Türbanlıyım açılıcam ailemin tepkisinden çekiniyorum?

Ailemin Tepkisinden çekiyorum etrafın tepkisinden çekiniyorum anne tarafı dedem dedmin babası imam ama dayımın kızları hep başı açık
Üni mezunuyum
M iş bulamıyorum sebeb baş örtüsü en basit firma baş örtülü çalıştırmıyor bunu açık açık arkadaşlarım söylüyor
Sonra evlenemiyorum nerdeyse güzellliğimi gören fark eden yok ailemin bulduğu da ezik fakir perişan öyle biri de olmaz
Açılmam Istemiyorum da sebeb bunlar
Ne yapacagımı şaşırdım

0|0
20|39

En İyi Erkek Görüşü

• Açılmak istemiyorsan sabret kardeşim, Allah'tan sabırlısını dile, sen de bu düzene boyun eğersen bahsettiğin o ezikten farkın kalmaz, duruşunu kaybetme, niyetin başını açmaksa zaten boşuna örtüyorsun, önemli olan niyet senin benden daha iyi bilmen lazım bunu, iş bulmaya gelince de çalışmak istediğin yerleri gözden geçir derim, bu yüzyılda halen baş örtüsünü sorun edecek yerler zaten baş örtüne değil giydiğin her şeye karışacak yerlerdir, yani başını açıp rahatça iş bulacağını sanma kardeşim, bulsan da o iş senin beklediğin gibi çıkmaz. Başörtüsünü bir fazlalık veya bir nitelik olarak gören gerikafalıların sana verebileceği iş ne mutlu bir yuva kurmana ne de dinine uygun yaşamana müsaade etmez benden söylemesi.

Saygılar

0|2
    0|0
    • Ben iş bulamıyorum kaç yıl oldu üni biteli
      Sonra işsiz evde otururken evin hepsi benden faydalanıyor ben bu değilim nerdeyse istemeden evlen de git diyecekler

• Ne olursa olsun inancınıza sahip çıkmanızı öneririm, zorla evlendirilme endişeniz var ise alınabileceğiniz işlere odaklanıp en azından kendi evinize çıkın derim, aile baskısı hat safhada derseniz size diyeceğim şu olur bu söylediğime izin vermeyecek bir kafa siz başınızı açtığınızda başınızı fazlasıyla ağrıtır, hayat süprizlere gebe, hakir görmeden taliplerinize de bakabilirsiniz, çalışmanıza engel olmamaları koşuluyla, her kadın kendi ayakları üzerinde durmalıdır kanımca. Umarım sorununuz çözülür, iyi bir hayat dilerim.

• Rızkı veren Allah patron değil

En İyi Kız Görüşü

• "Madem öyledir, hazer et, dikkatle bas, batmaktan kork. Bir lokma, bir kelime, bir dane, bir lem'a, bir işarette, bir öpmekte batma. Dünyayı yutan büyük letâiflerini onda batırma. .''

1. kamu personeli bile artık kapalı çalısabiliyor.
    2. bunlar sadece kendini avutmak için birer bahane.
    3. h erkesin rızkını Allah vermiştir bunu kimse ne arttırabilir ne de azaltabilir. yani parasızlık yoksulluk aç kalma korkusuyla sakın sakın açma basını,
    . 4 ailenin tepkisinden mahallenin tepkisinden değil Allahın rızasını alamamaktan kork..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Dünya imtihan dünyasıdır. Az çok inancın varsa bilirsin. Demek ki senin imtihanın da buymuş ve bilki kaybetmek üzeresin. Ahiretinden vazgeçip dünyayı seçtiğin vakit rahmetten esirgenirsin. Allah dan geldin ona döneceksin herkes gibi herşey gibi. Belki bugün belki yarın belki başını açtığın günün sonrası.. Peki o zaman ne yapacaksın? İyi düşün, aklını başına devşir kardeş ve sabırlı ol

