kaynaklandığını kabullenemez bu yüzden kafasında yavaş yavaş sorunun kaynağı olarak gösterebileceği sebepler arar ırkçılık burada ortaya çıkmaya başlar çünkü birini diğerinden ayıran en belirgin özelliklerden biri etnik kökendir ve bu sorunların kaynağını bu etnik köken olarak görmeye ve bu etnik kökenden olan insanları kendi milliyetçi değerlerinden soyutlamaya başlar yani başkalaştırır tabi kitleleri kontrol etmek isteyenler bunun gayet farkındadır ve kitleleri sorunun gerçek kaynağının onlar olduğunu bilsin istemezler bu yüzden yaptıkları propagandalar ile yukarıda anlattığım sürece destek verip o süreci hızlandırırlar.

1|0
    0|0
  • Çünkü Türk'ün Türkten başka dostu yok.

"Evet, bakıp anladığımızı korkmadan söyleyebilelim: İstiklâl Marşı ırkçıdır / İstiklâl Marşı’ndaki ırkçılığın bir ifade karmaşasından sıyrılmak beklentisiyle doğduğu fehmedilebilir. Çünkü İstiklâl Marşı’ında Türk ve İslam kelimeleri zikredilmiyor, zikredilemiyor. Birinci Cihan Harbi’ni takip eden yılların siyasi şartları biz Türklerin ve biz Müslümanların karşısına bu iki kelimeyi, yani Türk ve İslam kelimelerini hak ettikleri yere koymada aşılamaz zorluklar dikti.“Irk” kelime ve kavram olarak zorluğun giderilmesinde bulunabilen, elde tutulabilen yegâne imkândı. Yani İstiklâl Marşı ırkçılığı bir tarihî role, bir karaktere işaret etme ırkçılığıdır. Bu yüzden ben biliyorum ırkçı değilim diyenlerin niçin böyle söylediklerini: Irkçı değilim diyorlar, çünkü o kahraman ırka lâyık bir tiynette değiller."

19 Ocak 2013
    İsmet ÖZEL

1|0
    0|0
  • Ben kesinlikle böyle bir davranış sergilemiyorum eğer insanları dışlayacak olsaydım kesinlikle müslümanım diyenlere yapardım çünkü yalan söylüyor olacaklardı :)

1|0
    0|0
  • çünkü doğduklarından beri dayatılan bu "kendinden olanı sev, senden farklı olandan nefret et" başkalarını karşı nefretle dolmuş insanları "ben sendenim" diyerek istediğini yaptırabilirsin

1|0
    0|0
  • Gel ne olursan ol yine gel demişler bize başka söz düşmez :)

1|0
    0|0
  • Hümanistim arap harici hiçbir millet ile alıp veremediğim yok

1|0
    0|0
  • İnsanları hiç bir zaman yargılamadım hemde dış görünüş etnik köken dine göre hiç

1|0
    0|0
  • Şahsen hümanist biriyim

1|0
    0|0
  • Haklısın ilk defa ks de böyle düşünen birini gördüm

1|0
    0|0
  • Her türlü ırkçlığa karşıyım. Kimseyi hıristiyan ya da musevi diye ayırmam.

0|0
    0|0
  • Dinimizin ırkçılık konusunda tavrı bellidir peygamber efendimiz bu konuda oldukça şiddetli tepkiler vermiştir sahabilere bu nedenle ırkçılık yapan bizden değildir.

0|0
    0|0
  • Herkes senin gibi olsa dunya tek bir ulkeden ibaret olurdu

1|0
    0|0
  • Müslüman olmayanlara idammmm :))

0|0
    0|0
  • İslam'a göre tüm müminler kardeş olduğu için dolayısıyla kardeşimizi elbette diğer insanlardan daha çok seveceğiz.

1|0
    0|0
    • Öyle bakma işte. Müslümanın hırsızı, tecavüzcüsü olmuyor mu? Böyle insanlara nasıl kardeşim diyebiliyorsun?

