Bu toplum niye böyle aşırı egoist?

Arkadaşlar çevremde bazen görüyorum kimse kimsenin hakkına riayet etmiyor niye bu olay hep böyle?
toplum tamamen egoist olmuş. örneğin eğer istanbuldaysanız şunu görmüşsünüzdür, tramvaya bineceksin insanlar yer kalmıyacak endişesiyle hurra içeriye bir anda dalıyor içerdekilerin dışarı çıkmasına izin dahi vermiyorlar, ben içeri giriyim de başkasına ne olursa olsun mantığı hakim. ben sadece onları dışarda seyrediyorum ve gülüyorum. Başka bir olayda bir yerde hayrına birşey dağıtıyorlar, insanlara bakıyorsun alabilmek için birbirlerini parçalıyorlar. isterse beleş altın dağıtıyorlar desinler bana, ben gidip de yemin ediyorum almam kardeşim açık ve netim. ben tiksiniyorum bu insanları gördükçe. hatta aramızda da bu tarz insanlar illaki vardır beni eleştirecekler çünkü egoist oldukları için suçlarını kabul etmek işlerine hiçbir zaman gelmeyecek. İnanın elimde imkan olsa uzaklarda bir ada ülkesinde bu insancıklardan uzak biryerlerde yaşamak isterim çünkü toplumu yaşanmaz hale getiriyorlar bu çok kötü insancıklar ve çok sinir bozucular. Ben adaletsizliğe hiç gelemiyorum kardeşim. İstediğin kadar kültürlü ol, paran olsun. sen adam olamadıktan sonra sen bir bk deilsin. Hatta insanlar bu egoistlikten avrupanın medeniyetiyle değil, belki ateist arkadaşlar beni eleştirecek fakat tam tersine dini ahlak edinerek kurtulabileceğini düşünüyorum. Bu adaletsizliğin çoğunu da küçük yaşlardan bu yana yaşadığım şehir olan İstanbul'da gördüm. Ben aslen Konyalıyım, ya yetiştirildiğim kültürden ya da başka birşeyden kaynaklanıyor ben hiçbir zaman bu tarz egoist bir insan olmadım. Her zaman insanların hakkını yemekten hep geri durdum. ama diğer insanların çoğunda istisnalar hariç ben bunu göremiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Herkes kendini bir pok sanıyor

0|1
    0|0
Yükleniyor...