2|0
    1|0
  • saçmalama bunlar için mi kapandinki bunlar için açılasın allah için kapandın sonuçta diğer yandan türbanlı kişiyle evlenmek isteyen çok olur şahsen bende evlenmek istiyorum ve önceliğim kapalı kızlar bu anlamda yanlış bir düşünce işe geldinmi öyle bir yere işe girip mutlu mu olacağını zannediyosun bunu yapanlar vicdansız suursuz kişiler bunlar için açılmaya değer mi ki ayrıca insnaları ezik fakir diye hor görmek de sana hiç yakışmadı olmadı kaldiki kaderindeki kişi elbette karşına çıkacak bunuda bilmen gerek

0|0
    0|0
  • hadi işi anladık da kapandığın için evlenemiyorsun yani

0|1
    0|0
  • bak güzel kardeşim ben ofisime bir çalışa alsaydım bu kapalı olup olmamasından ziyade donanımlı olup olmamasına bakardım Evlenememe durumuna gelince inan ki bu kapalı olup olmanla hiç alakası yok buna inan Kısmetin gelince olacak bunu rahatlıkla söylebılırım

Şeytan bu tarz vesveseler ve aracılarla açılmanı istiyor Bence sabır en büyük badettir. İyi bir yere gireceğine v egüzel bir evlilik yapacagına ınanıyorum

Ama bu nedenler değilde kendi isteğinse açılmak buna ben veya bir başkası karışamaz

0|0
    0|0
  • burada senin imtihanlarda biridir. Acilma. Sonucta rizik veren Allahtir. Sabret birgun olacak.

Hz yusuf zina yapmayim diye kendi istegiyle zindana gitti ve orda mutsuz olmasi gerekeni Allah orda mutlu etti.

Sende basortulu olabilecek bir is bul. Muhakkak Allah sana yardim eder.

0|0
    0|0
  • Sen 32 senedir boş yaşamışs, boş okumuşsun. Neye inandığını, neye göre hayat sürdüğünü bilmeden... Çin malı gibisin... hiç bir standartı olmayan. Tesettür gerçek inançlılar için anlam ifade eder; senin başındaki örtü acı çekiyordur. Birde başkasını suçluyorsun. İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir sen kendini bilmezsen ilim nice okumaktır...

0|0
    0|0
  • Devlete hep tesettürlüleri alıyorlar ve özel firmada çalışan çok tesettürlü gördüm. Anlaşılan hep solcu firmalara denk gelmişsin. Ayrıca, bu zamanda hep tesettürlüler eş adalylarında önceliklidir. sen çirkinsen tesettür ne yapsın? Zira, tesettür çirkin yapmaz. Ama açılmak istiyorsan açıl, çakma bahaneler ileri sürüp, günaha girme zaten kapalı sayılmazsın. Ben hep derim severek kapanan olmaz diye... ama lafı ben yerim süslümanlar değil.

0|0
    0|0
  • Alın bu deliyide içerı

0|0
    0|0
  • kimseyi yargılamak bana düşmez ama işi anlarım da evlilik meselesinde sırf kapalısın diye iş güç sahibi insanların tercih etmemesi mümkün değil...

0|0
    0|0
  • Hazırla aileni onceden

0|0
    0|0
  • Su anda turban giymenin bir anlami yok zaten kalben sen o duygulardan uzaklaşmışsın Allah katında turbanli degilsin

0|0
    0|0
  • Allah allah heryerde türbanlı kızlar çalışıyor bunu 15 yıl önce söylesen neyse ama?

0|0
    0|0
  • yani başörtülüler şuanda calısmadıgı yer yok avukat hakim bile oluyorlar. muhafazakar sirketlere başvur. evlenmeye gelince açılırsan kısmetlerini tepersin bence :) bir den neden acıldı acaba derler güvenmezler. yine de sen bilirsin.

0|0
    0|0
  • Otr ailenle konus sirf bu yüzdenmi aclcan tek bsey dkkatmi cekti güzelliğimi farkden yok demen aclcaksan bu yüzdenmi is konusndada çoğu kişi çalışıyor

0|0
    0|0
  • açılırsan kendin için açıl

0|0
    0|0
  • Hayat senin başka kimseyi ilgilendirmez. Başını açmak istiyorsan aç. Zorla baş açmakla zorl< kapattırmak arasında hiç bir fark yok.

