Aile içi tecavüz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yasalara gore suc ve boşanma nedeni olsa da inananlar için söylüyorum Dinimize gore böyle birsey yok biliyorsunuz. Kari koca hakları diye birsey var iki taraftan biri istiyorsa diğeri mecbur gibi birsey. Esi zorlamak şiddet göstermek psikolojik bile olsa zulm etmek günah orasi ayrı ama sonucta arada bir de hak meselesi var. O duruma getirmem ama eger basimdan boyle. birsey gecse yani eşim birliktelik icin zorlasa kotu hissetsem bule bu yuzden kavga cikarmam mesela cunku inancimi biliyorum Allah ikimizie de. o hakki verdiyse bu yuzden trip yapmak haddim degil. Herkes boyle mi dusunuyor?

0|0
719

En İyi Erkek Görüşü

• Benim bildiğim kadarıyla dinimiz de isteyen her kadın veya erkek eşinden bu ilişkiyi isteyebilir. Taki Kadının adetli dönemine denk gelmemesi gerek. Bu yılın her gecesi olabilir. Cuma , kadir gecesi vs. yasak diye bir şey yok.

Ama şu da var kadın veya erkek bu durumu istek den ziyade kıllığına yapmıyorsa bu o kişiyi günaha sokar çünkü helalliği söz konusudur.

Lakin belli bir süre de erkeğin veya kadının anlayışlı olması buyurulur.

1|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 18

• Evet ama burası Türkiye ve burada yasalar var!
    Öyle bir şey yapma cesareti gösteren kişi bedelini öder. Asla senin gibi düşünmüyorum. Eşi diye kimse kimseye tecavüz edemez.

1|0
    0|0
    • Kimse tecavüz etsinn demiyor ki :) Evlilerin birbirine guler yüzle bakmamasi bile yanlis diyrn bir din zorlamayi normal sayar mi sence bu da gunah tabiki sadece olur da boyle bir hadise gerceklesirse bu bosanma sebebi sayilmaz

• Soru başlığında tecavüz diye yazmışsın, şimdi de tecavüz demiyorum diyorsun.
      Dinlerin ne dediği önemli değil ama, yasaların ne dediği önemli. Ülkelerde ki yasaların dedikleri olur.

• Hayır bence kesinlikle yanlış düşünüyorsun tecavüz zulmdür evli ya da değil ne olursa olsun ağıza alınmaması gereken bir kelime hele bir bayan tarafından... Bazı kadınlarda vajinismus var ve yıllarca bilikte olmayan çiftler var bu bir ihtiyaç değil.

1|0
    0|0
    • Kimse zorlansin demiyor ya da Islamiyete gore herhangi birsey icin esi zorlamak zaten ayri gunah ama ya olursa diye bir konu var ki gunahi ayri olmakla birlikte cunku kari kocanin birbirinde hakki coktur ve zulm olursa diger insanlara oldugundan daha fazla gunaha girersiniz ama diyelim ki oldu... Eslerin cinsel yonden hakki oldugu icin harama girmez vega bosanma nedeni olmaz.

• Hani ben islamı çok iyi bilen biri olmasam bu verdiğiniz hükümlere belki inanırdım. İSlamiyet = Kur-andaki dindir. Kur-anda olmayan hiçbirşey islamın bir parçası değildir ve olamaz. YOk şu şöyledir yok bu böyledir Ayet göster kardeşim. Yok eğer ayet göstermezsen maide suresi 44 te '' ALLAH'In indirdiği ile hükmetmeyen kafirlerin ta kendileridir '' yazıyor haberin olsun. Ben daha fazla konuşamayaağım seninle miğdemi bulandırıyorsun.

• Tecavüz denilen çürümüşlüğün, kokuşmuşluğun, pisliğin, kirliliğin ve adiliğin ne demek dinde yeri yok?
    Tecavüz tecavüzdür ve hiçbir türlüsü asla ama asla kabul edilemez, göz ardı edilemez, hak sayılamaz ve mecbur kılınamaz!
    Din böyle bir şey diyorsa o dinin içine paketi açılmamış bayramlık ağzımı havale ederim.

0|0
    0|0
  • galeri8.uludagsozluk.com/.../...1%C5%9F_647163.jpg

kendinizi peçete gibi mi görüyorsunuz?

0|2
    0|0
    • Ilbercigimi bu konulara alet etmeyin lutfen :) Bu inanc meselesi ayri sadece kadina tecavüz anlamanız yanlis ayni hak kadina da verilmis karisi isterse erkegin de Hayir dememesi lazim ve din zorlamayi nirmal karsiliyor diye birsey yok bu da buyuk günah ama olursa ! Yanlis ama yapildi diyelim o zaman bu boşanma nedeni sayilmaz çünkü kadinin kocasi kocanin da katisi uzerinde cinsel yonden hakki var

• Kadının da istememeye hakkı var. Şahsen kadına tecavüz eden biri karısı dahi olsa hadımdır suçu. Kuran-ı Kerim'in Türkçe mealini DÜZGÜN anlayarak okumanızı öneririm iyi geceler bu sohbet yeterli. :)

• Meal yerine tefsir okurum ki boyle yanlis anlamalara yer vermeyeyim hayırlı geceler :)

• zorlamak güç kullanmak rezillik.
    ancak yaklaşmasını bilmek ikna etmek başka

1|0
    0|0
  • Allah gibi düşünmüyorum istemiyorsam istemiyorumdur onunda istemeyeceği zamanlar olabilir çok normal