• Gerekirse cezalarını kendi elimle veririm. Ama kardeşlik hukuku sürer müslüman kaldıkları sürece.
      Ve bu tür suçların Allah tarafından yasaklandığını ve yanlış yaptıklarını bile bile işlemişlerdir. Nefislerine yenik düşmüşlerdir ki bu herkesin başına gelebilir.
      Ama yaptıkları şeyleri bir hak veya doğru olarak görüyorlarsa Allah'a açıkça isyan etmişlerdir ve bu durumda Kuran'ı inkar ettikleri için müslüman değildirler ve dolayısıyla benim kardeşim değildirler. Çoğunlukla bu tür suçları işleyenlerin 2. kategoriye girdiğini düşünüyorum.

• kardeşlik ve eşitlik referansı 1400 yıl öncesinin rivayetlerine tarihin iktidar hırsızlarının yönelimiyle bakıyorsa bu kadar oluyor.. Neyse hadi din kardeşlerim sünnetletimizi tokuşturup kardeşliğimizi pekiştirelim..

0|0
    0|0
  • Şahsen işime yaramayan hiç bir insanla ilgilenmiyorum. Herkesi dinlerim konuşurum fakat öyle hemen oy gardaşım oy caneeem triplerine girmem

1|0
    0|0
  • Gavurmusun

0|0
    0|0
  • Onlar bizi nasıl istemiyorsa bizlerde onları istemiyoruz. Bende gavur derim , üstelerse ve çok konuşursa çarparım ağzına bir tane. Fazla laf kalabalığı sevmem. Tüm yabancıların Allah belasını versin tez zamanda.

0|0
    0|0
    • Abd'de yaşıyorum ve kimse beni bir kez bile yarı Türk olduğum için dışlamadı. Neyine kendinize sizi dışladıkları gibi yalanları uydurup duruyorsunuz?

• Bilmem belki rahat batmıştır. Abd'de yaşıyorum bazı yerlerde milli ırkçılığı bırak ten rengine göre bile ayrımcılık yapanlar var ama bir o kadar asla ayrım yapmayan insanlar da tanıdım ben burada. Neden bütün insanları aynı çuvala sokup bela okuyosun? Bunu hak etmeyen masumların olabileceğini hiç düşünmüyormusun?

• Masumların alacağı bir selam benden olsun evvela %85'i biz türkleri sevmiyor. Kurunun yanında yaşta yanıyor anladın mı? Kendini kurtar sen , bırak ABD'yi savunmayı.

• ortadoğuda ırkçı ve mezhepçi dangalaklar oldukça bir halt olmaz

0|0
    0|0
  • komunistsin yani?

0|0
    0|0
  • Biz degiliz sen mi irkcisin?

0|0
    0|0
  • Ben ırkçıyım çünkü yahudiler ırkçı ermeniler ırkçı kürtler ırkçı bunlarla mücadele etmenin yolu hümanizm degil

0|0
    0|0
  • Zeka geriliği çok yaygın

0|0
    0|0
  • Irkçılık dinle mi oluyor? kendi milletim ateistte olsa her zaman yanındayım. diğer milletlerden sevmediklerim var. çin kurtler ermeniler japonlar. insan değil çunku bunlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Yuru be kim tutar seni

1|0
    0|0
  • Irkçı değilim

0|0
    0|0
  • Ben ırkçı değilim. Zaten dinimizde ırkçılığa karşı

0|0
    0|0
  • Ben irkci değilim irkcilik yapan bu milletin ekmeğini yiyip küfreden insanlar var onlar da belli bir etnik grupta. bu gruptaki insanlara türk milleti olarak tepki gösterdiğimiz de biz irkci sayiliyoruz.

0|0
    0|0
  • Çünkü Irkım Türk :) CcC 💜

2|0
    0|0
  • Din ırk mı aqqqq?

0|0
    0|0
    • Din ayrımına ne deniyor peki? Söylermisin ne deniyo? Dincilik falan gibi saçma birşey uydurma.

• Özel bir adı yok. Dinime göre herkes eşittir. Kimse kimseden üstün değildir. O yüzden ırkçılık ve din ayrımı yapmam

Yükleniyor...