0|0
    0|0
  • Açıl, kapalılar eziktir

1|1
    1|0
  • işte türbanı ne için taktığını bilmeyen bir şahıs daha

0|1
    0|0
  • İllaki kendine göre bir iş bulursun sırf bu yüzden açılma hata yaparsın

0|0
    0|0
  • Yaş kaç acaba. Eğer gerçekten 30 lu yaşlarda bunu yazıyorsan demek ki boşuna yaşamışsın.

0|0
    0|0
    • 32 Yaş

• Gerçekten böyle şeyler yazman çok üzücü. Sen eğer etrafındaki insanlar için kendini dizayn ediyor isen zaten kapanmanın da bir anlamı yok. Ayrıca kapalı veya açık olman bir şeylere kavuşmana sebep olamaz. Her kes nasibini alır ve onun kadar yaşar bu dünyada. Bu dünyada nefsinin arzularına kavuşamamış isen bu senin için bir eksiklik değildir. Aslı olan insanın maddede değil manada ne halde olduğudur. Güzel görünen bir cevizin kabuğunu kırdıktan sonra içinden çürük kurumuş bir meyve çıksa neye yarar.

• Ailenin dgil Allahin tepkisinden kork. Turbanli bayan calistiran cok yer var benm arkadaslarim calisiyor. Sirf kapalisin diye evlenememek diye bise yok. Kapali bayan arayan cokda insan var.

0|0
    0|0
  • Saçmaladığının farkındamısın ne kadar saçma gerekçeler

0|0
    0|0
  • niye kapandın, niye açılıyorsun, ani tercihler insanın başına bela ne yazık ki,

0|0
    0|0
  • sakın acılma evlenirsin merak etme biz türbanlı arıyoz illa söletcen :D

0|0
    0|0
  • Özgürlük demek değil mi islam 😉

0|0
    0|0
  • Söyle

0|0
    0|0
  • dünyevi sebepler yüzünden fani bir dünya için geçerli sebeplerin var

0|0
    0|0
  • Acil bakalim nekadar acilcan merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Ben kapalı kızlara daha çok aşık oluyorum bence açılma

0|0
    0|0
  • Sence sadece sebeb bu mu?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 19

• şeytan sana iyi vesvese vermiş :) açılman içn bahane bunlar ben kapansam açılmazdım. bu iş bukadar basit değil. amam o örtüyü ALLAH istiyor diye takmıyorsan dinin içn takmıyorsan başka tabi. sana çok görünür. nediyim ahirette üzüleceğin bşydr belki açılman hiç böyle düşündünmü.

1|1
    0|0
  • Biri senin güzelliğin için evlenecek ise o güzellik gittiğinde o da gider.
    Iş desen
    Iş bulma derdin uok

0|1
    0|0
  • iş bulamadığını baş örtüsünü sebep olarak göstermen çok saçma.. çünki resmi dairelerde, özel şirketlerde başı kapalı kızları alıyorlar.. ve çok çalışan var.. benim kuzenim geçen sene türk telekoma girdi başı kapalı.. daha ziyade branşla ilgili ve deneyimli olanları tercih ediyorlar desen anlardım...

0|0
    0|0
    • Deneyim ama kimse başörtülü almıyor tlf de gelin görüşelim diyen gidince aldık diyor

• araştır ön yargılı olma canım.. kps sınavınada gir

• Sen zaten Allah için kapanmamışsın ki be gülüm.
    Ama açıl da diyip vebalini alamam.
    Tüm vebal senin.
    İyi düşün.

