Neden herkesin ilişkisi olmalı ya da evli olmalı anlıyamıyorum?

İö okuyorum sabah iş yerinde herkes ya evliliğinden ya ilişkisinden bahsediyor akşam ders giriyorum herkesin parmakta bir yüzük yüzüğü olmayanda dışlanıyor hem ya da aynı sınıfta parmağında yüzüğün yoksa ve sevgilisiyle konuşmuşsan yılan oluyorsun. Bu evlilik baskısı neden

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Burası Türkiye, hoşgörüsüz topraklar. Kendinden olmayanı asimile etme, sindirme buraların kanında var. Toplumsal normların dayattığı, genel ahlak kuramının oluşturduğu bütün doğrulara bütün insanlar uymak zorundadır, uymayanları uydurmya ve bunu yaparken her türlü şedid saldırıda bulunmaya Türkiye'de herkesin hakkı vardır. O yüzden toplumun genel ahlak kuramı sana evlilik yapacaksın, çocuk yapacaksın diyorsa ve sen bunu uymuyorsan etrafındaki insanların baskısıyla ve yıldırmalarıyla karşı karşıya kalman kaçınılmaz olacaktır. Birinin sevgisiyle konuştuğunda aldığın tepkinin de temel nedeni budur. Toplumsal değer yargılara insanların bilinç altına bir erkekle bir kadının asla ve asla normal arkadaş olamayacağını doğumundan bugüne kadar işler durur, bunun sonucu olarakta bu tarz tepkileri insanlar birbirine göstermeye başlar. Bu kadar gergin ve cahil insanın olduğu toplumda herkesin evlenip çocuk yapması bence tam tersi bir felakettir. Bir çok insanı sağlıklı değilken evliliklerinin mutlu olması, yetiştirdikleri çocukların psikolojilerinin düzgün olması beklenemez. Ancak yaşanılan toprakların gerçekleri de budur, bunun farkına ne kadar erken varırsan o kadar daha kendini korumaya alabilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bekarlara evde kalmış gözüyle bakarlar.
    Bu hep böyle değişmez.

0|0
    0|0
  • Cahiller

0|0
    0|0
  • 20 yaş kız sendromu

0|0
    0|0
  • O bulunduğun çevre ile alakalı bir durum. Toplumun bu tür baskısı bazen bireylerin hata yapmasına neden olur

0|0
    0|0
  • Erkeklerin kızlara kızlarında erkeklere ihtiyacı vardır tıpkı birbirinden ayrılamayan 2 atom gibi doğanın kanunu böyle 👻👻

0|0
    0|0
  • Bende iö okuyorum ama hiç parmagı yüzüklü biri görmedim?

0|0
    0|0
  • dimi yalnızlıktan ölenler Grubu :)))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...