Dini görüşüm ne oluyor benim?

Allah'a peygamberlere kitaplara inanıyorum. Ancak ahiret cennet cehennem gibi kavramlara inanmıyorum. Benim dini görüşüm ne oluyor?

Güncellemeler:
Lütfen yardım edin

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Senin dini görüşün hala islam sadece kafası karışık birsryleri kafanda mantik çerçevesine oturmayan birisin o kadar :) kafası karışık müslüman oluyorsun :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Beynin bulamaç olmuş senin. Mü'minsin yani inansın ama tam olarak müslümanlığa geçiş yapamamışsın. Ulen insan Allahını bilir de onun cennetini inkar eder mi. Kendine gel kendine. Cennet cehennem var çünkü zamanı geldiğinde sapla saman ayrılacak, adolf hitlerle senin bir farkın olacak , çoluk çocuğu öldüren şerefsiz pkk lılarla sen aynı muameleyi görmeyeceksin. Yoksa ne anlamı kalacak inanmanın ve kutsal emirlere itaat etmenin.

0|0
    0|0
  • Dinlere inanmayan ama tanrıya inananlar da ahirete inanır diye düşünüyorum. Ancak tabi tanrı yaşamı bu dünyada vermiş ve ölümle sonlandırmış da olabilir. Yani dünyayı ve yaşamı yaratan ama arkasını getirmeyen bir tanrı da olabilir. Tanrının keyfine kim karışabilir.

Ancak sen ahirete inanmıyorsan dinlere ve peygamberlere de inanmıyorsun demektir. 4 semavi dinde ve peygamberli diğer dinlerde de ahiret inancı var çünkü.

Sen tanrıya inanan, dinlere, peygamberlere, kitaplara ve ahirete inanmayan bir deistsin.

0|0
    0|0
    • Cok guzel yazmışsın teşekkür ederim

• İslamin ve imanın şartlarını biliyorsan böyle olmaması gerekiyor. Yani suna inanırım şuna inanmam yok.

0|0
    0|0
    • Biliyorum ama cennet cehennem ahiret olduguna inanmıyorum. Öldükten sonra oraya gidicegimize falan bana gore cook asiri sacma

• Bütünü tamamlamam lazım. Kur-anı kerime inanıyorsan hepsini kabul etmelisin.

• O zaman onlara da inanmıyorsun. Çünkü inandığın herşey ahireti, cenneti, cehennemi doğruluyor

0|0
    0|0
  • Peygamber e inanıp peygamber in dediklerini nasıl inanmıyorsun? Böyle bir inanç yok.

0|0
    0|0
    • Peygamberlere de pek inandigim soylenemez acikcaksi. Öldükten sonra oraya gidicegimize falan inanmam asiri sacma

• O zaman dini inancın yok senin. Bir yaratıcı olduğuna inanıyorsan Deist oluyorsun.

• Deist dicem ama o da değil. Gerçi farketmez, ahiret inancın yoksa zaten musluman olamazsın. Öyle kafasına gore takılan diyelim sana :)

0|0
    0|0
    • Müslümanım ama detayda belirttiğim gibiyim

• Yok canım müslüman değilsin, kufurdesin, kafirsin. Tabi bu İslam inancına gore. Bir hristiyana gore de muslumanlar kafirdir. Her din diğer dinlere böyle bakar zaten. Ama senin olay başka. Sen dinsizsin.

• Sen. Putperest olabılıesın

0|1
    0|0
  • imanın şartlarını biliyosun degilmi? orada ahiret hayatına inanmakta var.

0|0
    0|0
    • Evet biliyorum ama inanmıyorum yani öldükten sonra cennete veya cehenneme gidicegimize falan

• o zaman tam olarak imanlı olmuyosun gibi bir sonuc ortaya cıkıyo. (imansız olursun diyemedim sonucta buna ben karar veremem)

• müslüman olmadığın kesin...

0|0
    0|0
  • Kitaba inanıyorsan, okuduysan cennet cehenneme de otomatikman inanmış oluyorsun. Neye inandığını bir kez daha gözden geçir.

0|0
    0|0
  • Ahirete inanmıyorsan Allaha nasıl inanıyorsun ki bende onu anlamadım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ahiret olmasa peygamber nicinn gelsin

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum ancak detayda dedigim gibi düşünüyorum ben

• cehenneme inanmıyorsan imanın eksik

0|0
    0|0
  • kitaba inanıyorsan içindekine niye inanmıyorsun o zaman kitaba peygambere de inanma

0|0
    0|0
Yükleniyor...