1|0
    0|0
    • Saygi duyarim :) Allah da zorlayin demiyor zaten ince bir cizgi var iki tarafta biri istemiyorum diyerek biri o istemezken zorlayarak birbirine zulm etmemeli ancak oldu ki kadin veya erkrk birisi digerini zorladiysa bu es olarak hakki sayildigi icin suc kabul edilmez. Hemen kadkn tecavuzune hatta evlada sapkinliga cekenler olmus ama kadin da kocasını zorlayabilir :)

• Youtube soru cevaplar ve sohbetler var bunlari tam ifade. edecek ilmim yok maalesef ama dinlediklerimden hic bir hocanın ikinci esi tasvip etmedigini cok iyi bak biliyorum :)

• Kullar arasında bu eşitliği sağlayacak kimse yoksa bu neden caiz bence sıkıntılı :) Youtube deki soru cevaplar hep yönlendirilmeli zaten inanmak istediğin için bu yönlendirmeler seni çabucak yakalıyor yoksa verdikleri cevaplar açıkçası tatmin edici değil benim için çoğu cevabın ardından başka bir soru doğuyor birde

• cok dogru dusnyyosn bnce

1|0
    0|1
  • Hayir

1|0
    0|0
  • Allah ıslah etsin.

0|0
    0|0
  • Hayır İslama göre eşin (kadın erkek farketmez) seni sen istemedikçe hiç bir şekilde birlikteliğe zorlayamaz. Sahte imamların kendini hoca sananların söylediklerine inanma kadın ve erkek eşittir hürdür özgürdür İslama göre.

0|0
    0|0
  • Kimse kimseye istemedigi bişeyi yaptıramaz karıkoca da olsa

0|0
    0|0
  • adamın birisi karısı gece uyurken karının yanına gelir ve
    -Aşkım al sana asprin ve su getirdim
    kadın; ama benim başım ağrımıyor ki
    adam; ohhh çok güzel

0|0
    0|0
  • kansızlık

0|0
    0|0
  • Eşim istemese yapmam

1|0
    0|0
  • Zorla olmaz. Ama sürekli reddedilek de dine de erkeğin Fizyolojisine sıkıntı yaratır.

1|0
    0|0
  • Dinin tam olarak ne dediğini bilmiyorum lakin şu var ki kalplerimizdeki doğruları söyler islam dini bir düşünün kalp kırmayı yasaklayan islam buna müsade eder mi? Hayır kesinlikle kocanın buna Hakkı yoktur eşi de olsa zorlama varsa tecavüzdür olan şey ve en büyük günahlardan biri olmalıdır

1|0
    0|0
    • Oyle zaten diğer yorumlarda da yazdim. Zorlamamak lazim ama olur da boyle birsey gerçekleşirse hak meselesi devreye giriyor

• Eğer eşinin davetine icap etmeyecek noktaya geldiysen boşanacaksın, yok eğer boşanmayı düşünmüyorsan o zaman kırgınlık yapmayıp davete icap edeceksin olay bu kadar basit

1|0
    0|1
  • Dusunmuyor adam seni aldatacak baska kadinlarla yatack sen gidecen kocam diye altina yatacan genis kadinsin vesselam

0|1
    0|0
    • Aldatma konusu ile ilgisi yok nereden çıktı

• Olsun buda bir senaryo olabilir ihtimali yok mu var

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben bunun çok kötü bişey olduğunu düşünüyorum. Ses çıkarmamanın kendini ezdirmenin ise daha çok kötü olduğunu düşünüyorum. Yarın öbür gün evladına da tecavüz etse böyle konuşacak mısın merak ediyorum çünkü o da caizmiş.

1|1
    1|1
    • Evlada tecavüz gibi bir sapkinligin caiz olduğunu nereden çıkardınız

• Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen konular bunlar. Haberleri takip etmiyor musunuz yoksa?

• Diyanetin fetvasi eksik olabilir ama asla baba kiz iliskisine caiz diyr bir sey yazmiyor doğru okuyun. Esler uzerinden soru sorulmuş eslerin konusu disinda da cevap verilmemis

• bn bunu okudum erkek istedigi zaten kadin ne yapiyorsa birakip istedigi yerine getrmk zorundaymis sonucta evliligin temelinde birliktelik ve cocuk yok mu eee ozmn

1|0
    0|0
  • Ben konuya tamamen fransiz kaldim sori.

1|0
    0|0
  • istemediğini zorla yapamazsın İslam zorlama dini değil, kadının veya erkeğin haklarını derin olarak bilemezsin

0|0
    0|0
    • Zorlamamak gerektiğini söyledim o ayrı bir günah ama eşlerin birbirine hakki var. Kadin da erkege yapsa ayni sey

• hakkı var tamam ama istemediğini zorla yaptırırsa bu hak değil günaha girer

• sevmek meselesi

1|0
    0|0
  • yahu hala bitmedin ilk ben hastayım ilaç içiyorum kocamla olmuyordum beni mikmiş dedin uyurken dedin
    bir gün sonra tuttun bana tecavüz etmiş nasıl güvenebililrim dedin
    şimdi adamın başını derde sokmak istiyorsun lan sen nasıl bir yaratıksın sen boşan kızım aman boşan adam kurtulsun senden daha iyi birini bulsun sende miktirmeden yaşa yalnız öl ona vermezsin sokakta herkese verirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...