0|0
    0|0
  • Ortundugunde allah için mi ortundun yoksa başka bir nedenden mi? Açılıp acilmamana bir sey diyemem ama bunu tekrar dusun? Bence cevrenden ailemden çok allahın bu ise ne diyeceğini dusun. hakkında hayırlısı olsun

0|0
    0|0
    • Allah için örtülüyüm ama iş bulamıyorum benden küçük kardeşim açık çalışıyor ben onun hizmetçiyim bağırıp çağımasını yutuyorum

• Bence pes etme. Mevlana der ki her sey daynamayacagin bir raddeye geldiğinde pes etme ışte orası kaderinin değişeceği yerdir. Pes etme

• Aşırı kibirli ve gözü yüksekte bir kizsin bence hiç takma o türbanı boşuna senn beynindeki yaşam tarzına uymuyor

0|0
    0|0
  • seytanın doldurusuna gelmıssın. artık ıs bulmak sorun da degıl. nefsını dınlemeee

0|0
    0|0
    • Bulamıyorum
      Açılmazsamda ailemin istediği ezik adamla evlenmekten korkuyorum

• Istemediğim değil evdesin mecbur biri olucak sen bulamıyorsun biz bulduk diyorlar ama bulunun adam kimse evlenmez öyle biri

• olmaz oyle sey.. zorlamamaları gerekıyor o da zulum.. nasiptır bu ısler. ıstemedıgın bırıyle zorla evlendıremezler.. kader meselesını anlat onlara. ve evladınızın mutsuz olmasını ıstermıydınız de. mutsuz olursam bunun vebalı uzerınıze kalır de. bu buyuk bır gunah cunku..

• Edebinle çalışmaktan kaçıyosun sen! Bunlara sebep türban deme hamgi devirdeyiz neler neler degisti kusura bkma ama turbanlıda acık ta eşit artık bunu bahane etme.. bu arada lnsan acık olur kapanmaz anlarız ama kapalıyken acılırsan kimse sana olumlu yaklaşmaz

0|0
    0|0
  • Açıl. Allahtan günahından kork ailenin onun bunun tepkisinden değil. Madem günahını göze alıyorsun açıl. En fazla 1 hafta konuşurlar sonra hepsi susar. Vicdanından kork ondan bundan değil. Çünkü o hep konuşucak hiç susmucak..

0|1
    0|0
  • Tüm bunlar Allahin rizasindan onemliyse açıl. Aielenden ne korkuyon Allahtan korkmadiktan sonra.

0|1
    0|0
  • isteneyerek bunu yapiyosan turbani, cikar ailen bike olsa istemedihin sevmedigin birseyi ypnk zorun defilsin

0|0
    0|0
  • bence işte açıl, evde kapan. bu yöntemi uygulayanlar çok zaten.

0|0
    1|1
  • Açılmaya ailenden değilde Rabbinden çekin bence.

0|0
    0|0
  • Ben açığım, kapanmam da, beni yansıtmıyor ve doğru da bulmuyorum.
    Lakin bütün bunlar benim düşüncem, bu sebeplerden ötürü açılmamalısın.

0|0
    1|1
  • Ne alaka ya sebep bulmaya calisma kalbin neyi istiyosa onu yap is ask su bu bos kalbin neyi istiyosa onu yap !! 😊

0|0
    0|0
  • Bu saatten sonra yeni bir kimlik oluşturamazsin. Bence olduğun gibi devam et.

0|0
    0|0
  • Kendin bilirsin

0|0
    0|0
  • sen acilacaksin bahane uretme yok is bulamiyorum da cart curt bunlar bahane hep acilcaktin madem neden kapandin

0|0
    0|0
  • Başını kapamakla iman sahibi olunmaz. Dinimiz kapanmayı emretmiş evet ama başı açık ne insanlar var namusunda, ibadetinde. Başı kapalı ne insanlar var saman altından ne sular götürüyor. İman insanın kalbindedir. Çevrendekilerinde tepkilerini umursama bir konuşurlar iki konuşurlar. Hayat benim tasası sizin hayırdır der geçersin. Senin hayatın ve senin kararın. Herkes saygı duymak zorunda. Kendi mutluluğun için neyi yapman gerekiyorsa onu yap.

1|0
    0|0
Yükleniyor...