İnsanı suçlu yapan kendisi midir, toplum mu?

İnsanı suçlu yapan kendisi midir yoksa çevresi midir?

0|0
20|26

En İyi Erkek Görüşü

• Ben kesinlikle toplum olduğunu düşünüyorum, hırsızlık yoksulluğun dışa vurumudur mesela istisnalar hariç tabi. Toplum paylaşmayı bilse yoksulluk kalmayacak insanlarda hırsızlık yapma gereği duymayacaktı

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 25

• bence kendisidir tamam belki toplum şartları olusturmus ve zorlamıstır ancak irade ve beyin denen şey var bunu yöneten kişinin kendisidir unutmayın her suç işleyen bir nedeni vardır hepsine sorasan kendince haklı ve masumdur ama tek suçları iradelerine hakim olmayıp beyinlerinden gecenleri uygulamaları bunu yaratan toplum uygulayan kişi oldugundan kişidir.

1|0
    0|0
  • Hatayı kendinizde aramayın hatay akdeniz bölgesindedir.

0|1
    0|0
  • Toplumu oluşturan insanlardır

#Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • Çok saçma bir soru. Hem suça hem kişiye hem de topluma bağlıdır.

0|0
    1|0
  • toplum dediğin de insanların oluşturuğu bir çoğunluktur. Yani her bo. ku yiyen insan. çıldıranda çıldırtanda. Dağ taş toprak bir insanı suça teşvik etmez.

0|0
    0|0
  • Her ikiside

0|0
    0|0
  • toplum

0|0
    0|0
  • Toplum baskisi

0|0
    0|0
  • birisi bir yanlış yaptığında, onun farkındadır, millet herşeyi evirip çevirip kendi kafasına göre şekillendirdiği için, birazda bo, kunu çıkartmıyorlarda değil

0|0
    0|0
  • kendisidirrr

0|0
    0|0
  • Direkt olarak toplum ya da direkt olarak kendisi şeklinde bir cevap tutarsız olur. Suça ve suçun işlenişine göre değerlendirmek gerek. Suç da çok genel bir kavram nihayetinde.

0|0
    0|0
  • Kendisi

0|0
    0|0
  • Insani insan yapan biri varya iste onu tani ve sonra soyle diyeceksin aslinda bizi farkli kilan biziz diye

0|0
    0|0
  • Kendisidir toplumu kim kazir

0|0
    0|0
  • içinde yaşanılan toplum normları, davranışları suç veya suç değil olarak ayırabilirler

0|0
    0|0
  • Her ikiside yerlerine gore degisiyor kimi zaman insan kendi yapiyor kimi zaman toplum yuzunden

0|0
    0|0
  • kendisi

0|0
    0|0
  • Kendisi dır

0|0
    0|0
  • %100 kendisi tabikide içinde yoksa bişiler yoktur

0|0
    0|0
  • Ikisinin bilesimidir

0|0
    0|0
  • neden suçlu ki

0|0
    0|0
  • suçluları o noktalara getiren toplumun kendisidir.

0|0
    0|0
  • Kendisi tabiki.

0|0
    0|0
  • ikiside

0|0
    0|0
  • toplumun cok katkısı var tabıkı ana babadada ıs bıtıo

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Kendi iradesidir , ancak şoyle bir sey de var insani karakterini sekillendiren de yetistigi cevredir

1|0
    0|0
  • Toplumdur. Toplumun saçma sapan kurallarına uyum sağlayamadığın zaman gelenek-görenek, örf ve adetleri, normları yok saymışsın gibi görüyorlar. Halbu ki herkes kendi istediği hayatı yaşasa sıkıntının bu kadar büyük olacağını sanmıyorum.

1|0
    0|0
  • kendısı. ırade kendındedır ve bunu kullanmakta serbesttır. toplum yanlız tetıkleyebılır ama ıradeyı kullanmadan da ınsanın karar mekanızması devreye gırmez.

0|0
    0|0
  • Kişinin kişisel tercihleri bile yediğimin toplumu tarafından suç olarak görüldüğünden sttr etmek gerek diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bence toplumdur gerekçeleri çokta usendim yazmaya asgdyd

0|0
    0|0
  • Bazıları doğuştan evet ama bazıları toplumdan.

0|0
    0|0
  • En temelde kendisidir

0|0
    0|0
  • Ben cok kibar biriyimdir kimseyi durup dururken kirmam ama oyle insanlarla karsilastim ki kabaliktan anlayan insanlar var cidden kesinlikle toplum cok onemli

0|0
    0|0
  • İkisinin de etkisi var hem insan doğası çok temiz degildir. Hemde toplum insanı yanlış yorumlamakta ve buda insan davranışlarına olumsuz yansımaktadır.

0|0
    0|0
  • Toplum

0|0
    0|0
  • Toplum

0|0
    0|0
  • Bir suç varsa karşılıklıdır

0|0
    0|0
  • kendisi