Cezaevindekilerin siciline işlenmese?

Ya arkadaşlar bence cezaevine giren bir insanı asla etiket etmemeleri lazım... Sonuçta bir kere hapise düşen insanın karşısına sürekli çıkıyor bu... Bunun yerine kişi sadece hapis yatsa ama siciline işlenmese iyi olur.
Değil mi?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• tecavüz sucuysa sebebinide yazsınlar. ama hırsızlık falansa tabi etiket olmalarına gerek yok.

0|0
    0|0
    • Tabiki evet bende bunu diyorum aslında tecavüz ve cinayet gibi büyük suçlar mutlaka yazılmalı ama neymiş hırsızlık, konut ihlali yahu giden 3-5 lira için bir insan hayatı yakmaya gerek yok

• bencede. devlet aç bırakmasa vatandaş nie soysun. ben hiç soymadm kimseyi o ayrı :) ama hayat bu belki de en dibe vurucam ve o zman başıma neler gelir bilemem

• Allah C. C bizleri korusun

En İyi Erkek Görüşü

• Anlaşılan mahkumiyet geçirdin ya da mahkum bir akraban var. Yani diyorsun ki her türlü namussuzluğu yapalım ama topluma yansımasın. İnsan hakları bildirgesinde geçen tüm haklara her bir vatandaş sahiptir ancak suç işledipin anda bu haklardan otomatikmen vaz geçmiş olursun. Kısacası eğer birine tecavüz ediyorsan , eğer birini kaçırıp fidye istiyorsan ve hatta fidyeyi almana rağmen öldürüyorsan, eğer fakir fukaranın 3 kuruş parasını çalıyorsan, eğer uyuşturucu satıp ınsanları zehırlıyorsan, eğer insanların alın terini dolandırıp onları mağdur ediyorsan, kız meselesi gibi bktan püsürden şeyler yüzünden insanları öldürüyorsan ne mal olduğunu herkez bilecek ki ona göre muamele göreceksin.

0|0
    0|0
    • Abi Allaha şükür öyle bir durum yok. Mahkum bir tanıdığımda yok çok şükür...
      Ama inanın durum dışarıdan görüldüğü gibi değil.
      Adam suç işliyor ve hapiste yatıyor çıkıyor ve iş arıyor hiçbir yerde bulamıyor çünkü damgalı ailede kuramıyor iyice perişan oluyor.
      Ağır suçlarda tabiki işlenmeli ama öyle ufak hırsızlık ve konut ihlallerinde sicile işlenmemeli atıyorum hırsız mağdura çaldığının 5 katını 10 katını ödesin ne olursa olsun 2 tarafta mağdur olmaz.
      İnsanları etiket etmek kadar kötü birşey yok.
      O insanların ne bizden nede sizden tek bir farkıda yok..

• Öncelikle Allah C. C korusun Allah düşürmesin abi...
      Ama diyorumya aralarında elbet pişman olanlarda var ve yeni bir hayat kurmak isteyenlerde var onları etiket edip hayatlarını yakmak yerine toplum yardımcı olmalı...
      İnanki ben suçlu değilim mahküm tanıdıgımda yok. Sadece insani bir şekilde düşündüm ve sicile işlenmesi durumunda çekecekleri sıkıntıları gördüm.
      Ama yinede insan hayatını yakmak yanlış o insanlara zülm etmek yanlış. O insanlar arasında hatasını anlayıp helal yoldan para kazanmak isteyen adamlara iş vermemekde dahada yanlış.

• Abi cezaevini anlatırsan iyi olur kafalardaki soru işaretleri kalksın.

Kızlar Ne Diyor 1

• hayır iyi olmaz efendim. aynı suçu işlemeyeceği ne malum. rabbim akıl vermiş kullansın

0|0
    0|0
    • Ya bu düşünce yapısı yüzünden hayatlar karalıyor ablam insaf be yazık değilmi o insanlara siciline işleniyor ne iş bulabiliyor ne aile kurabiliyor?
      Adam bir kere hata yapıp suç işlemiş sen bunu insanların her anında yüzüne vurup onların tüm piskolojilerini yıkarsan ne yapacak bu adamlar?
      Hapiste yatmalarına birşey demiyorum zaten sicile işlenmesin diyorum
      İş bulamayınca aile yuva kuramayınca ne yapacak aç kalacak olmaz ablam etiket etmemeleri lazım

• Artık odalarına televizyon buz dolabı dortlu ocak bile alabiliyorlar.

• İmkanların iyileştirilmesi iyi oldu.
      Abi cezaevinde pişman olmuyorsa bile çıktığında iş bulamayınca pişman olacaktır. Ama gerçekten pişman olup suçtan uzaklaşan adamıda topluma kazandırmak hem devletin hemde toplumun bir vazifesi...

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...